reklama
CNN Prima News udušení

udušení

Výpis příspěvků ke štítku „udušení“

U soudu zazněly hrůzné detaily zmizení britské manažerky. Policista dostal za vraždu doživotí

30. září 2021 20:33

Doživotí bez možnosti předčasného propuštění. Takový je trest pro bývalého londýnského policistu, který v březnu brutálně znásilnil a zavraždil 33letou Sarah Everardovou. K jejímu únosu zneužil služební průkaz i pouta. Otřesný případ vyvolal v Londýně navzdory lockdownu velké protesty a vážnou debatu o bezpečí žen na ulicích.

V Bosně zemřelo při novoroční oslavě osm lidí, patrně se udusili

1. ledna 2021 15:35

Při oslavě příchodu nového roku zemřelo v Bosně osm mladých lidí. Podle dosud nepotvrzených informací se otrávili zplodinami z dieselového agregátu, který jejich chatu zásoboval elektrickým proudem. Bosenská média uvádějí, že další dvě osoby přežily a nacházejí se ve vážném stavu. Podle deníku Dnevni list zemřeli čtyři dívky a čtyři mladíci ve věku 18 a 19 let.

Muž s covidem se udusil přímo během letu. Na bezpečnostní kontrole o svém stavu lhal

20. prosince 2020 18:43

Otřesný zážitek má za sebou téměř 200 cestujících letecké společnosti United Airlines. Přímo během letu z Orlanda do Los Angeles se udusil jeden z pasažérů. Incident se stal na začátku týdne, následné vyšetřování ale později odhalilo, že zemřelý měl koronavirus a před nástupem do letadla zřejmě lhal o svém zdravotním stavu. Mnoho pasažérů letu zuří a kritizuje dopravce kvůli bezpečnostním opatřením.

Další nepřiměřený zákrok policie? Afroameričan se udusil podobně jako Floyd

3. září 2020 11:36

Příbuzní zesnulého Afroameričana Daniela Prudea žádají, aby z jeho březnové smrti byli obviněni policisté. Ve středu uspořádali tiskovou konferenci, na které zveřejnili kamerové záznamy z vest zasahujících strážníků. Na videu je vidět, jak nahého Prudea v Rochesteru policie zatkla a dala mu na hlavu tzv. plivací masku. Prude zemřel o týden později v nemocnici na následky udušení. Stejnou příčinu smrti odhalila soukromá pitva také u George Floyda, který nepřežil policejní zákrok v Minneapolisu.

Nezávislá pitva: Floyd zemřel následkem udušení po soustavném tlaku

1. června 2020 23:04

Podle soukromé nezávislé pitvy vedl tlak vyvinutý na krk a záda George Floyda k nedostatečnému průtoku krve do mozku. V zásadě byl na místě mrtev, zemřel v Minneapolis 25. května, uvedl Ben Crump, právní zástupce Floydovy rodiny. Smrt neozbrojeného černocha, který zemřel po nepřiměřeném policejním zásahu, vyvolala bouřlivé protesty v mnoha městech Spojených států amerických.

reklama