reklama

Policie zatkla staříka, který útočil na Kapitol. Ve voze měl zbraně a zápalné láhve

Muž měl ve voze zbraně a podomácku vyrobenou zápalnou látku napalm.
Zdroj: twitter.com

Před necelým týdnem policisté zatkli 70letého Lonnieho Leroye Coffmana, který se účastnil nepokojů u Kapitolu. Je obviněn z trestného činu nedovoleného ozbrojování. Policisté v jeho voze, který nechal zaparkovaný nedaleko Kapitolu, nalezli zbraně, náboje a podomácku vyrobenou zápalnou látku napalm. Nyní mu hrozí až desetileté vězení.

reklama

Coffman se řadí k dalším 170 lidem, kteří byli zatčeni za účast na obléhání Kapitolu. Policisté na jeho vůz narazili náhodou při obhlídce okolí Kapitolu. Na místě spolujezdce si všimli rukojeti, která vypadala jako střelná zbraň.

K tématu

Díky kontrole v databázi zjistili, že vozidlo patří Coffmanovi z Alabamy. Poté, co se 70letý muž vrátil ke svému vozu, ho policisté zadrželi a prohledali. Měl u sebe dvě zbraně, na které neměl povolení. Při prohlídce vozu pak policisté nalezli další útočnou zbraň spolu se zásobníky nabitými municí a 11 nádob se zápalnou látkou.

Když se policisté zeptali, co se v nich nachází, Coffman odpověděl, že je v nich roztavený polystyren a benzin. Společnost ATF následně uvedla, že tato směs odpovídá účinku napalmu, lepkavé hořlavé kapaliny, které lépe přilne k předmětům, jež zasáhne.

Muž měl ve voze jedenáct nádob se zápalnou látkou.
Muž měl ve voze jedenáct nádob se zápalnou látkou.

Coffman si vedl seznam hodných a špatných lidí

Vyšetřovatelé dále podle webu Daily Mail uvedli, že ve voze našli notes se seznamem „hodných a zlých lidí“. Mezi „padouchy“ figurovalo například jméno soudce Davida Franka Hamiltona nebo Andrého Carsona. Ten byl v textu navíc označen jako jeden ze dvou muslimů Sněmovny reprezentantů.

Mezi dobrými lidmi bylo zahrnuto jméno Susanne Poselové, nezávislé novinářky a šéfredaktorky webu OccupyCorporatism. Na stejném kusu papíru měl být i citát přisuzovaný Abrahamu Lincolnovi: „My lidé jsme právoplatnými pány Kongresu i soudů, ne abychom svrhli ústavu, ale muže, kteří by chtěli ústavu poškodit.“

Coffman byl obviněn z protiprávního držení zbraní, za což mu hrozí až deset let odnětí svobody. V současné době je ve vazbě, v níž zůstane až do soudního líčení.

K tématu

Tagy: trest muž demonstrace zbraně zadržení USA Kapitol zápalná lahev
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Historie

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Hned vedle budovy parlamentu ČSSR měl už roku 1969 stát skrytý pomník Jana Palacha. Všem komunistickým poslancům na očích. Troufalý kousek naplánovali architekt stavby Karel Prager a sochař Miloslav Chlupáč. Normalizační cenzoři ale projekt zastavili. Po revoluci se kolegové k plánům na Palachův pomník vrátili, nakonec ho ale realizoval až sochař Antonín Kašpar v roce 2020. Historička architektury Radomíra Sedláková se s Pragerem znala, napsala o něm knihu a vysvětluje, jak to s pomníkem bylo od jeho počátků.

Koronavirus

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje
Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama