reklama

Trumpův návrat on-line: Spustil nový web a plánuje vlastní sociální síť

Bývalý americký prezident Donald Trump při únorovém proslovu na politické akci konzervativců
Zdroj: AP

Bývalý americký prezident Donald Trump se svou ženou Melanií spustil nový web 45office.com, prostřednictvím něhož chce informovat a vzdělávat veřejnost. Jeho prostřednictvím si můžete požádat i o osobní přání od bývalého prvního muže USA. Číslovka v názvu odkazuje na Trumpovo působení v úřadu (office) coby 45. prezidenta Spojených států. Během několika měsíců by měl Trump přijít rovněž s vlastní sociální sítí.

reklama

Donald Trump spustil svůj nový web poté, co ho zablokovaly největší platformy sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter či YouTube, kvůli lednovým výtržnostem v americkém Kapitolu.

K tématu

„Office (kancelář či úřad, pozn. red.) Donalda J. Trumpa je zavázána zachovávat velkolepý odkaz jeho administrativy a současně prosazovat agenturu America First (Amerika na prvním místě, pozn. red.),“ píše se na úvodní stránce nového webu 45office.com.

„Prostřednictvím občanské angažovanosti a veřejného aktivismu se Office Donalda J. Trumpa bude snažit informovat, vzdělávat a inspirovat Američany ve všech oblastech života, abychom vybudovali skutečně skvělou americkou budoucnost. Prostřednictvím této úřadovny prezident Trump zůstane neúnavným bojovníkem za těžce pracující muže a ženy naší skvělé země – a za jejich právo žít v bezpečí, důstojnosti, prosperitě a míru.“

Trump založil historické hnutí

Na webové stránce jsou mimo jiné uvedeny životopisy bývalého prezidentského páru a zájemci si dokonce mohou požádat o personalizované přání od Trumpa. „Donald J. Trump založil zcela výjimečné politické hnutí v historii, sesadil politické dynastie, porazil washingtonský establishment a stal se prvním skutečným outsiderem, který byl zvolen prezidentem Spojených států,“ píše se mimo jiné na webu.

„Prezident Trump ví, že dokud zůstaneme věrní svým občanům, naší zemi a našemu Bohu, pak nejlepší dny Ameriky ještě přijdou,“ končí Trumpův životopis.

Nový web Donalda Trumpa (Zdroj: 45office.com)
Nový web Donalda Trumpa (Zdroj: 45office.com)
Zdroj: Archiv Donalda Trumpa

Donald Trump po lednových výtržnostech v americkém Kapitolu a jeho zákazu ze strany prakticky všech nejznámějších sociálních sítích byl aktivní on-line pouze sporadicky.

Nový web může být předvojem toho, co Trump teprve chystá. Podle jeho dlouholetého poradce a mluvčího z prezidentské kampaně v roce 2020 Jasona Millera se během dvou až tří měsíců Trump vrátí na sociální sítě se svou vlastní platformou. Ta má přitáhnout „desítky milionů“ nových uživatelů a „kompletně předefinovat hru“, uvedl podle webu CNN Miller.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Vláda

Konec tolerance. Komunisté vypověděli dohodu s ANO, vyslovili by i nedůvěru vládě

Konec tolerance. Komunisté vypověděli dohodu s ANO, vyslovili by i nedůvěru vládě

KSČM vypověděla dohodu o toleranci menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD. Novinářům to v úterý ve Sněmovně řekl předseda komunistů Vojtěch Filip. Oznámil to také premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Pokud by opoziční strany vyvolaly ve Sněmovně hlasování o vyslovení nedůvěry vládě, poslanecký klub KSČM by hlasoval pro, dodal Filip. Komunisté to sami iniciovat nebudou.

Babiš: Ministerstvo zahraničí o vakcínách nerozhoduje, Petříček jel předvolební kampaň
Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci
Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem
Kauza lihového bosse Březiny opět u soudu. Začal proces s příbuznými a zaměstnanci
reklama
reklama
Prymula: Opatření musíme vydržet ještě dva měsíce, pak epidemie začne ustupovat

Nový den

Domácí zpravodajství

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Hazard a nezodpovědnost. Opozice kritizuje zmatky s obsazením postu ministra zahraničí
Následky hackerského útoku v Olomouci: Lidé si nic nevyřídí, výplaty přijdou pozdě
Další články
reklama
reklama