reklama
CNN Prima News údržba

údržba

Výpis příspěvků ke štítku „údržba“

Zastřihování a celková údržba živého plotu

Živé ploty se mezi majiteli zahrad těší velké oblibě. Není divu, takto vysazená zeleň přirozeně a nenásilně skryje soukromý prostor před zraky sousedů a k tomu funguje i jako ochrana před větrem a svým způsobem také jako praktická protihluková bariéra. Nezáleží na tom, zda máte živý plot jdoucí až do oblak, nebo jen nízký, který spíše zdobí a člení, v obou případech je třeba jej udržovat. Řeknete si, že vzít zahradnické nůžky a zastřihnout pár větví zvládne přece každý, tak jednoduché to ale není.

Jak pečovat o ptačí budky na jaře

Jaro je spojeno nejen s pracemi kolem domu a na zahradě. Pokud máme rádi zpěvné ptactvo, které nám v zahradě výrazně uleví od hmyzích škůdců během roku, přichystáme mu ptačí budky. A pokud ty už jsou na svém místě a minulý rok v nich drobní opeřenci hnízdili, je na čase se zaměřit na jejich údržbu a případné vyčištění.

Sníh a rampouchy padající ze střech mohou ublížit. Na kom a jak vymáhat náhradu škody

Téma: Rádce

Do Česka dorazila obleva, a tak hasiči varují lidi, aby dávali pozor na padající sníh ze střech. I v obcích, kde sníh ještě nějakou dobu vydrží, ale hrozí nebezpečí. Například na úklid chodníků se totiž v řadě z nich nedbá. Radnice se tak vystavují riziku, že se na nich budou hojit občané, kteří kvůli tomu utrpěli zdravotní újmu. Odpovědnost za škody totiž zpravidla nesou právě ony.

reklama