Prima přichází s novým seriálem Chataři ze Švihova. Kolečko si v něm zahraje proutníka

Chataři ze Švihova

Chataři ze Švihova od 10. dubna exkluzivně na prima+

Námět, který už nemůže být Čechům bližší, zvolila skupina Prima pro nový seriál, který vznikal pod rukama režiséra Michala Suchánka. Oblíbený herec, režisér a v tomto případě také autor scénáře vsadil na popularitu chataření. Do osmidílného seriálu Chataři ze Švihova, který televize uvede na prima+ exkluzivně od 10. dubna, obsadil své přátele, děti, také potomky svých přátel, kolegy režiséry a dokonce i producenta.

Češi jsou národem chatařů, vlastní chatu nebo chalupu k odpočinku využívá pětina rodin. Nyní se mezi ně počítá i Adéla Gondíková, Jiří Langmajer, Richard Genzer, Linda Rybová, její děti Josefína a František Prachařovi, Igor Chmela, Jana Janěková, Matěj Dadák, Berenika Suchánková, Milena Steinmasslová, Petr Vršek, Vladimír Škultéty, Iva Pazderková a Petr Kolečko.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Srdce tlouklo, mozek byl už mrtvý. Seriálová hvězda nepřežila pád ze schodů, bylo jí 29 let

Chataři ze Švihova vynikají komikou, s jakou popisují život a vztahy chatařů ve zdejší chatové oblasti. „Myslím si, že jsem to psal z nějaké vypočítavosti, protože Češi jsou chatařením postižení. Měl jsem pocit, že to prostředí, zákonitosti a životní styl každý zná. Náš seriál je hlavně o charakterech lidí, chatařů, kteří se setkávají na jednom místě, ale jejich životy, životní hodnoty a postoje jsou různé. Vycházel jsem z toho, co znám, postavy mají reálné předobrazy,“ říká Michal Suchánek s tím, že některé role psal hercům na tělo.

Do postavy proutníka z Prahy s ryšavou temperamentní partnerkou obsadil režiséra Petra Kolečka. Tady je ale podoba čistě náhodná. „On je pro mě velký herecký objev. Asi to bude vypadat, že je mu ta role psaná na míru, je tam docela dost věcí, které si prožil, ale pravda je taková, že já jsem to psal dávno předtím, než se mu přihodily,“ prozradil Michal Suchánek. Kolečkovu partnerku ztvárnila Iva Pazderková.

K vytvoření domácké atmosféry na place si Suchánek pomohl oslovením skutečných hereckých rodin. Kromě vlastní dcery Bereniky Suchánkové do seriálu Chataři ze Švihova obsadil i manžele Adélu Gondíkovou a Jiřího Langmajera, Igora Chmelu a Janu Janěkovou nebo Lindu Rybovou a její děti Františka a Josefínu Prachařovy.

„To bylo dobré rozhodnutí. K Lindě Rybové jsem chtěl Richarda Genzera. Ty dva jsem v tom viděl od začátku. Dal jsem je k sobě i z psychologických důvodů, abych na Geňu nebyl moc ostrý. Věděl jsem, že Linda bude svojí povahou tlumit moje výstupy, byla takový nárazník. Ona ví, že umím být na herce hodně naléhavý, a tou svojí mírumilovnou a vstřícnou povahou funguje na place jako psycholog,“ říká Suchánek a přiznává, že režie ho baví i stresuje. „Pro mě jsou to strašný nervy. Pořád se při tom učím. Je to daleko větší zodpovědnost.“

Seriál Chataři ze Švihova vznikal v produkci UNIT and SOFA PRAHA, s.r.o., producentů Šárky Chlumské Oujezdské a Jana Hlavsy. Kreativním producentem je Daniel Strejc, který si v seriálu střihnul spolu s režisérem a producentem Vladimírem Skórskou i malou roličku. „Obsazení seriálu Chataři ze Švihova patří do kategorie překvapivých. Není tak časté, aby Jiří Langmajer hrál v tomto typu seriálu, důvodem je jeho letité přátelství s Michalem Suchánkem a skutečnost, že se v seriálu potkává se svojí ženou Adélou Gondíkovou. Původně bylo v plánu, že budou hrát manžele, nakonec jsme ale Adéle našli jiného manžela,“ uvedl producent.

„Obsadili jsme také řadu potomků známých herců, zahrály si děti Lindy Rybové a Davida Prachaře, Josefína a František, i obě děti Michala Suchánka – Berenika a Jáchym, který se jinak herectví nevěnuje. A osobní velkou radost mám z obsazení Petra Kolečka. Musím říct, že už ze čtených zkoušek jsem tušil, že to bude velký herecký objev, a to se potvrdilo. Takže už nyní s Michalem Suchánkem uvažujeme dát mu v dalším projektu velkou roli,“ slibuje Daniel Strejc.

Skupina Prima nabídne seriál divákům prostřednictvím své streamovací služby prima+ exkluzivně již od 10. dubna.

Tagy: