reklama

Kutná Hora bojuje s nedostatkem turistů. Městu budou chybět desetitisíce

Celé léto lze v televizi CNN Prima NEWS sledovat seriál Cestujeme po Česku. Reportéři jezdí po celé republice, aby ukázali zajímavá místa, která stojí za to navštívit. Reportérka Pavla Lioliasová se vydala do Kutné Hory, aby zjistila, jak tam vypadá turistická sezóna.

reklama

Podle místostarostky Kutné Hory Silvie Doušové se turismus pomalu vrací do místních ulic. Kvůli koronavirové pandemii a opatřením, která kvůli šíření nemoci platila, je rozdíl mezi letošní a loňskou turistickou sezónou markantní.

„Za minulý rok jsme měli návštěvnost v Kutné Hoře a okolí asi 1 400 000 lidí, teď čísla výrazně klesají,“ uvedla Doušová a doplnila: „Jde to desetitisíce návštěvníků, kteří nám samozřejmě budou chybět.“

Nastavila Kutná Kora nějakou kampaň, aby turisty přilákala? To zjistíte v přiloženém videu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama