reklama

Žena, které tygr na Pardubicku ukousl ruku, je po operaci. O paži přišla až po předloktí

Ženu, které v pondělí tygr ve Chvojenci na Pardubicku ukousl ruku, lékaři operovali. O horní končetinu přišla až k předloktí poté, co se snažila si bez vědomí chovatele šelmu pohladit. Veterinární správa potvrdila, že s chovem těchto tygrů nikdy žádné problémy nebyly. Majitel šelem, přestože podle dosavadních zjištění v ničem nechyboval, nechce incident komentovat.

reklama

Seniorka je podle vyjádření lékařů ve stabilizovaném stavu. „Byla provedena očista amputované končetiny a nyní se čeká na zhojení. Samozřejmě nepřipadá v úvahu nějaká rekonstrukční operace, eventuálně může být možností protéza,“ řekl lékařský náměstek Fakultní nemocnice Hradec Králové Zdeněk Tušl.

Vše nasvědčuje tomu, že majitel šelmy nic nezavinil a splnil veškeré bezpečnostní požadavky. „Chovatel je u nás registrován od roku 2005, poslední kontrola proběhla v tomto roce v květnu a za tu dobu s ním nebyla vedena žádná správní řízení,“ popsal Josef Boháč, ředitel Krajské veterinární správy Pardubického kraje.

„Policisté prověřují okolnosti události a musí ve věci vyslechnout všechny zúčastněné osoby,“ popsala mluvčí policie Dita Holečková. Spekulace lidí o tom, že tygra bengálského po útoku utratí, veterinární správa vyvrátila, zvíře se ničím neprovinilo. „Co se policejního vyšetřování týče, je možné, že případ skončí odložením,“ dodala.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

Od pondělí v celém Česku přestává platit nouzový stav a země se bude řídit pandemickým zákonem. Podle něj zůstane zatím téměř vše uzavřené, výjimky vláda schválila pouze pro školy, obchody s dětským zbožím, papírnictví, autoškoly atd. Naopak v platnosti zřejmě zůstane omezení shromažďování, lidé se tak nadále budou smět scházet pouze ve dvou. Připravili jsme pro vás přehled opatření, která od pondělí ještě platí.

Donald Trump

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Americký exprezident Donald Trump se po čase opět zjevil na veřejnosti a tradičně při tom létaly vzduchem „verbální šrapnely“. Při jeho projevu ke sponzorům Republikánské strany na Floridě Trump například vulgárně zkritizoval senátora Mitche McConnella a připsal si rovněž zásluhy za vývoj koronavirového očkování. Vakcína by se proto podle něj měla jmenovat spíše „trumpcína“.

Elektromobily budou stát za pár let jako běžná auta. Zlevní díky lacinějším bateriím
Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera
Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení
Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí
Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov
Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Další články
reklama
reklama