reklama

Pražské letiště obnovuje spoje. Během tohoto týdne jde o 43 linek

Na Letišti Václava Havla Praha již několik měsíců platí řada ochranných opatření v důsledku koronavirové krize a odbavování na příletech i odletech probíhá za přísných hygienických podmínek. První červencový týden dojde k obnovení leteckých spojení do celkem 34 destinací. Na dalších, již dříve obnovených destinacích, bude spojení posíleno. V následujícím týdnu se tak provoz letiště rozšíří o 43 obnovených linek.

reklama

Letiště Praha dnes informovalo o tom, že od července posiluje lety a v letovém řádu se znovu objeví dálkové linky. Qatar Airways se vrací na pravidelnou linku Praha–Dauhá a do Dubaje bude létat také společnost Flydubai.

„Se začátkem července bude mít Letiště Václava Havla Praha obnovený provoz do celkem 57 destinací. Mezi nimi jsou také dvě dálkové destinace, 29 vytipovaných klíčových destinací, jako je Londýn, Paříž, Amsterdam, Barcelona nebo Frankfurt, a nově také několik dovolenkových destinací, jako Rhodos, Kos, Korfu, Mallorca nebo Tenerife,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

K tématu

Jen první červencový týden se počet destinací na pražském letišti zvýší v porovnání se stavem v týdnu předchozím přibližně o 50 procent. Od 29. června do 5. července 2020 by mělo dojít k obnovení přímých pravidelných linek například do Burgasu, Dauhá, Dubaje, Edinburghu, Malagy, Oděsy, Osla, Varšavy a do řady dalších míst.

Podle očekávání budou v průběhu července dopravci obnovovat i provoz leteckých spojů například do Benátek, Neapole, Milána, Rigy nebo do bulharské Varny. V souvislosti s nadcházejícím létem se bedlivě sleduje i nárůst obnovených leteckých spojení do typicky dovolenkových destinací, jako jsou například řecké ostrovy nebo také Kanárské ostrovy, kde je rovněž příznivá epidemiologická situace.

Bulharsko, Španělsko i Dubaj nebo Katar

„Důležitý je však také návrat leteckých společností do 45 vytipovaných tzv. klíčových destinací. Z těchto destinací máme v tuto chvíli od leteckých společností potvrzený návrat do 32 z nich. Do 29 klíčových destinací se již létá, zbylé tři budou velmi brzy následovat,“ říká Václav Řehoř.

1. července se do provozu vrací:

Burgas Bulharsko Smartwings
Dauhá Katar Qatar Airways
Heraklion Řecko Smartwings
Korfu Řecko Smartwings
Kos Řecko Smartwings
Lefkada (Preveza) Řecko Smartwings
Malaga Španělsko Smartwings
Palma de Mallorca Španělsko Smartwings
Oděsa Ukrajina Czech Airlines
Rhodos Řecko Smartwings
Varšava Polsko LOT Polish Airlines
Zakynthos Řecko Smartwings

2. července se do provozu vrací:

Barcelona Španělsko Czech Airlines
Bukurešť Rumunsko Tarom
Cagliari Itálie Smartwings
Fuerteventura Španělsko Smartwings
Göteborg Švédsko Czech Airlines
Kefalonia Řecko Smartwings
Oslo Norsko Norwegian
Řím (FCO) Itálie Czech Airlines

3. července se do provozu vrací:

Helsinky Finsko Czech Airlines
Madrid Španělsko Czech Airlines
Tenerife Španělsko Smartwings
Tirana Albánie Wizz Air
Valencie Španělsko Smartwings
Varna Bulharsko Smartwings

4. července se do provozu vrací:

Dubaj Spojené arabské emiráty Flydubai
Malta Malta Air Malta

Lufthansa vrací do provozu polovinu své letky, celkem 380 strojů

„Hranice se postupně otevírají a poptávka se zvyšuje, a to z krátkodobého i dlouhodobého hlediska. Z tohoto důvodu rozšiřujeme svůj letový řád i svou světovou síť. Pokračujeme v restartu společnosti,“ uvedla v tiskové zprávě Lufthansa.

Znamená to, že letecké společnosti skupiny v následujících měsících nabídnou 40 procent z letů plánovaných před pandemií. Lufthansa do října do provozu zapojí 380 letadel, tedy polovinu letky a o 200 strojů více, než skupina měla v provozu v červnu.

Do konce října chce skupina nabídnout 90 procent svých krátkých a středně dlouhých linek a 70 procent svých dálkových letů.

Rakouská divize Austrian Airlines zvýší počet svých letů od srpna, kdy množství nabízených destinací vzroste na 50 z nynějších 36.

Nízkonákladové aerolinky Eurowings mají během léta pokrýt 80 procent z původně plánovaných letů, Brussels Airlines jich nabídne 45 procent. Divize Swiss International Air Lines od srpna spustí z Curychu 13 dálkových linek a jejich počet od října navýší o pět.

Mimořádná valná hromada německých aerolinek Lufthansa schválila minulý čtvrtek vládní záchranný balík v celkové výši devíti miliard eur (241 miliard Kč). Největší letecká společnost v Evropě se tak vyhnula riziku bankrotu, který by jí jinak v důsledku koronavirové krize hrozil.

Skupina anoncovala zrušení 22 000 pracovních míst a chce se zbavit stovky letadel.

Další hlavní zprávy

Finance

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Firmy žádají náhradu škody kvůli zajišťovacím příkazům, kterými Finanční správa blokovala majetek společností podezřelých z nezaplacení daně. Jde o celkovou sumu ve výši téměř 900 milionů korun. Ta zahrnuje finanční nároky za škodu, ušlý zisk či jiné formy újmy. Zajišťovací příkazy jsou kontroverzním tématem – jedná se o mimořádný nástroj berních úřadů, jehož využívání v minulých letech značně stouplo. Řada případů skončila u soudu, který v některých kauzách rozhodl ve prospěch firem.

Nedělní Partie: Jak Praha ustála boj s pandemií? Promluví Hřib, Pospíšil a Nacher

Nedělní Partie: Jak Praha ustála boj s pandemií? Promluví Hřib, Pospíšil a Nacher

Hlavní město se pomalu zotavuje z následků koronavirové pandemie. Kde se budou shánět finance, které Prahu znovu vzkřísí? Poradí si s následky nákazy často rozhádaná pražská koalice? A jak zastupitelé řeší problémy s prostitucí? V pořadu Partie moderátorky Terezie Tománkové o tom budou debatovat primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a zastupitelé Jiří Pospíšil (TOP 09) a Patrik Nacher (ANO).

reklama
Dva Skoti si večer zašli na jedno pivo. Ráno se probudili na španělské Ibize
Do obchodu jen s rouškou. Chorvatsko zpřísňuje opatření, v zemi je půl milionu turistů
Hlasy z noční Karviné: Strach nemáme. Pražáci, přijeďte, nejsme malomocní
reklama
reklama
Vědecké objevy v obrazech: Kokosový olej je nebezpečnější než palmový

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama