CNN Prima News údržba

údržba

Výpis příspěvků ke štítku „údržba“

Návrat ocelářů z Liberty do práce se posedmé odkládá. Podle odborů ale jednání nestojí

Návrat zaměstnanců hutní společnosti Liberty Ostrava do práce se opět odkládá o týden, potvrdil redakci CNN Prima NEWS předseda odborové organizace ocelárny Liberty Roman Bečica. Doma jsou zaměstnanci od loňského 22. prosince, přičemž jejich nástup se každý týden posouvá, protože většina provozů v huti stojí. Aktuální odklad je již sedmý. Huť se stále nedohodla s firmou Tameh Czech na dodávkách energií. Zástupci ostravské ocelárny potvrdili, že většina zaměstnanců nadále pokračuje se stoprocentní náhradou mzdy na základě takzvaných jiných překážek na straně zaměstnavatele, a to až do 19. února.

Vysmívaná oprava hradeckého mostu: Rzí prožrané zábradlí silničáři kamuflovali barvou

Oprava nadjezdu v Hradci Králové baví místní obyvatele i sociální sítě. Zrezivělé zábradlí dostalo modrý nátěr, ale pod novým kabátem zůstalo všechno při starém. Díry v kovu naopak ještě vynikly. Podle údržby silnic, která nízkonákladovou renovaci provedla, šlo ale o nejmenší zlo. Ředitel Jiří Brandejs opravu označil jen za dočasné řešení. Most totiž brzy čeká širší demontáž, vysvětlil pro CNN Prima NEWS.

Zlámalová: Údržba Nord Streamu? Putin si s hysterickými Němci hraje jako kočka s myší

V pondělí začala pravidelná roční údržba plynovodu Nord Stream 1, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa. Někteří západní představitelé se obávají, že Moskva tento plynovod, jenž je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU, již znovu neotevře. Podle politické komentátorky Lenky Zlámalové Kreml využívá německé hysterie a hraje si s Berlínem jako kočka s myší.

Začíná údržba plynovodu Nord Stream 1. Německo se bojí, že Putin dodávky neobnoví

Konsorcium Nord Stream AG zahajuje pravidelnou roční údržbu plynovodu Nord Stream 1, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a který je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Konsorcium sídlí ve Švýcarsku a uvádí, že údržba potrvá do 21. července. Německo se obává, že kvůli sporu mezi Ruskem a Západem by se mohlo stát, že plyn přes Nord Stream 1 po údržbě nepoteče.

V Pittsburghu se zřítil most krátce před návštěvou Bidena. Ten měl mluvit o údržbě silnic

Aktualizováno

V americkém městě Pittsburgh se v pátek zřítil silniční most, a to jen několik hodin před návštěvou amerického prezidenta Joea Bidena. Šéf Bílého domu do Pensylvánie mířil kvůli propagaci balíku investic do infrastruktury, který vyčlenil finance i na údržbu silnic a mostů. Úřady v Pittsburghu zaznamenaly deset zraněných, z nichž čtyři museli být hospitalizováni, ovšem žádné mrtvé. Příčina kolapsu se vyšetřuje, napsala agentura AP.