reklama

Mnoho zlomenin, škrcení. Týrané štěně z pražských Kbel je z nejhoršího venku a v náhradní péči

Pes, kterého velmi hrubým způsobem týral jeho pán a u takového zacházení ho v pražských Kbelích natočili sousedé, už je z nejhoršího venku. Úředníci mu přidělili dočasného pečovatele a redakce CNN Prima NEWS se s ním na tajném místě sešla. Upozorňujeme, že některé záběry nejsou vhodné pro slabší povahy a děti.

reklama

Téměř každým, kdo video viděl, projela vlna vzteku. David V. podle svědků týral štěně opakovaně. Po útoku mělo krví zalité oči od škrcení. A to nebylo všechno. „Dostal se k nám ve stavu velmi podvyživeném. Měl špatnou srst, mnohočetné zlomeniny, které se potvrdily na rentgenu, hematomy v očích a uších. Ale v podstatě se velmi rychle dostal do formy a myslíme si, že nemá ani žádné bolesti,“ řekla dočasná chovatelka štěněte.

K tématu

Rozhovor poskytla jen pod podmínkou, že zůstane v anonymitě. Bojí se totiž, aby někdo nezjistil, kde se pes nachází a nepokusil se ho například zmocnit, nebo mu znovu ublížit. „Ve věci se vede trestní řízení, to znamená, že pejsek nemůže být umístěn trvale. Teď je ve své podstatě v náhradní péči,“ uvedla ředitelka Odboru životního prostředí Prahy 19 Blanka Pokorná.

Redakce CNN Prima NEWS pejska v náhradní péči navštívila. Natáčet musela opět tak, aby se neprozradilo, kde se štěně nachází. Pes se v domácí péči dostal do pohody. Když ho ale někdo rychle chytne za obojek, je na něm vidět, že má strach.

O štěně má zájem přítelkyně Davida V.

O psa má stále zájem bývalá přítelkyně Davida V. Ta tvrdí, že ho netýrala, ale milovala, a dokonce s ním spala v posteli. „Přítelkyně majitele musela zjevně vědět, jak je se psem nakládáno, to je jedna věc. A druhá věc je, že pejsek se do tohoto stavu nedostal ze dne na den. Musel mít hlad delší dobu a taky špatnou péči, takže v žádném případě by se k ní štěně vracet nemělo,“ dodala dočasná chovatelka.

David V. už je obviněný z týrání zvířat. Dokud nebude známý verdikt soudu, případně dokud obec neuzavře správní řízení, musí být štěně stále v péči dočasné. Jak dlouho to bude trvat, není jasné.

Další hlavní zprávy

Praha

Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta

Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta

Ačkoliv vedení Prahy za dva a půl roku na radnici výrazně nepokročilo ve stavbě pražských okruhů či linky metra D, schválilo si vizi na zavedení mýtného za vjezd do centra. A to už od roku 2025. Podle současného náměstka pro životní prostředí Petra Hlubučka (STAN) je zpoplatnění nevyhnutelné a je třeba ho vnímat jako součást balíku opatření, který má v důsledku vést ke zlepšení klimatu v hlavním městě.

Koronavirus

Počty nakažených rapidně klesají. V úterý bylo o 740 případů méně než před týdnem

Počty nakažených rapidně klesají. V úterý bylo o 740 případů méně než před týdnem

Epidemie koronaviru v Česku dál zpomaluje, naopak tempo očkování proti onemocnění COVID-19 zrychluje. V úterý laboratoře potvrdily 1 673 nových případů nákazy, zhruba o 740 méně než před týdnem. V porovnání s pondělím je nárůst jako obvykle vyšší, tentokrát o 131. Očkováno proti koronaviru bylo 77 615 lidí, o zhruba 5 500 více než předchozí úterý, oproti pondělí bylo dávek skoro o 2 000 víc. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Mohli přežít? Obyvatele Pompejí od záchrany dělily jen minuty, ukazují nové nálezy
Chronický únavový syndrom vzal Šimonovi veškerou energii. Léčba neexistuje
Mezi Izraelem a Pásmem Gazy pokračuje ostřelování. Zemřelo už nejméně 40 lidí
reklama
reklama
Kde udělali soudruzi z Hradu chybu? Sociální sítě zaplavily vtipy na kelímkovou pietu

Sociální sítě

Domácí zpravodajství

Hřib o změně stavebního zákona: Vláda vymýšlí experiment, který nemá obdoby
Dostálová: Po zjednodušení stavebního řízení ubude úředníků. Bude to chaos, říká Hřib
Další články
reklama
reklama