CNN Prima News turistické destinace

turistické destinace

Výpis příspěvků ke štítku „turistické destinace“

Dovolená v cizině letos podražila. Zájem přesto trhá rekordy, říká ředitelka cestovky

Zájezdy letos podražily přibližně o pět až sedm procent. Uvedla to v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek. Co do počtu prodaných pobytů je však podle ní letošní sezona rekordní, jelikož se již nyní podařilo překročit laťku nastavenou v loňském roce. Posílení koruny ceny zájezdů neovlivňuje, promítá se ovšem do plateb za služby v dané destinaci, které tak pro Čechy vycházejí příznivěji.

Na první dovolenou do dvou hodin letu a pozor na doklady. Jak cestovat s dětmi?

Pro první dovolenou s dětmi je vhodné vybírat destinace v Evropě nebo její blízkosti, kam se lze dostat do dvou hodin letu. Klíčové by mělo být i zázemí hotelu, zejména možnost rezervace pokoje upraveného pro potřeby rodiny. Ty jsou velmi žádané a je proto potřeba časná rezervace. Ideální je, když hotel disponuje aquaparkem nebo nabízí animační programy, které děti alespoň na chvíli zabaví, uvedla mluvčí cestovní kanceláře Čedok Kateřina Pavlíková v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Specifická krása. Díky lezení souzníte s přírodou, na pískovcové skály to chce odvahu

Díky úspěchům lezce Adama Ondry se o sportovní lezení zajímá čím dál více lidí. Umělé lezecké stěny jsou občas přeplněné, ti zkušenější proto vyráží ven. Za „kumšt“ se dá považovat lezení na pískovcových skalách, které je o něco náročnější. Odměnou za zdolané špígry jsou nádherné výhledy a krása okolní přírody, se kterou člověk při lezení souzní.

Pražské letiště obnovuje spoje. Během tohoto týdne jde o 43 linek

Na Letišti Václava Havla Praha již několik měsíců platí řada ochranných opatření v důsledku koronavirové krize a odbavování na příletech i odletech probíhá za přísných hygienických podmínek. První červencový týden dojde k obnovení leteckých spojení do celkem 34 destinací. Na dalších, již dříve obnovených destinacích, bude spojení posíleno. V následujícím týdnu se tak provoz letiště rozšíří o 43 obnovených linek.