reklama
CNN Prima News velryby

velryby

Výpis příspěvků ke štítku „velryby“

Zázraky zvířat a lidí: Netopýří muž hraje basket, ptáci slyší bouřku pár dnů dopředu

Někteří psi prý u páníčka poznají covid, jiná zvířata mají vnitřní kompas, slyší bouřku několik dnů dopředu, mají ultrafialové vidění. Biolog Jaroslav Petr v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že němé tváře často dokáží věci, ze kterých se tají dech. O neobyčejné komunikaci a vnímání živočichů i lidí napsal knihu, která je nominována na cenu Magnesia Litera.

Sedm důvodů, proč navštívit Madeiru: Ideální počasí, léčivé písečné pláže i delfíni

Ráj na zemi. Pro mnohé cestovatele právě to znamená Madeira. Souostroví nedaleko Portugalska totiž nabízí nepřeberné množství možností, jak si zde dovolenou užít. Díky rozmanité přírodě, pohostinnosti místních a také Cristianu Ronaldovi si každý turista přijde na své. Podívejte se na sedm důvodů, proč byste Madeiru neměli na svém cestovatelském seznamu vynechat. A co více –⁠ cesta na toto krásné exotické místo vám z Prahy zabere jen něco málo přes čtyři hodiny. Ideální počasí vás navíc potěší po celý rok.

Tragédie na Mauriciu nekončí. Vrak lodi ohrožuje mláďata velryb

Mohlo by se zdát, že osud lodi MV Wakashio, která na konci července havarovala v mauricijských vodách, už nemůže být horší. Do vody se dostaly stovky tun ropy a loď se rozlomila. Následky katastrofy budou v oblasti citelné ještě další desetiletí. Nové vášně ochránců však budí plán převézt polovinu vraku na otevřené moře. Na místo, kde se scházejí velryby kvůli rozmnožování a rození potomků.

Návrat delfínů a velryb je pozitivním dopadem koronaviru, míní biolog

Teorie o vlivu pandemie COVID-19 na návrat mořských savců, jako jsou delfíni nebo velryby, do některých oblastí může být opravdu správná, domnívá se chorvatský biolog. Kytovce totiž ruší jindy hustá námořní doprava, která je nyní v důsledku koronavirové krize utlumena. Snímky velryb a delfínů v Jaderském moři zaplavily v posledních dnech chorvatské sociální sítě.

reklama