reklama

ÚKŠ

Výpis příspěvků ke štítku „ÚKŠ“

Zatím nevíme, jak uzavření okresů brání šíření pandemie, přiznal Hamáček

17. března 2021 11:34

Vláda zatím neví, jak ke zpomalení nákazy přispělo uzavření okresů a nařízení, aby se lidé pohybovali hlavně v katastru obce, kde bydlí. Ve středu to na tiskové konferenci uvedl ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Dopady těchto opatření by měl příští týden pro vládu připravit ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Společně s tím by se mělo pracovat i na novém systému PES.

Středula: Lockdown už nastal dávno. Musíme předejít blackoutu bez nafty a elektřiny

27. října 2020 06:51

Lockdown podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly nastal už dávno. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Teď je podle něj nutné zaměřit se na to, aby nenastal také blackout, tedy úplný výpadek elektřiny. Ten by mohl přijít ve chvíli, kdy stát dostatečně neochrání zaměstnance v oblastech kritické infrastruktury. Jednou z cest, jak tomu podle něj předejít, je zavést povinné nošení roušek na pracovišti.

Nemůžeme házet vinu na lidi. Odpovědnost neseme my, reaguje Hamáček na Babiše

12. září 2020 06:43

Nemůžeme házet vinu na lidi, rozvolnění jsme schválili my jako vláda a neseme za to odpovědnost, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. Reagoval tak na slova premiéra Andreje Babiše (ANO) o tom, že občané na kabinet tlačili, aby opatření rozvolnil. To, že nárůsty po rozvolnění přijdou, Hamáček osobně čekal a varoval před tím. Za současné situace už by dávno aktivoval krizový štáb, Babiš je ale proti.

reklama