reklama

Trumpův tým zavádějícími reklamními příspěvky mátl Američany. Facebook je smaže

/ fotografií

Sociální síť Facebook uvedla, že odstraní některé problematické reklamní příspěvky amerického prezidenta Donalda Trumpa!

reklama

Podle Facebooku jsou matoucí a v rozporu s její politikou. Facebook chce „zabránit zmatku ohledně oficiálního amerického sčítání lidu,“ uvedl server CNN. To sice proběhne, rozhodně ale ne na Facebooku.

Digitální platforma Facebook se dostala pod palbu, když umožnila v rámci předvolební kampaně týmu Donalda Trumpa zobrazovat zavádějící reklamy žádající občany, aby „okamžitě reagovali“ na „oficiální sčítání hlasů“.

Zjevná snaha, aby reklama vypadala jako vládní dokument

„Tento průzkum je ZÁSADNÍ pro kampaňovou strategii 2020 našeho týmu. Potřebujeme vlastenecké Američany jako VÁS, abyste odpověděli na toto sčítání lidu tak, abychom mohli rozpracovat vítěznou strategii pro VÁŠ STÁT,“ psalo se v některých z reklam. V některých pak podle ČTK byla i ikonka s nápisem „sčítání lidu 2020“. Reklamy odkazovaly na webovou stránku s bannerem nadepsaným slovy „jen pro oficiální účely“.

V průzkumu se pak Trumpův tým dotazoval uživatelů na jejich pohled na prezidenta Trumpa, na věk, jméno nebo kontaktní informace. Otázky také směřovaly na to, jaká média uživatelé čtou nejvíce, a zda si „myslí, že Nancy Pelosiová (předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA z konkurenční Demokratické strany) a radikální levice staví svou osobní protitrumpovskou agendu před to, co je nejlepší pro americký lid.“

„Je tu zjevný a úmyslný pokus docílit toho, aby to vypadalo jako vládní dokument,“ upozornil jako první na reklamy komentátor Judd Legum na svém webu Popular Information.

Absolutní lež. Jsem rozčílená z činnosti Facebooku

Ze strany Demokratů Facebook čelil kritice za to, že fakticky neověřuje politickou reklamu, a že z jeho (facebookové) strategie podle nich těží právě Donald Trump. „Dnes jsem obzvláště rozčílená z činnosti Facebooku,“ uvedla Nancy Pelosivá na čtvrteční tiskové konferenci a Trumpovu reklamu označila za „absolutní lež, která je v souladu s dezinterpretační politikou Facebooku.“

K tématu

„Vím, že motiv zisku je jejich byznysovým modelem, ale nemělo by se tak dít na úkor sčítání, kdo je v naší zemi, abychom mohli poskytovat služby a ostatní. Nádherná rozmanitost Ameriky je to, čeho se tato administrativa bojí,“ dodala Pelosiová.

„Jsou zavedeny zásady zabraňující zmatku ohledně oficiálního amerického sčítání lidu a toto je jeden z příkladů, kdy jsou uplatňovány,“ uvedl mluvčí Facebooku Andy Stone pro CNN Business. Trumpův tým událost odmítl komentovat.

Sociální síť Facebook v prosinci oznámila své plány na boj s dezinformacemi ohledně sčítání lidu v roce 2020 včetně stahování příspěvků, které pletou nebo odrazují uživatele od toho, aby se sčítání zúčastnili.

/ fotografií

Tagy: Facebook Trump americký prezident
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Fotbal

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Slavia Praha v současné formě není zvyklá prohrávat, a proto když o poločase svítí na tabuli nepříznivý výsledek 1:2, tečou „sešívaným“ nervy. V ligovém šlágru na Slovácku průběžný stav a ne úplně dobrý výkon svého týmu těžko rozdýchával trenér Jindřich Trpišovský. Jeho zlobu o pauze pocítili slovně hráči a fyzicky dveře šatny. Kouč, který o víkendu oslavil 45. narozeniny, do nich pořádným kopancem udělal díru.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama