reklama

Trumpův tým zavádějícími reklamními příspěvky mátl Američany. Facebook je smaže

Sociální síť Facebook uvedla, že odstraní některé problematické reklamní příspěvky amerického prezidenta Donalda Trumpa!

reklama

Podle Facebooku jsou matoucí a v rozporu s její politikou. Facebook chce „zabránit zmatku ohledně oficiálního amerického sčítání lidu,“ uvedl server CNN. To sice proběhne, rozhodně ale ne na Facebooku.

Digitální platforma Facebook se dostala pod palbu, když umožnila v rámci předvolební kampaně týmu Donalda Trumpa zobrazovat zavádějící reklamy žádající občany, aby „okamžitě reagovali“ na „oficiální sčítání hlasů“.

Zjevná snaha, aby reklama vypadala jako vládní dokument

„Tento průzkum je ZÁSADNÍ pro kampaňovou strategii 2020 našeho týmu. Potřebujeme vlastenecké Američany jako VÁS, abyste odpověděli na toto sčítání lidu tak, abychom mohli rozpracovat vítěznou strategii pro VÁŠ STÁT,“ psalo se v některých z reklam. V některých pak podle ČTK byla i ikonka s nápisem „sčítání lidu 2020“. Reklamy odkazovaly na webovou stránku s bannerem nadepsaným slovy „jen pro oficiální účely“.

V průzkumu se pak Trumpův tým dotazoval uživatelů na jejich pohled na prezidenta Trumpa, na věk, jméno nebo kontaktní informace. Otázky také směřovaly na to, jaká média uživatelé čtou nejvíce, a zda si „myslí, že Nancy Pelosiová (předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA z konkurenční Demokratické strany) a radikální levice staví svou osobní protitrumpovskou agendu před to, co je nejlepší pro americký lid.“

„Je tu zjevný a úmyslný pokus docílit toho, aby to vypadalo jako vládní dokument,“ upozornil jako první na reklamy komentátor Judd Legum na svém webu Popular Information.

Absolutní lež. Jsem rozčílená z činnosti Facebooku

Ze strany Demokratů Facebook čelil kritice za to, že fakticky neověřuje politickou reklamu, a že z jeho (facebookové) strategie podle nich těží právě Donald Trump. „Dnes jsem obzvláště rozčílená z činnosti Facebooku,“ uvedla Nancy Pelosivá na čtvrteční tiskové konferenci a Trumpovu reklamu označila za „absolutní lež, která je v souladu s dezinterpretační politikou Facebooku.“

„Vím, že motiv zisku je jejich byznysovým modelem, ale nemělo by se tak dít na úkor sčítání, kdo je v naší zemi, abychom mohli poskytovat služby a ostatní. Nádherná rozmanitost Ameriky je to, čeho se tato administrativa bojí,“ dodala Pelosiová.

„Jsou zavedeny zásady zabraňující zmatku ohledně oficiálního amerického sčítání lidu a toto je jeden z příkladů, kdy jsou uplatňovány,“ uvedl mluvčí Facebooku Andy Stone pro CNN Business. Trumpův tým událost odmítl komentovat.

Sociální síť Facebook v prosinci oznámila své plány na boj s dezinformacemi ohledně sčítání lidu v roce 2020 včetně stahování příspěvků, které pletou nebo odrazují uživatele od toho, aby se sčítání zúčastnili.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sebevražda policistky na misi kvůli šikaně? Nespáchala ji ve službě, uzavírá případ policie
Domácí

Sebevražda policistky na misi kvůli šikaně? Nespáchala ji ve službě, uzavírá případ policie

K sebevraždě české policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra v poslední den mise ve Varšavě na Frontexu, nedošlo během služby. Tvrdí to česká policie s tím, že vše, co k případu mohla říct, už uvedla a dál není co řešit. Stejně hovoří i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a případ, ke kterému došlo před rokem, je tak podle něj vyřešen. A to i přesto, že podle rodiny byla hlavním důvodem ke skoku z okna šikana na pracovišti.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Krize ve Velké Británii. Na pumpách došly pohonné hmoty, Londýn zvažuje povolání armády

Až 90 procent čerpacích stanic ve velkých britských městech nemá palivo, napsala dnes agentura Reuters. Krizi v dodavatelských řetězcích, kterou způsobil nedostatek řidičů nákladních aut, umocnilo panické nakupování do zásoby. Za nedostatkem řidičů stojí více faktorů, včetně pandemie COVID-19 a odchodu Británie z Evropské unie. Důsledkem jsou výpadky v dodávkách různého zboží, včetně pohonných hmot nebo potravin pro supermarkety.

Bábek: Velká část důchodců je v nouzi. Stát by se o ně měl postarat, ne přidávat plošně

Velká část důchodců je dnes v nouzi a stát by se měl o ně umět postarat. Důchody bych ale plošně nepřidával. V pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl Radomil Bábek z uskupení Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Podle odborného garanta hnutí Přísaha Pavla Řežábka je aktuální systém schopný zajistit, aby lidé s nejnižšími příjmy měli důchod, který bude odpovídat minimálnímu životnímu standardu

Divočáci zaplavili ulice Říma. Ve městě hledají potravu, obyvatelé se bojí útoků

Strkají hlavu do odpadků, hledají potravu a zároveň děsí místní obyvatele. Lidé v Říme se potýkají s desítkami divočáků, kteří se producírují po ulicích italské metropole. I když se natáčení zvířat a sdílení videí stalo hitem sociálních sítí, místní jsou hlavně vystrašení, Někteří rodiče se dokonce bojí vodit děti do školky. Ochránci zvířat ale zdůrazňují, že zabíjení divočáků nepřichází v úvahu, lepší je zvíře uspat a odchytit.

reklama

Domácí zpravodajství

Pěstování ředkviček, tři toalety a Babišovy drahoty. Lídři perlili v superdebatě

Lídři osmi nejvýraznějších stran a hnutí se střetli ve speciální předvolební debatě Česko hledá premiéra. Diskuze na CNN Prima NEWS se neobešla bez slovních střetů, osočování z přešlapů a prapodivných analogií. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš mával s obálkou časopisu a vykřikoval, kde že je jeho oponent Ivan Bartoš od Pirátů. Předseda hnutí STAN na oplátku připomněl premiérovi „pěstování ředkviček“, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS) zase korupční skandály z řad ANO. Výběr hlášek z nedělní superdebaty si můžete přečíst níže.

Lituju, že jsem ji nezachránila: Sestra policistky popsala šikanu, která vedla k sebevraždě

Případ sebevraždy jedenatřicetileté policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra poslední den své mise ve Varšavě, stále budí řadu otázek. Podle její sestry Markéry Šubrtové neměla Kristýna sebevražedné sklony, byla energická, veselá a všem se snažila pomoct. Uvedla to v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS. V něm dále popisuje, co přesně si se sestrou před osudným okamžikem psala a proč podle ní policie selhala. Detailně líčí i šikanu ze strany kolegů na misi, která dospěla až do intimních detailů, jež měly pravděpodobně k sebevraždě vést.

reklama