reklama
CNN Prima News údržba

údržba

Výpis příspěvků ke štítku „údržba“

I dětské hračky potřebují čas od času umýt. Děláte to správně?

4. října 2021 17:00

Děti od narození žijí ve světě hraček. Milují je. Hrají si s nimi, spí s nimi, ztrácí je, nechávají je na těch nejméně předvídatelných místech, válí se všude kolem nás. Jenže, všechny hračky a herní plochy mohou právě být proto zdrojem různých choroboplodných zárodků. Jak před nimi ochránit dítě, když je přitom zcela normální, že si děti zhruba do třech let zcela automaticky při hře vkládají hračky do úst? Jedině pravidelným čištěním a dezinfikováním. A teď, pamatujete, kdy jste naposledy svému dítěti hračky čistili? Pokud si nejste jisti odpovědí, tak hurá do toho. A nebojte se, v tomto článku najdete tipy, jak péči o dětské hračky zvládnete na jedničku.

Smutná česká bilance: Silnice máme horší než v Africe, navíc kupa byrokracie

6. září 2021 06:35

Výstavba silnic a dálnic je v tuzemsku zdlouhavá, Čechům zkrátka nejde. A všímá si toho i svět. V globálním žebříčku zemí, kde se hodnotí údržba stávajících a výstavba nových silnic, se Česko neustále propadá a nyní zaujímá až 76. místo po boku afrických zemí, o jejichž existenci možná mnozí nikdy neslyšeli. Ministerstvo dopravy a silničáři slibují obrat k lepšímu. Sami řidiči jsou ale spíše skeptičtí.

Zastřihování a celková údržba živého plotu

26. června 2021 10:18

Živé ploty se mezi majiteli zahrad těší velké oblibě. Není divu, takto vysazená zeleň přirozeně a nenásilně skryje soukromý prostor před zraky sousedů a k tomu funguje i jako ochrana před větrem a svým způsobem také jako praktická protihluková bariéra. Nezáleží na tom, zda máte živý plot jdoucí až do oblak, nebo jen nízký, který spíše zdobí a člení, v obou případech je třeba jej udržovat. Řeknete si, že vzít zahradnické nůžky a zastřihnout pár větví zvládne přece každý, tak jednoduché to ale není.

Jak pečovat o ptačí budky na jaře

23. dubna 2021 10:00

Jaro je spojeno nejen s pracemi kolem domu a na zahradě. Pokud máme rádi zpěvné ptactvo, které nám v zahradě výrazně uleví od hmyzích škůdců během roku, přichystáme mu ptačí budky. A pokud ty už jsou na svém místě a minulý rok v nich drobní opeřenci hnízdili, je na čase se zaměřit na jejich údržbu a případné vyčištění.

Sníh a rampouchy padající ze střech mohou ublížit. Na kom a jak vymáhat náhradu škody

Téma: Rádce
16. února 2021 17:38

Do Česka dorazila obleva, a tak hasiči varují lidi, aby dávali pozor na padající sníh ze střech. I v obcích, kde sníh ještě nějakou dobu vydrží, ale hrozí nebezpečí. Například na úklid chodníků se totiž v řadě z nich nedbá. Radnice se tak vystavují riziku, že se na nich budou hojit občané, kteří kvůli tomu utrpěli zdravotní újmu. Odpovědnost za škody totiž zpravidla nesou právě ony.

reklama