reklama

Bilance nehody v Praze: Tři zdemolovaná auta a proražený betonový plot u domu

Tři zdemolovaná auta a proražený betonový plot u rodinného domu. To je výsledek páteční ranní nehody v pražské Novodvorské ulici. Za srážku může podle policistů řidič náklaďáku. Najel na obrubník a prorazil si pneumatiky. V tu chvíli ztratil kontrolu nad řízením a kolos už nedokázal ukočírovat.

reklama

Majitele rodinného domu vzbudila hlasitá rána. Krátce po sedmé hodině se na jejich zahradu přiřítilo nákladní auto. Na místo ihned vyrazili hasiči i policisté. „Řidič nákladního vozidla při průjezdu Novodvorskou ulicí najel na obrubník. Prorazil si pneumatiky,“ řekl k nehodě policejní mluvčí Jan Rybanský.

Náklaďák se tak stal neovladatelným a šofér už nejspíš neměl šanci nárazu zabránit. Nechal za sebou obrovskou spoušť. Nejenom, že cestou přímo do zdi rodinného domu rozbořil betonový plot, ale poničil ještě dvě zaparkovaná auta. Silný náraz je úplně zdemoloval. „Velitel zásahu zjistil, že došlo i k poškození elektrického rozvaděče, proto na místo povolal elektrikárenskou pohotovost. My jsme proto nehodu zajistili proti vzniku požáru,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Test na alkohol i drogy negativní

Bylo velké štěstí, že v zaparkovaných autech v okamžiku nárazu nikdo neseděl. Nehoda mohla skončit mnohem hůř. Nakonec vyvázl s lehkým zraněním pouze řidič náklaďáku. Toho přímo u jeho havarovaného vozu ošetřili záchranáři. Policisté na místě dali řidiči dýchnout.

Test na alkohol i na drogy ukázal negativní výsledek. „Okolnosti dopravní nehody v tuto chvíli zjišťují policisté z oddělení dopravních nehod,“ dodal Rybanský. Už teď je jasné, že škody budou vysoké.

V pátek to nebyla jediná vážnější nehoda. Po poledni vyjížděly záchranné složky do ulice Ústecká v Dolních Chabrech k nehodě dvou osobních aut. Hasiči museli vyprostit zaklíněného muže, kterého předali záchranářům a ti ho odvezli do nemocnice. Proč se auta střetla, to teď šetří policisté.

Tagy:

Sledujte slavnostní zahájení Hvězdné sezóny na Primě. Na co nového se můžete těšit?

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala hvězdný program. Nové pořady i podzimní programové schéma představí na speciální tiskové konferenci generální ředitel skupiny Prima Marek Singer a programový ředitel skupiny Prima Roman Mrázek, chybět nebudou ani hvězdné tváře z našich pořadů. Sledujte velkolepé zahájení v úterý od 16:15 přímo v tomto článku nebo na facebookových stránkách Primy.

Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní

Je to již měsíc a půl, co jižní Moravu zasáhlo ničivé tornádo, které zabilo šest osob, stovky lidí zranilo a zničilo téměř 1 200 domů. I přesto, že se okamžitě v celé zemi zvedla vlna solidarity, vybrala se až miliarda korun a do poničených oblastí se rozjely stovky dobrovolníků, řada místních stále nemá střechu nad hlavou. Chybí především stavební materiál a řemeslníci, smutní místní. Pokud chce stát pomoct, ať osloví stavební firmy, vzkazuje jedna z poškozených.

Dostálova maminka: Z lodi ho tahalo deset Japonců. Kajak vyhrál i díky chlebu se sádlem

Hosty úterního pořadu Co Čech, to trenér! byli bývalá alpská lyžařka Šárka Strachová, vodní slalomář Vít Přindiš a maminka kajakáře Josefa Dostála Eva Emingerová. Ta o svém synovi, který jel v úterý ráno finále kajakářů na 1 000 m řekla, že ačkoliv skončil pátý a nenaplnil medailové ambice, do závodu dal úplně všechno. Po jeho skončení byl skutečně na dně svých sil a z kajaku musela českého obra vytáhnout skupina organizátorů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama