reklama

Mnoho zlomenin, škrcení. Týrané štěně z pražských Kbel je z nejhoršího venku a v náhradní péči

Pes, kterého velmi hrubým způsobem týral jeho pán a u takového zacházení ho v pražských Kbelích natočili sousedé, už je z nejhoršího venku. Úředníci mu přidělili dočasného pečovatele a redakce CNN Prima NEWS se s ním na tajném místě sešla. Upozorňujeme, že některé záběry nejsou vhodné pro slabší povahy a děti.

reklama

Téměř každým, kdo video viděl, projela vlna vzteku. David V. podle svědků týral štěně opakovaně. Po útoku mělo krví zalité oči od škrcení. A to nebylo všechno. „Dostal se k nám ve stavu velmi podvyživeném. Měl špatnou srst, mnohočetné zlomeniny, které se potvrdily na rentgenu, hematomy v očích a uších. Ale v podstatě se velmi rychle dostal do formy a myslíme si, že nemá ani žádné bolesti,“ řekla dočasná chovatelka štěněte.

Rozhovor poskytla jen pod podmínkou, že zůstane v anonymitě. Bojí se totiž, aby někdo nezjistil, kde se pes nachází a nepokusil se ho například zmocnit, nebo mu znovu ublížit. „Ve věci se vede trestní řízení, to znamená, že pejsek nemůže být umístěn trvale. Teď je ve své podstatě v náhradní péči,“ uvedla ředitelka Odboru životního prostředí Prahy 19 Blanka Pokorná.

Redakce CNN Prima NEWS pejska v náhradní péči navštívila. Natáčet musela opět tak, aby se neprozradilo, kde se štěně nachází. Pes se v domácí péči dostal do pohody. Když ho ale někdo rychle chytne za obojek, je na něm vidět, že má strach.

O štěně má zájem přítelkyně Davida V.

O psa má stále zájem bývalá přítelkyně Davida V. Ta tvrdí, že ho netýrala, ale milovala, a dokonce s ním spala v posteli. „Přítelkyně majitele musela zjevně vědět, jak je se psem nakládáno, to je jedna věc. A druhá věc je, že pejsek se do tohoto stavu nedostal ze dne na den. Musel mít hlad delší dobu a taky špatnou péči, takže v žádném případě by se k ní štěně vracet nemělo,“ dodala dočasná chovatelka.

David V. už je obviněný z týrání zvířat. Dokud nebude známý verdikt soudu, případně dokud obec neuzavře správní řízení, musí být štěně stále v péči dočasné. Jak dlouho to bude trvat, není jasné.

Tagy:

Hlavní zprávy

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu
Koronavirus

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost
Politika

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama