reklama

Trumpův návrat on-line: Spustil nový web a plánuje vlastní sociální síť

Bývalý americký prezident Donald Trump se svou ženou Melanií spustil nový web 45office.com, prostřednictvím něhož chce informovat a vzdělávat veřejnost. Jeho prostřednictvím si můžete požádat i o osobní přání od bývalého prvního muže USA. Číslovka v názvu odkazuje na Trumpovo působení v úřadu (office) coby 45. prezidenta Spojených států. Během několika měsíců by měl Trump přijít rovněž s vlastní sociální sítí.

reklama

Donald Trump spustil svůj nový web poté, co ho zablokovaly největší platformy sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter či YouTube, kvůli lednovým výtržnostem v americkém Kapitolu.

„Office (kancelář či úřad, pozn. red.) Donalda J. Trumpa je zavázána zachovávat velkolepý odkaz jeho administrativy a současně prosazovat agenturu America First (Amerika na prvním místě, pozn. red.),“ píše se na úvodní stránce nového webu 45office.com.

„Prostřednictvím občanské angažovanosti a veřejného aktivismu se Office Donalda J. Trumpa bude snažit informovat, vzdělávat a inspirovat Američany ve všech oblastech života, abychom vybudovali skutečně skvělou americkou budoucnost. Prostřednictvím této úřadovny prezident Trump zůstane neúnavným bojovníkem za těžce pracující muže a ženy naší skvělé země – a za jejich právo žít v bezpečí, důstojnosti, prosperitě a míru.“

Trump založil historické hnutí

Na webové stránce jsou mimo jiné uvedeny životopisy bývalého prezidentského páru a zájemci si dokonce mohou požádat o personalizované přání od Trumpa. „Donald J. Trump založil zcela výjimečné politické hnutí v historii, sesadil politické dynastie, porazil washingtonský establishment a stal se prvním skutečným outsiderem, který byl zvolen prezidentem Spojených států,“ píše se mimo jiné na webu.

„Prezident Trump ví, že dokud zůstaneme věrní svým občanům, naší zemi a našemu Bohu, pak nejlepší dny Ameriky ještě přijdou,“ končí Trumpův životopis.

Donald Trump po lednových výtržnostech v americkém Kapitolu a jeho zákazu ze strany prakticky všech nejznámějších sociálních sítích byl aktivní on-line pouze sporadicky.

Nový web může být předvojem toho, co Trump teprve chystá. Podle jeho dlouholetého poradce a mluvčího z prezidentské kampaně v roce 2020 Jasona Millera se během dvou až tří měsíců Trump vrátí na sociální sítě se svou vlastní platformou. Ta má přitáhnout „desítky milionů“ nových uživatelů a „kompletně předefinovat hru“, uvedl podle webu CNN Miller.

Tagy:

Hlavní zprávy

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá
Krimi

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá

K nevídanému incidentu došlo na ministerstvu zdravotnictví. Do budovy totiž vrazil muž s železnou tyčí v ruce. Protáhl se kolem turniketů, dostal se až na schody a chtěl pokračovat do vyšších pater. V ten okamžik ho ovšem zadrželi pracovníci ochranky. Během chvíle se jim podařilo muže vytlačit z budovy. Policie po něm aktuálně pátrá. K incidentu došlo v pondělí 25. října.

To vám vakcína zdegenerovala jazyk? Šéf lékařské komory Kubek čelí útokům antivaxerů

Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek čelí slovním útokům a výhrůžkám z řad odpůrců očkování. Ti podle něj cílí i na jeho rodinu a děti. Naposledy ho dvojice antivaxerů „přepadla“ na poliklinice, kde působí. Počastovali ho nadávkami a označili ho mimo jiné za „zaprodance“, Kubek na jejich ataky nijak nereagoval. Nyní CNN Prima NEWS řekl, že takové chování nemá obdoby a smířit se s ním nehodlá.

Dilema rodičů: Očkovat dítě, či nikoliv? A je Pfizer bezpečný? Odpovídají experti

Očkovat či neočkovat své dítě? Otázka, kterou v posledních dnech řeší každý zodpovědný rodič. Jenže se na tom neshodnou ani přední čeští epidemiologové a vakcionologové. Souhlasí spolu jedině v tom, že rozhodnutí bude na samotných rodičích. Abyste si mohli udělat co nejlepší obrázek, přinášíme odpovědi jak odborníků, tak i bývalých a budoucích ministrů zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama