reklama

Tragická nehoda autobusu ve Slaném: Řidiči se měl zaseknout plynový pedál

Policisté dál vyšetřují úterní tragickou nehodu autobusu, při které zemřel teprve osmiletý chlapec a několik dalších lidí bylo zraněno. V celém případu nyní budou hrát důležitou roli znalecké posudky.

reklama

Provoz na slánském nádraží už se pomalu vrací do normálu. Nehodu s tragickými následky připomíná hlavně pobořená zastávka, kde vzniklo pietní místo. Lidé sem chodí zapalovat svíčky. Hoří jich tu už desítky.

Policisté vyšetřování na místě ukončili v úterý pozdě odpoledne. Jako možnou příčinu předběžně vyloučili zdravotní potíže řidiče. „Vyšetřování dál probíhá, teď budeme čekat na znalecké posudky z oboru doprava,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí středočeské policie Michaela Nováková.

K tématu

Ty zřejmě budou hrát klíčovou roli ve vyšetřování celého případu. Jak znalci na místě pracují? „Udělá prohlídku, co nejdřív, a potom buď stejný znalec – to by bylo ideální, nebo jiný udělá analýzu nehody a bude mít k dispozici záznamové zařízení, kterým je autobus vybaven,“ upřesnil ředitel Ústavu soudního inženýrství Aleš Vémola.

Autobus měl před několika dny projít prohlídkou

Záznamové zařízení v autobuse by mělo ukázat, jak se autobus rozjížděl a také kdy zpomalil. Řidič měl podle svědků tvrdit, že se mu při jízdě zasekl plynový pedál. To je podle odborníků v dnešní době velmi neobvyklá porucha. Autobus měl navíc podle mluvčího přepravní společnosti projít před devíti dny pravidelnou prohlídkou.

Otázkou je, jestli se řidiči pedál nezasekl kvůli špatnému obutí. Těsně po tragické nehodě měl stát před autobusem pouze v pantoflích. „Tam se pak může stát, že se dostane pod pedál a nejde s tím nic dělat,“ doplnil dopravní expert Igor Sirota. Profesionální řidiči musí podle předpisů o bezpečnosti práce nosit vhodnou obuv.

Řidič, který seděl za volantem autobusu, pracoval u přepravní společnosti přes rok. Až do vyšetření tragické události nejspíše zůstane mimo službu.

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Monika Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Fotbal

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Slavia Praha v současné formě není zvyklá prohrávat, a proto když o poločase svítí na tabuli nepříznivý výsledek 1:2, tečou „sešívaným“ nervy. V ligovém šlágru na Slovácku průběžný stav a ne úplně dobrý výkon svého týmu těžko rozdýchával trenér Jindřich Trpišovský. Jeho zlobu o pauze pocítili slovně hráči a fyzicky dveře šatny. Kouč, který o víkendu oslavil 45. narozeniny, do nich pořádným kopancem udělal díru.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama