Tragická nehoda na D5: V neděli ráno zemřel na Rokycansku řidič kamionu

Nehoda kamionu

Nehodu na dálnici D5 řidič nepřežil (Zdroj: Krimi Plzeň)

Při nehodě kamionu na dálnici D5 zemřel v neděli ráno jednačtyřicetiletý řidič. Nehoda se stala na 51. kilometru dálnice ve směru na Rozvadov. Cizinec za volantem kamionu vjel ze zatím nezjištěných příčin v dopravním omezení do místa silničních prací a střetl se tam s pracovním strojem.

K nehodě došlo v neděli po 4. hodině ranní na úrovni Mýta na Rokycansku. Na místo ihned vyrazili záchranáři včetně záchranářského vrtulníku. „Muž utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě podlehl. Lékař konstatoval úmrtí,“ uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Korandová doplnila, že nehodu vyšetřují rokycanští kriminalisté. Náklad a havarovaný kamion se bude odstraňovat dnes.

Tento týden je to už druhé úmrtí zahraničního řidiče kamionu na dálnici D5 v Plzeňském kraji. Ve čtvrtek u Benešovic na Tachovsku postihla pětatřicetiletého řidiče náhlá zdravotní indispozice, ztratil kontrolu nad vozem, který narazil do svodidel a převrátil se přes dva pruhy. Řidiče zřejmě postihla zástava srdce, oživit se ho nepodařilo.

Tagy:
nehoda dálnice náklad havárie řidič kamion Plzeňský kraj úmrtí krimi cizinec Rozvadov D5 okres Tachov okres Rokycany Dálnice D5 Benešovice Mýto