CNN Prima News trajekt

trajekt

Výpis příspěvků ke štítku „trajekt“

Krušný návrat německého ministra z dovolené. Naštvaní farmáři ho zahnali zpět na moře

Nepříjemné překvapení čekalo na německého vicekancléře a ministra hospodářství a ochrany klimatu Roberta Habecka (Zelení) při čtvrtečním návratu z dovolené. Přístav Schlüttsiel v Severním Frísku, kam se trajektem vracel, zablokovala stovka rozzuřených farmářů svými traktory, někteří se dokonce snažili na trajekt proniknout. Důvodem jejich zloby jsou chystaná úsporná opatření spolkové vlády, a to navzdory tomu, že je kabinet ve čtvrtek zmírnil. Proti zemědělcům musela zasáhnout policie, Habeck se přesto musel vrátit na ostrov Hallig Hooge, odkud pak doplul k pevnině jiným trajektem.

Zvrat v případu rodinné tragédie z trajektu: Hoch byl těžce postižený, matka ho měla shodit

Ve vyšetřování tragédie na trajektu v Baltském moři nastal zvrat. Původně se mělo za to, že šestatřicetiletá Polka skočila zachránit svého sedmiletého syna, který se zřítil z paluby do vln. Ovšem nejdříve švédské a teď i polské úřady tragédii vyšetřují jako vraždu – žena tak mohla dítě do vody shodit úmyslně. Podle polských médií byl chlapec, který spolu s matkou zahynul, těžce postižený.

Zákaz přepravy elektromobilů. Ničivý požár trajektu přiměl rejdaře k zásadnímu opatření

Norské rejdařství Havila Kystruten oznámilo, že na palubu jednoho ze svých trajektů nepovolí vjezd elektrickým, hybridním ani vodíkovým automobilům. Učinilo tak v reakci na loňský požár nákladní lodi Felicity Ace, který vznikl v důsledku vznícení jednoho z převážených elektromobilů. Situace je o to pikantnější, že loď norského rejdařství má elektrifikovaný pohon.

Poplach v Baltském moři: Na trajektu s 300 lidmi hořelo. Evakuaci komplikuje silný vítr

Aktualizováno

Záchranné složky v pondělí zasahovaly při rozsáhlé operaci v Baltském moři, když u švédského pobřeží začalo hořet na trajektu. Na palubě plavidla bylo zhruba 300 lidí, napsala agentura AP s odkazem na švédské úřady, podle kterých byl požár „omezený“ a plameny už hasiči zlikvidovali. Při požáru podle úřadů nebyl nikdo zraněn. Večer úřady zahájily evakuaci části pasažérů z lodi, informovala agentura Reuters.