reklama

Třemi miliony korun to nekončí: Nová výzva pro záchranu útulků v Česku

Zachraňme útulky v Česku
Zdroj: Pexels.com

Má za sebou úspěšné akce jako Běhejme a pomáhejme útulkům nebo celorepublikovou sbírku Den zvířat, které se hojně účastnily i známé tváře, teď Petr Sokolík přišel s nápadem, jak celoročně pomáhat útulkům, které jsou v existenční krizi.

reklama

„Covidové období a zima jsou velkou pohromou pro útulky, které ztratily své příjmy a bojují o přežití. Veterinární péče o stará opuštěná zvířata je v těchto dnech mimořádně nákladná,“ popisuje Petr důvod, proč zorganizoval tuto výzvu. Na spolek Běhejme a pomáhejme útulkům se v tuto dobu obrací mnoho útulků a jejich podporovatelů s prosbou o pomoc. Spolek pomáhá organizacím již sedm let. Za tu dobu pomohl 132 útulkům částkou 3 703 000 Kč. Hlavní činností spolku jsou jednorázové charitativní akce Běh pro útulky a celorepubliková sbírka DEN ZVÍŘAT.

„Proto nás napadlo vymyslet výzvu, kde by lidé pravidelně přispívali a náš spolek peníze spravedlivě každý měsíc rozděloval, podle toho, který útulek/organizace je na tom momentálně špatně,“ vysvětluje. Petr proto chce požádat lidi o pravidelnou společnou pomoc po celý rok. Založil se transparentní účet 2601932726/2010 a karetní platební brána na Darujme.cz i na domovské stránce spolku kde si lidé mohou nastavit svůj měsíční příspěvek útulkům.

„Naším cílem je každý měsíc pomoct zvířatům v České republice právě tam, kde pomoc bude nejvíce potřeba. Díky pravidelné pomoci pomůžeme útulkům z nejhoršího a nenecháme je padnout.“

Přidáte se i vy?

Výzva na záchranu útulků, přidejte se
Výzva na záchranu útulků, přidejte se
Zdroj: Běhejme a pomáhejme útulkům

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
reklama
reklama
Rána pro Pirka. Končí ve funkci šéfa Kardiocentra IKEM, nahradí ho jeho zástupce

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama