reklama

Twitteru v roce 2020 dominovali COVID-19, Black Lives Matter nebo Trump

Ilustrační fotografie
Zdroj: pixabay.com

Sociální síť Twitter na svém blogu zveřejnila každoroční shrnutí, v němž mimo jiné informovala o nejoblíbenějších příspěvcích a trendech. Nejčastěji byly v roce 2020 používány hashtagy #COVID19, #BlackLivesMatter a #StayHome. Z osobností uživatelé nejčastěji zmiňovali amerického prezidenta Donalda Trumpa a ze sportovních týmů basketbalový Los Angeles Lakers.

reklama

„Nejvíce retweetované a lajkované příspěvky roku zahrnují celé emoční spektrum života v roce 2020: ztrátu, rozjímání, zmatek, zábavu a trochu humoru,“ píše se ve zprávě.

Nejpoužívanějším hashtagem na síti byl nepřekvapivě #COVID19, přičemž jeho variace byly retweetovány (sdíleny) přibližně ve 400 milionech případů. S koronavirovou pandemií byl spojený rovněž třetí nejpoužívanější hashtag #StayHome (Zůstaňte doma).

Vzepětí Black Lives Matter v reálném i virtuálním světě

Druhým nejčastěji užívaným hasthagem byl #BlackLivesMatter, odkazující na hnutí avizující boj proti policejní brutalitě, rasové nerovnosti a systematickému rasismu vůči černochům. Hnutí na sebe v letošním roce upozornilo po smrti Afroameričana George Floyda. Ten měl zemřít přičiněním policie, když mu jeden z důstojníků během zákroku klekl na krk.

„Nejpopulárnějším“ konkrétním příspěvkem na Twitteru bylo v letošním roce oznámení o nečekaném úmrtí herce z Černého pantera Chadwicka Bosemana. Šlo o vůbec nejúspěšnější tweet všech dob, který získal rekordních více než 7,5 milionu „lajků“.

Trump, Lakers, Manchester i ponožka

Osobou, o které bylo v roce 2020 na sociální síti nejčastěji tweetováno, byl americký prezident Donald Trump, následován svým sokem a podle všeho příštím americkým prezidentem Joem Bidenem. Třetí skončil už zmíněný George Floyd, čtvrtý basketbalista Kobe Bryant a pátý bývalý americký prezident Barack Obama.

Pro zajímavost – přes 700 milionů tweetů z celého světa bylo na síti publikováno v souvislosti s nedávno proběhlými americkými prezidentskými volbami.

Co se týká nejčastěji zmiňovaných sportovních týmů, zvítězil basketbalový Los Angeles Lakers, následovaný fotbalovými kluby Manchesterem United a Barcelonou. Čtvrtý skončil baseballový tým Los Angeles Dodgers a pátý Real Madrid.

Twitterové video s ponožkovým maňáskem polykajícím auta za oknem
Twitterové video s ponožkovým maňáskem polykajícím auta za oknem
Zdroj: twitter.com

Během lockdownu, který zavedly vlády po celém světě, lidé na sociálních sítích hledali také zábavu. Jeden z nejpopulárnějších tweetů s více než 49 miliony zhlédnutí a 2,9 miliony lajků nese název Karanténa, den 6. a uživatel v něm sdílel vtipné video s ponožkovým maňáskem „polykajícím“ auta projíždějící za oknem.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ekologie

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Sucho v posledních letech patřilo mezi nejzásadnější témata v Česku. Roky 2014 až 2018 skutečně patřily z hlediska sucha ve střední Evropě mezi historicky nejzávažnější. Odborníci z portálu Intersucho ještě před rokem hovořili dokonce o pětisetletém suchu. Jenže poslední rok byl velmi deštivý a v zimě se velká část České republiky dočkala souvislé pokrývky sněhu, takže se kapacity podzemních vod naplnily a mírné sucho trápí již pouze vybrané regiony.

Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Další články
reklama
reklama