reklama

Unesli policistu, znělo hlášení v Pardubickém kraji. Všechno ale bylo jinak

Policie prosí o pomoc, jestli domnělého únosce plastových figur někdo neviděl.
Zdroj: Policie ČR

Někdo unesl dva policisty z Pardubického kraje, a to hned v jednom týdnu. Naštěstí se jednalo pouze o makety stojící u silnice. Komu a především k čemu by mohly sloužit, není jasné. Policie tak prosí o pomoc všechny, kteří mohli domnělého únosce plastových figurín vidět.

reklama

Telefonát na tísňovou linku sloužícího policistu zaskočil. Volající uváděl, že chce nahlásit únos policisty. Po chvíli dodal, že se má jednat o plastový model stojící u cesty v místech, kde řidiči rádi jezdí rychle. Maketa zmizela ze Zářecké Lhoty.

V krátké době tak řeší policisté podobné případy na Žamberecku a Choceňsku, kdy si někdo odnesl od silnice napodobeniny hlídkujících policistů v životní velikosti. Ty se často stávají oblíbeným terčem výtržnictví amatérských výtvarníků. Makety v Zářecké Lhotě a Dlouhoňovicích buď někomu vadily, nebo je naopak chtěl mít jen pro sebe.

Dvě krádeže v jednom týdnu

„Jedná se o druhý případ krádeže umělého policisty v tomto týdnu. Pokud jde o Zářeckou Lhotu, v této obci krádež oznamovali už i na podzim loňského roku. Kolegové určitě uvítají na lince 158 jakékoliv informace, které by nás na stopu pachatele, rádoby sběratele takovýchto předmětů, přivedly,“ poprosila o pomoc mluvčí pardubických policistů Eva Maturová.

Způsobená škoda je momentálně necelých 15 tisíc korun. Pokud by se jednalo v obou případech o stejného zloděje, byl by to už trestný čin. Doba zmizení je známá jen u posledního případu. Jediná indicie policistů je tak v tuto chvíli pouze ta, že pachatel mohl přijet autem Škoda Fabia nebo Volkswagen Golf a k incidentu mělo dojít 9. dubna kolem druhé hodiny ráno.

Maketa policisty
Maketa policisty
Zdroj: Policie ČR

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Reportáž

Protestující hutníky Liberty Ostrava podpořil Nohavica, odmítli „držhubné“ od Indů

Protestující hutníky Liberty Ostrava podpořil Nohavica, odmítli „držhubné“ od Indů

Středeční demonstraci před ocelárnami Liberty Ostrava (Nová huť) překvapivě podpořil i ostravský bard Jaromír Nohavica. Účastníci mítinku odmítli vyvádění peněz z huti britsko-indickým majitelem Sandžívem Guptou. „Pokud budeme jen mlčet a sedět v koutě, tak o ty ocelárny přijdeme,“ řekl pro CNN Prima NEWS protestující zaměstnanec Jaroslav Adámek, který v podniku pracuje už 25 let.

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus
Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu
Doufali jsme v zázrak. Lidé na sociálních sítích truchlí za 15letého Tomáše
reklama
reklama
Hamáčkovi věřím. Výměna Vrbětic za Sputnik V je nesmysl, zdůrazňuje Babiš

Politika

Domácí zpravodajství

Vláda musí prověřit únik informací v případu Vrbětice, rozhodli poslanci
Pacienti s rakovinou se bojí nejen nemoci, ale i její léčby, přiznal lékař Klener
Zatčený aktivista i vyjádření známých osobností. Česko si připomíná Pražské povstání
Další články
reklama
reklama