CNN Prima News americký prezident

americký prezident

Výpis příspěvků ke štítku „americký prezident“

Trump ocenil převzetí Twitteru: Už nebude řízen maniaky a levicovými šílenci. Obnoví si účet?

29. října 2022 08:50

Bývalý americký prezident Donald Trump si pochvaluje převzetí Twitteru nejbohatším mužem světa Elonem Muskem. Nyní je prý v rozumných rukách a nebude řízen „radikálními levicovými šílenci“. V rozhovoru pro Fox News ale zároveň odmítl, že by se na něj vrátil, myšlenky totiž hodlá i nadále prezentovat na své sociální síti Truth Social.

CNN: Smrt přišla z nebe. Šéfa Al-Káidy Zavahrího zabil dron na balkoně v Kábulu

2. srpna 2022 05:08

Při americké protiteroristické operaci v Afghánistánu byl v neděli pomocí bezpilotního letounu zabit 71letý lídr teroristické skupiny Al-Káida Ajmán Zavahrí. Potvrdil to dnes americký prezident Joe Biden krátce poté, co americká média s odkazem na nejmenované zdroje informovala, že Zavahrí byl zabit při operaci Ústřední zpravodajské služby (CIA). Tálibán hrubě porušil dohodu z Dauhá tím, že v Afghánistánu poskytl útočiště lídrovi teroristické skupiny Al-Káida, podle agentury Reuters to uvedl americký ministr zahraničí Antony Blinken.

Kubáček: Bidenovo jednání v Saúdské Arábii skončilo debaklem. Pro Česko je to špatná zpráva

17. července 2022 17:48

Jednání mezi Saúdskou Arábii a Joem Bidenem skončilo debaklem. Zejména pro Evropu i Českou republiku je to špatná zpráva, okomentoval blízkovýchodní setkání politolog Jan Kubáček na CNN Prima NEWS. Americkému prezidentovi se nepodařilo naplnit cíl jeho zahraniční cesty, během níž měl přesvědčit země Perského zálivu, aby výrazně navýšily těžbu ropy a pomohly tím zlepšit situaci na trhu s energiemi.

Biden navštívil školu v Uvalde, kde útočník zastřelil 21 lidí. Zúčastnil se i mše

29. května 2022 23:52

Americký prezident Joe Biden s manželkou Jill v neděli položili květiny u základní školy v texaském městě Uvalde, kde v úterý 18letý útočník zabil 19 dětí a dvě učitelky. Informoval o tom The New York Times. Biden se zúčastnil i mše za oběti střelby. Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že na žádost správy Uvalde prověří reakci policie na útok.

Rusko páchá genocidu, zopakoval Biden. Putin chce zničit myšlenku, že lze být Ukrajincem

13. dubna 2022 07:51

Americký prezident Joe Biden ve středu uvedl, že si stojí za tvrzením, že Rusko páchá na Ukrajině genocidu. Ruského prezidenta Vladimira Putina přitom obvinil, že se snaží „zničit myšlenku, že je možné být Ukrajincem“. Informovala o tom agentura AP. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Bidenova slova na Twitteru ocenil s tím, že je důležité věci „označovat pravými jmény“.

Macron zkritizoval Bidenova slova o „řezníkovi“. Neeskalujme situaci ani slovy, nabádal

27. března 2022 19:13

Při setkání s ukrajinskými uprchlíky ve Varšavě americký prezident Joe Biden označil ruského prezidenta Vladimira Putina za řezníka. Právě takové přirovnání ostře zkritizoval nejen Kreml, ale také francouzský prezident Emmanuel Macron. „Pokud chceme dosáhnout příměří, nemůžeme situaci eskalovat ani slovy, ani činy,“ uvedl v rozhovoru pro televizní stanici France 3.