reklama

Bilance nehody v Praze: Tři zdemolovaná auta a proražený betonový plot u domu

Tři zdemolovaná auta a proražený betonový plot u rodinného domu. To je výsledek páteční ranní nehody v pražské Novodvorské ulici. Za srážku může podle policistů řidič náklaďáku. Najel na obrubník a prorazil si pneumatiky. V tu chvíli ztratil kontrolu nad řízením a kolos už nedokázal ukočírovat.

reklama

Majitele rodinného domu vzbudila hlasitá rána. Krátce po sedmé hodině se na jejich zahradu přiřítilo nákladní auto. Na místo ihned vyrazili hasiči i policisté. „Řidič nákladního vozidla při průjezdu Novodvorskou ulicí najel na obrubník. Prorazil si pneumatiky,“ řekl k nehodě policejní mluvčí Jan Rybanský.

Náklaďák se tak stal neovladatelným a šofér už nejspíš neměl šanci nárazu zabránit. Nechal za sebou obrovskou spoušť. Nejenom, že cestou přímo do zdi rodinného domu rozbořil betonový plot, ale poničil ještě dvě zaparkovaná auta. Silný náraz je úplně zdemoloval. „Velitel zásahu zjistil, že došlo i k poškození elektrického rozvaděče, proto na místo povolal elektrikárenskou pohotovost. My jsme proto nehodu zajistili proti vzniku požáru,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Test na alkohol i drogy negativní

Bylo velké štěstí, že v zaparkovaných autech v okamžiku nárazu nikdo neseděl. Nehoda mohla skončit mnohem hůř. Nakonec vyvázl s lehkým zraněním pouze řidič náklaďáku. Toho přímo u jeho havarovaného vozu ošetřili záchranáři. Policisté na místě dali řidiči dýchnout.

Test na alkohol i na drogy ukázal negativní výsledek. „Okolnosti dopravní nehody v tuto chvíli zjišťují policisté z oddělení dopravních nehod,“ dodal Rybanský. Už teď je jasné, že škody budou vysoké.

V pátek to nebyla jediná vážnější nehoda. Po poledni vyjížděly záchranné složky do ulice Ústecká v Dolních Chabrech k nehodě dvou osobních aut. Hasiči museli vyprostit zaklíněného muže, kterého předali záchranářům a ti ho odvezli do nemocnice. Proč se auta střetla, to teď šetří policisté.

Tagy:

Hlavní zprávy

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci

Ani ne za rok (v říjnu 2022) čekají Česko další volby. Tentokrát půjde o komunální volby do obecních zastupitelstev, v nichž se volí i vedení Prahy, a bude se tak rozhodovat i o novém primátorovi. Piráti už na začátku prosince rozjeli debatu, zda by měl být znovu jejich lídrem současný primátor Zdeněk Hřib. Třetina straníků, kteří hlasovali, je proti a vyčítá mu nedostatečné plnění pirátského programu –⁠ především v oblasti dopravy a IT. Zda nakonec Hřib skutečně kandidátem Pirátů na primátora bude, se definitivně rozhodne do Vánoc.

Záhadná smrt šampiona. Hřebec zkolaboval na tréninku, komise řeší dopingový nález

Tříletý hřebec Medina Spirit zkolaboval a uhynul po pondělním tréninku na dostihovém závodišti v americké Santa Anitě. Přesnou příčinu smrti vítěze letošního Kentucky Derby určí až pitva. Svěřenec trenéra Boba Bafferta měl ovšem po květnovém triumfu v prvním dostihu americké Trojkoruny pozitivní dopingový test a vyšetřování případu stále nebylo uzavřeno.

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama