Mnoho zlomenin, škrcení. Týrané štěně z pražských Kbel je z nejhoršího venku a v náhradní péči

Pes, kterého velmi hrubým způsobem týral jeho pán a u takového zacházení ho v pražských Kbelích natočili sousedé, už je z nejhoršího venku. Úředníci mu přidělili dočasného pečovatele a redakce CNN Prima NEWS se s ním na tajném místě sešla. Upozorňujeme, že některé záběry nejsou vhodné pro slabší povahy a děti.

Téměř každým, kdo video viděl, projela vlna vzteku. David V. podle svědků týral štěně opakovaně. Po útoku mělo krví zalité oči od škrcení. A to nebylo všechno. „Dostal se k nám ve stavu velmi podvyživeném. Měl špatnou srst, mnohočetné zlomeniny, které se potvrdily na rentgenu, hematomy v očích a uších. Ale v podstatě se velmi rychle dostal do formy a myslíme si, že nemá ani žádné bolesti,“ řekla dočasná chovatelka štěněte.

Rozhovor poskytla jen pod podmínkou, že zůstane v anonymitě. Bojí se totiž, aby někdo nezjistil, kde se pes nachází a nepokusil se ho například zmocnit, nebo mu znovu ublížit. „Ve věci se vede trestní řízení, to znamená, že pejsek nemůže být umístěn trvale. Teď je ve své podstatě v náhradní péči,“ uvedla ředitelka Odboru životního prostředí Prahy 19 Blanka Pokorná.

Redakce CNN Prima NEWS pejska v náhradní péči navštívila. Natáčet musela opět tak, aby se neprozradilo, kde se štěně nachází. Pes se v domácí péči dostal do pohody. Když ho ale někdo rychle chytne za obojek, je na něm vidět, že má strach.

O štěně má zájem přítelkyně Davida V.

O psa má stále zájem bývalá přítelkyně Davida V. Ta tvrdí, že ho netýrala, ale milovala, a dokonce s ním spala v posteli. „Přítelkyně majitele musela zjevně vědět, jak je se psem nakládáno, to je jedna věc. A druhá věc je, že pejsek se do tohoto stavu nedostal ze dne na den. Musel mít hlad delší dobu a taky špatnou péči, takže v žádném případě by se k ní štěně vracet nemělo,“ dodala dočasná chovatelka.

David V. už je obviněný z týrání zvířat. Dokud nebude známý verdikt soudu, případně dokud obec neuzavře správní řízení, musí být štěně stále v péči dočasné. Jak dlouho to bude trvat, není jasné.

Tagy: