reklama

Twitteru v roce 2020 dominovali COVID-19, Black Lives Matter nebo Trump

Ilustrační fotografie
Zdroj: pixabay.com

Sociální síť Twitter na svém blogu zveřejnila každoroční shrnutí, v němž mimo jiné informovala o nejoblíbenějších příspěvcích a trendech. Nejčastěji byly v roce 2020 používány hashtagy #COVID19, #BlackLivesMatter a #StayHome. Z osobností uživatelé nejčastěji zmiňovali amerického prezidenta Donalda Trumpa a ze sportovních týmů basketbalový Los Angeles Lakers.

reklama

„Nejvíce retweetované a lajkované příspěvky roku zahrnují celé emoční spektrum života v roce 2020: ztrátu, rozjímání, zmatek, zábavu a trochu humoru,“ píše se ve zprávě.

Nejpoužívanějším hashtagem na síti byl nepřekvapivě #COVID19, přičemž jeho variace byly retweetovány (sdíleny) přibližně ve 400 milionech případů. S koronavirovou pandemií byl spojený rovněž třetí nejpoužívanější hashtag #StayHome (Zůstaňte doma).

Vzepětí Black Lives Matter v reálném i virtuálním světě

Druhým nejčastěji užívaným hasthagem byl #BlackLivesMatter, odkazující na hnutí avizující boj proti policejní brutalitě, rasové nerovnosti a systematickému rasismu vůči černochům. Hnutí na sebe v letošním roce upozornilo po smrti Afroameričana George Floyda. Ten měl zemřít přičiněním policie, když mu jeden z důstojníků během zákroku klekl na krk.

„Nejpopulárnějším“ konkrétním příspěvkem na Twitteru bylo v letošním roce oznámení o nečekaném úmrtí herce z Černého pantera Chadwicka Bosemana. Šlo o vůbec nejúspěšnější tweet všech dob, který získal rekordních více než 7,5 milionu „lajků“.

Trump, Lakers, Manchester i ponožka

Osobou, o které bylo v roce 2020 na sociální síti nejčastěji tweetováno, byl americký prezident Donald Trump, následován svým sokem a podle všeho příštím americkým prezidentem Joem Bidenem. Třetí skončil už zmíněný George Floyd, čtvrtý basketbalista Kobe Bryant a pátý bývalý americký prezident Barack Obama.

Pro zajímavost – přes 700 milionů tweetů z celého světa bylo na síti publikováno v souvislosti s nedávno proběhlými americkými prezidentskými volbami.

Co se týká nejčastěji zmiňovaných sportovních týmů, zvítězil basketbalový Los Angeles Lakers, následovaný fotbalovými kluby Manchesterem United a Barcelonou. Čtvrtý skončil baseballový tým Los Angeles Dodgers a pátý Real Madrid.

Twitterové video s ponožkovým maňáskem polykajícím auta za oknem
Twitterové video s ponožkovým maňáskem polykajícím auta za oknem

Během lockdownu, který zavedly vlády po celém světě, lidé na sociálních sítích hledali také zábavu. Jeden z nejpopulárnějších tweetů s více než 49 miliony zhlédnutí a 2,9 miliony lajků nese název Karanténa, den 6. a uživatel v něm sdílel vtipné video s ponožkovým maňáskem „polykajícím“ auta projíždějící za oknem.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Vláda

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chyby v rezervačním systému pro očkování proti covidu jsme měli, přiznal v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Podle něj se ale vše rychle opravilo a program nakonec fungoval bez problémů. Systém však během dopoledne dokázal prolomit čtyřiadvacetiletý student, problémy nastaly také při zasílání potvrzovacích PIN kódů.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama