CNN Prima News americký prezident

americký prezident

Výpis příspěvků ke štítku „americký prezident“

Přestřelka na Oscarech: Trumpovi se vysmál celý sál. Nemáte být ve vězení? ptal se moderátor

Během závěru letošních Oscarů došlo k ostré slovní přestřelce. Exprezident Donald Trump se pustil do moderátora a komika Jimmyho Kimmela, který uváděl slavnostní ceremoniál. Opětovný uchazeč o Bílý dům napsal, že jde o nejhoršího moderátora při předávání cen Akademie a měli by ho vyhodit. Kimmel si proto vzal na pódiu slovo, aby si do Trumpa zvesela rýpl. „Děkujeme, že jste se díval, ale překvapuje mě, že… nemáte být už ve vězení?“ nebral si servítky komik. Celý sál se následně Trumpovi vysmál.

OBRAZEM: Prádelny, hinduistický chrám i mezi urnami s ostatky. Kde všude Američané volí?

Spojené státy mají za sebou superúterý. Američané v 15 finálních státech odevzdávali své hlasy na mnohdy kuriózních místech. Zatímco školní tělocvičny nejspíš nikoho nepřekvapí, volební urny v muzeích moderního umění už možná ano. Existují ale také mnohem divočejší volební místnosti, třeba v podobě garáží, prádelen, kadeřnictví či kolumbárií, kde se v urnách uchovávají ostatky zesnulých. Podívejte se na ta nejzajímavější místa, kde mohou Američané tradičně volit.

Zaorálek: Trump má jistou podporu bohatých. Svoboda varoval před chybou Haleyové

Bývalý americký prezident Donald Trump slibuje snížení daní, proto má takřka jistou podporu bohatších voličů, řekl ve speciálním vysílání k volebnímu superúterý na CNN Prima NEWS exministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (SOCDEM). Jeho předchůdce a někdejší šéf KDU-ČSL Cyril Svoboda pak varoval před zásadní chybou, které se může dopustit Trumpova sokyně v boji o republikánskou nominaci Nikki Haleyová.

Bidena čeká pekelný půlrok, shodli se experti. Nejdůležitější postavou superúterý je Haleyová

Potenciál a role republikánky Nikki Haleyové jsou daleko větší, než jak to vypadá podle průzkumů, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS historik Martin Kovář. Politolog Jakub Lepš pak pohovořil o šancích současného prezidenta Joea Bidena v listopadových volbách: mimořádně důležitý pro něj prý bude výkon při čtvrtečním projevu před Kongresem. Kovář dodal, že úřadující hlavu státu čeká „pekelné období“.

Poslední Trumpův zářez před finále. Zvítězil v Severní Dakotě, o všem rozhodne superúterý

Bývalý americký prezident Donald Trump zvýšil náskok nad svou jedinou soupeřkou v klání o republikánskou volební nominaci Nikki Haleyovou. V pondělí získal podporu stranických shromáždění ve státě Severní Dakota. Podle zveřejněných odhadů výsledků Trump jednoznačně Haleyovou porazil, informují tiskové agentury. Oba nyní čeká takzvané superúterý, kdy se konají primárky nebo stranická volební shromáždění v 16 různých státech. Speciální noční vysílání můžete sledovat také na CNN Prima NEWS od 23:55.

Biden zakázal TikTok, teď na něm hledá nové voliče. Jiného čínského giganta se snaží potopit

Tým za znovuzvolení amerického prezidenta Joea Bidena si s vidinou zisku nových hlasů, zejména od mladé generace založil profil na čínské sociální síti TikTok. A to přesto, že jeho vlastní administrativa vyhodnotila aplikaci jako bezpečnostní riziko a zakázala její používání na federálních zařízeních. Současně s tím Biden postupuje proti jinému čínskému gigantovi – společnosti Huawei. Ta je nyní jedničkou v technologiích pro telefonní vysílací věže a Američané by je rádi se svou novinkou na pozici lídra vystřídali.

Izrael to přehání, řekl Biden. Pak zuřil kvůli slovům o synově smrti a kritice paměti

Postup Izraele v Pásmu Gazy považuje americký prezident Joe Biden za přehnaný. Uvedl to pro média ve čtvrtek večer místního času (v noci na pátek SEČ) ve Washingtonu. Dal také najevo, že umírání a utrpení nevinných civilistů v Gaze musí skončit a že je pro dlouhodobé přerušení bojů. Agentura Reuters to označuje za dosud nejtvrdší veřejnou kritiku postupu izraelské vlády. Šéf Bílého domu rovněž reagoval na útoky poukazující na jeho špatnou paměť.

Ani Biden, ani Trump. Češi by v prezidentských volbách v USA hlasovali pro synovce Kennedyho

Aktualizováno

Koho by Češi poslali do Bílého domu, kdyby se mohli zúčastnit prezidentských voleb v USA? Největší podporu v průzkumu agentury Median získal Robert F. Kennedy jr., synovec bývalé hlavy Spojených států Johna F. Kennedyho. Takzvaný kandidát třetí strany přesvědčil téměř třetinu respondentů, bývalý republikánský prezident Donald Trump a jeho současný nástupce v úřadu Joe Biden se dočkali shodné podpory.