reklama

Tygr ukousl muži prsty, částečně ho i skalpoval. Opilou oběť šelma vtáhla mezi tyče

Pracovníka areálu ve Všetatech na Mělnicku v sobotu pokousal tygr a vážně jej zranil. Policie případ prověřuje, není jasné, jak se muž na dosah šelmy dostal. K neštěstí došlo v části Přívory, kde se nachází zoopark. Podle policejní mluvčí Lucie Novákové byl zraněný muž pod vlivem alkoholu, což potvrdila dechová zkouška.

reklama

Na případ upozornil web Tn.cz. Dle jeho informací muž vypomáhal v zimovišti zvířat cirkusové rodiny Berousků. „Naměřili jsme mu 2,6 promile,“ uvedla Nováková.

Muž se chtěl se zvířetem nejspíše spřátelit. Kvůli alkoholu ale situaci špatně odhadl. Tygr si ho k sobě měl přitáhnout tak, že zůstal zaklíněný v kleci. To šelmě umožnilo další útoky, odehnat ho museli lidé.

Pětačtyřicetiletý dělník byl po ošetření na místě převezen do nemocnice. „Došlo k částečné skalpaci a ztrátovému poranění prstů. Po nezbytné péči byla osoba převezena do vinohradské nemocnice,“ dodala podle webu iDNES.cz mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Policie vyšetřuje možnost porušení bezpečnosti práce či nedbalost.

K tématu

Tagy: nemocnice Policie ČR tygr Středočeský kraj prsty opilý muž záchranka ukousnutí skalp Přívory Všetaty

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci tunelu sice existuje, ale český tunel k němu vede oklikami s nejrůznějšími překážkami a strojvedoucí je šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Darina, lékařka z nemocnice ve větším městě, která si přála zůstat v anonymitě. Svou vinu za současnou situaci podle ní nesou také hygienické stanice. Popsala zářijové školení, na kterém hygienici nabádali praktické lékaře, aby neposílali lidi na testy. Uvedla také, jak zkomplikovalo očkování otevření systému pro praktické lékaře.

Koronavirus

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Pětina zaměstnanců má zkušenosti s tím, že jejich zaměstnavatel či nadřízený porušil opatření proti covidu. Každý sedmý uvedl, že jeho zaměstnavatel či nadřízený vyzýval k porušování pravidel v testování a trasování kontaktů nakaženého. Dvě pětiny zaměstnanců naopak poukázaly na zodpovědný přístup firem. Více než 20 procent společností dokonce testovalo své zaměstnance ještě před zavedením této povinnosti.

360°

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) znovu varovala před zahlcením zdravotnického systému vlivem pandemie koronaviru. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se zastala pracovní povinnosti části studentů v nemocnicích. Zároveň uvedla, že jí přijde absurdní, když si někdo v době přeplněných nemocnic nechá dělat umělá prsa u plastických chirurgů.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama