reklama
CNN Prima News americký prezident

americký prezident

Výpis příspěvků ke štítku „americký prezident“

Moje mysl je nyní prázdná. Joe Biden měl další výpadek paměti během svého projevu

4. září 2021 09:53

Americkému prezidentovi Joeu Bidenovi se stala nemilá příhoda během projevu, v němž vyzýval k větší spolupráci mezi zastánci různé víry. Svou řeč chtěl odlehčit historkou ze svatby své dcery, avšak nemohl si vzpomenout na jednu z jejích podstatných částí. Totiž název hebrejské lidové písně. Jeho paměť ho ale během projevu zradila ještě jednou.

Mohl jsem být terčem útoků 11. září, tvrdí Bush. Invazi do Afghánistánu dál hájí

3. září 2021 06:04

Exprezident George Walker Bush, který šéfoval Bílému domu v době teroristických útoků 11. září 2001, se v novém dokumentu BBC rozpovídal o podrobnostech katastrofálního dne. Zmínil například, že jeho letecký prezidentský speciál mohl být terčem útoku. Mimoto se vyjádřil také k Afghánistánu – jím nařízenou invazi do země nadále hájí.

Označte volby za zkorumpované a zbytek nechte na mně, žádal Trump ministerstvo

30. července 2021 18:57
Aktualizováno

Vedení jednoho z výborů americké Sněmovny reprezentantů zveřejnilo nové materiály dokládající rozsah snahy bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa zpochybnit výsledek prohraných listopadových voleb. Jde o poznámky o jeho telefonátu s tehdejším vedením ministerstva spravedlnosti, podle nichž Trump žádal, aby přední představitelé rezortu volby prohlásili za „zkorumpované“. Šéfka sněmovního výboru pro dohled a reformu Carolyn Maloneyová ohlásila vyšetřování.

První trest vězení kvůli útoku na Kapitol. Trumpův fanoušek si odsedí osm měsíců

20. července 2021 00:12

Americký soud v pondělí uložil osm měsíců vězení Paulu Hodgkinsovi, který při letošních nepokojích v sídle Kongresu USA pronikl až do zasedacího sálu Senátu. Jde o první odsouzení za závažný trestný čin v souvislosti s lednovým útokem, které zřejmě poslouží jako příklad ve stovkách dalších podobných kauz, informují americká média.

Bush: Láme mi to srdce. Za stažení amerických vojáků zaplatí hlavně afghánské ženy

15. července 2021 11:39

Bývalý americký prezident George W. Bush vyjádřil pro německou stanici Deutsche Welle své znepokojení nad stahováním amerických vojáků z Afghánistánu. Podle něj se tím Biden dopouští „chyby,“ jejíž důsledky budou „neuvěřitelně špatné.“ Bush se obává, že nejvíce za stažení aliančních sil zaplatí afghánské ženy, které pod tálibánským režimem utrpí „nevýslovnou újmu“.

reklama