reklama

Mnoho zlomenin, škrcení. Týrané štěně z pražských Kbel je z nejhoršího venku a v náhradní péči

Pes, kterého velmi hrubým způsobem týral jeho pán a u takového zacházení ho v pražských Kbelích natočili sousedé, už je z nejhoršího venku. Úředníci mu přidělili dočasného pečovatele a redakce CNN Prima NEWS se s ním na tajném místě sešla. Upozorňujeme, že některé záběry nejsou vhodné pro slabší povahy a děti.

reklama

Téměř každým, kdo video viděl, projela vlna vzteku. David V. podle svědků týral štěně opakovaně. Po útoku mělo krví zalité oči od škrcení. A to nebylo všechno. „Dostal se k nám ve stavu velmi podvyživeném. Měl špatnou srst, mnohočetné zlomeniny, které se potvrdily na rentgenu, hematomy v očích a uších. Ale v podstatě se velmi rychle dostal do formy a myslíme si, že nemá ani žádné bolesti,“ řekla dočasná chovatelka štěněte.

K tématu

Rozhovor poskytla jen pod podmínkou, že zůstane v anonymitě. Bojí se totiž, aby někdo nezjistil, kde se pes nachází a nepokusil se ho například zmocnit, nebo mu znovu ublížit. „Ve věci se vede trestní řízení, to znamená, že pejsek nemůže být umístěn trvale. Teď je ve své podstatě v náhradní péči,“ uvedla ředitelka Odboru životního prostředí Prahy 19 Blanka Pokorná.

Redakce CNN Prima NEWS pejska v náhradní péči navštívila. Natáčet musela opět tak, aby se neprozradilo, kde se štěně nachází. Pes se v domácí péči dostal do pohody. Když ho ale někdo rychle chytne za obojek, je na něm vidět, že má strach.

O štěně má zájem přítelkyně Davida V.

O psa má stále zájem bývalá přítelkyně Davida V. Ta tvrdí, že ho netýrala, ale milovala, a dokonce s ním spala v posteli. „Přítelkyně majitele musela zjevně vědět, jak je se psem nakládáno, to je jedna věc. A druhá věc je, že pejsek se do tohoto stavu nedostal ze dne na den. Musel mít hlad delší dobu a taky špatnou péči, takže v žádném případě by se k ní štěně vracet nemělo,“ dodala dočasná chovatelka.

David V. už je obviněný z týrání zvířat. Dokud nebude známý verdikt soudu, případně dokud obec neuzavře správní řízení, musí být štěně stále v péči dočasné. Jak dlouho to bude trvat, není jasné.

Další hlavní zprávy

Nejlepší výsledek od roku 2007. Češkám se na lyžařském šampionátu povedla štafeta
Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník
Lidé v karanténě dostanou navíc až 370 korun denně. „Izolačka“ prošla Senátem
reklama
reklama
Analýza: Proč tři týdny lockdownu stačit nebudou? Do škol a obchodů nejdřív v červnu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Blatný zvažuje nařídit pracovní povinnost některým studentům, rozhodne v pátek
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Muž se přiznal k ubodání spolubydlícího, zabít ho prý nechtěl. Dostal 17 let vězení
Maláčová: ANO se chystá na vládu s ODS a TOP 09. Důkazem je hlasování o nemocenské
Další články
reklama
reklama