Tramvaj v centru Prahy srazila rodinu. Postarší pár bylo nutné vyprostit, dceru stroj odhodil

Na Národní třídě v Praze srazila v úterý vpodvečer tramvaj tři chodce. Muž a žena zůstali pod tramvají, třetího člověka stroj odhodil, uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Záchranáři ošetřovali dva zraněné ve vážném stavu, třetí utrpěl úraz hlavy, ale zůstal při vědomí. Provoz mezi zastávkami Národní třída a Národní divadlo byl téměř hodinu obousměrně přerušený. Příčinu střetu vyšetřuje policie.

Provoz na Národní třídě nehoda přerušila kolem 17:10. Podle původních informací policie byli zranění dva lidé, muž a žena. Později policisté uvedli, že třetího člověka, mladou ženu, tramvaj při střetu odmrštila. Mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková dodala, že šlo o pár ve věku 50 až 60 let a jejich dceru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Namol opilý cizinec srazil v Brně dva chodce. Když se šel druhý den udat, stále nebyl střízlivý

„V ulici Národní došlo ke srážce dvou chodců tramvají. Poblíž byla posádka záchranářů, ta na místě nehody byla za minutu od volání, další dvě posádky RZP a dva lékaři na místo zamířili hned poté. Dle volání jsou dva chodci ve vážném stavu,“ uvedli na sociální síti X pražští záchranáři krátce po incidentu.

„Na místě pečujeme o tři pacienty, dvě ženy a muže. Muž a žena okolo 60 let, oba ve vážném stavu, oba umělá plicní ventilace, plná imobilizace, podány léky, tekutiny. Oba mnohočetná poranění, muž navíc po resuscitaci. Žena okolo 30 let při vědomí, úraz hlavy,“ upřesnili záchranáři.

„Zasahujeme u střetu tramvaje s osobami. Na místě zasahují naše dvě jednotky. Osoby jsou mimo tramvaj, asistujeme záchranářům a hasičům z dopravního podniku,“ napsali na síti X hasiči.

Kvůli nehodě byl obousměrně přerušený provoz tramvajových linek 2, 9, 18, 22 a 23. Spoje Národní třídu objížděly po odklonových trasách. Provoz mezi zastávkami Národní třída a Národní divadlo byl obnovený krátce po 18:00, vyplývá z údajů na webu dopravního podniku.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Z mostu na D1 se zřítil kamion. Vozidlo po pádu začalo hořet, řidič nehodu nepřežil

Tagy:
nehoda hasiči zdravotnická záchranná služba Praha Národní třída