reklama

Žena, které tygr na Pardubicku ukousl ruku, je po operaci. O paži přišla až po předloktí

Ženu, které v pondělí tygr ve Chvojenci na Pardubicku ukousl ruku, lékaři operovali. O horní končetinu přišla až k předloktí poté, co se snažila si bez vědomí chovatele šelmu pohladit. Veterinární správa potvrdila, že s chovem těchto tygrů nikdy žádné problémy nebyly. Majitel šelem, přestože podle dosavadních zjištění v ničem nechyboval, nechce incident komentovat.

reklama

Seniorka je podle vyjádření lékařů ve stabilizovaném stavu. „Byla provedena očista amputované končetiny a nyní se čeká na zhojení. Samozřejmě nepřipadá v úvahu nějaká rekonstrukční operace, eventuálně může být možností protéza,“ řekl lékařský náměstek Fakultní nemocnice Hradec Králové Zdeněk Tušl.

Vše nasvědčuje tomu, že majitel šelmy nic nezavinil a splnil veškeré bezpečnostní požadavky. „Chovatel je u nás registrován od roku 2005, poslední kontrola proběhla v tomto roce v květnu a za tu dobu s ním nebyla vedena žádná správní řízení,“ popsal Josef Boháč, ředitel Krajské veterinární správy Pardubického kraje.

„Policisté prověřují okolnosti události a musí ve věci vyslechnout všechny zúčastněné osoby,“ popsala mluvčí policie Dita Holečková. Spekulace lidí o tom, že tygra bengálského po útoku utratí, veterinární správa vyvrátila, zvíře se ničím neprovinilo. „Co se policejního vyšetřování týče, je možné, že případ skončí odložením,“ dodala.

Tagy:

Hlavní zprávy

Imunolog: Epidemie si řídí průběh sama. Další vlna přijít musela, protože nastala všude

Další vlna epidemie do Česka přijít musela, protože propukla i ve všech ostatních státech. V pořadu Partie PLUS televize CNN Prima NEWS to prohlásil imunolog a specialista v oboru buněčné analýzy Jiří Šinkora. Podle Aleksiho Šeda z Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy ale vlna mohla být mírnější díky větší proočkovanosti a dodržování opatření.

Proč pařížský Messi zatím nepřipomíná toho barcelonského? Je mu zima, tvrdí Suárez

Lionel Messi si před týdnem přebral už sedmý Zlatý míč, tedy nejprestižnější individuální fotbalové ocenění. Korunovace argentinské hvězdy se nelíbila úplně každému. Sice letos dovedla svoji reprezentaci k vytouženému titulu z jihoamerického šampionátu Copa América, ale po letním přestupu z Barcelony do Paris Saint-Germain je jen stínem toho Messiho, který roky táhl Katalánce. Bývalý Messiho spoluhráč Luis Suárez naznačil, proč tomu tak může být.

Soud poslal svrženou vůdkyni Myanmaru za mříže. Při protestním pochodu zemřelo pět lidí

Myanmarský soud v pondělí uložil svržené vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij čtyřletý trest vězení za podněcování k násilí a porušení protikoronavirových opatření. Agentuře AFP to sdělil mluvčí myanmarské vojenské junty. Čtyři roky vězení dostal také sesazený prezident Win Myin, informovala agentura Reuters. Padly tak první verdikty v procesu s nejvyššími představiteli myanmarské vlády, kterou letos v únoru svrhla armáda.

reklama

Domácí zpravodajství

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

reklama