CNN Prima News policejní vyšetřování

policejní vyšetřování

Výpis příspěvků ke štítku „policejní vyšetřování“

Vražda novorozence v Lipně: Dítě leželo v kontejneru déle, nové údaje mění směr vyšetřování

Jihočeští kriminalisté již byli v případu vraždy novorozence v Lipně z loňského léta na žhavé stopě, ta se však nakonec nepotvrdila. Vyšetřování se proto vrátilo o kus zpět. Policisté zároveň na základě nových posudků upřesnili dobu úmrtí miminka. V kontejneru na posyp, kde jej v červenci nalezl svědek, zřejmě tělíčko leželo podstatně déle, než se policie původně domnívala.

Waters vzal zpátečku. V Praze si kontroverzní uniformu oblékl, ve Frankfurtu raději ne

Britský hudebník Roger Waters po zahájení policejního vyšetřování a protestech v Německu změnil podobu jevištní show na svém nedělním koncertě ve Frankfurtu nad Mohanem. Waters v Německu čelí vyšetřování kvůli podezření z šíření nenávisti proti náboženské, národnostní nebo etnické skupině, protože na svém předchozím vystoupení v Berlíně měl na sobě kostým připomínající uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.

Policisté hledají pomoc s nevyřešenými případy, hlavně u vězňů. Vydali kalendář pomníčků

Od řady dosud nevyřešených případů uplynuly dlouhé roky, dodnes však nedají mnohým vyšetřovatelům spát. Nyní se o čtyřiadvaceti z nich dozví vězni napříč Českou republikou. Úřad služby kriminální policie a vyšetřování (ÚSKPV) ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR připravil speciální edici kalendářů, které rozeslal do všech 35 českých věznic. Každý měsíc se vězni dozví o dvou případech, které dosud nemají závěr či pachatele. Takzvané „policejní pomníčky“ by právě oni mohli pomoci vyřešit.

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán

Pražští kriminalisté po pěti měsících vyšetřování odložili případ loňské vraždy 24leté Niny v pražské oboře Hvězda. Podle policistů měl mladou dívku zavraždit mladík, kterého v osudný den zachytily bezpečnostní kamery společně s poškozenou. Muž ve stejný den spáchal sebevraždu skokem pod metro. Deníku Právo to potvrdila mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová.