Tragický konec pátrání. Skokana na lyžích Hájka našli mrtvého, bylo mu 35 let

Bývalý český skokan na lyžích a účastník dvou olympijských her Antonín Hájek je po smrti. Po pětatřicetiletém sportovci pátrala policie od začátku října minulého roku. Příčina smrti je zatím neznámá. Podle deníku Blesk, který informaci přinesl, se měl Hájek nacházet v Malajsii.

Zprávu o úmrtí českého sportovce v pátek zveřejnil Svaz lyžařů České republiky. Podle informací deníku Blesk po něm policie pátrala už od 2. října loňského roku.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Nové informace o zdraví nadějného hokejisty. Kosův agent promluvil o následcích faulu

Český rekordman se narodil ve Frýdlantu, ale mládí prožil v Harrachově. Skokům na lyžích se věnoval od pěti let a už tehdy patřil mezi nejlepší na světě. Na šampionátu juniorů v roce 2005 mu jen těsně unikla medaile.

Během své kariéry si zapsal 111 startů ve Světovém poháru. Jeho maximum bylo čtvrté místo, na které doletěl hned dvakrát v sezoně 2009/2010. Zúčastnil se také dvou světových šampionátů v klasickém lyžování a čtyř mistrovství světa v letech na lyžích. Českou republiku reprezentoval i na dvou olympijských hrách ve Vancouveru a Soči, přičemž v Kanadě získal sedmou příčku.

V roce 2010 se také stal českým rekordmanem, když na mistrovství světa v letech na lyžích ve slovinské Planici doletěl na hranici 236 metrů. Jeho tehdejší výkon zaostal za světovým rekordem o pouhé tři metry.

Po ukončení profesionální kariéry se věnoval trénování mládeže a mezi lety 2018 a 2022 trénoval postupně ženskou i mužskou reprezentaci.

Tagy:
smrt Kanada Malajsie Olympijské hry Soči pátrání Frýdlant Harrachov Česko skokan na lyžích Vancouver Planica Policie České republiky Blesk Antonín Hájek Mistrovství světa v letech na lyžích