CNN Prima News uniforma

uniforma

Výpis příspěvků ke štítku „uniforma“

Pytel na hlavě a mrtvý divák. Ruská propaganda panuje i mezi herci, „zastřelili“ návštěvníka

12. listopadu 2022 16:58

Hosté divadla v ruském městě Kaluga byli svědky těžko uvěřitelné scénky. Vešli mezi ně ozbrojenci v ukrajinských uniformách a několik osob vytáhli na pódium, některým dali pytel přes hlavu. Jednoho přítomného pak naoko zastřelili. Šlo o výstup herců, kteří údajně chtěli „ukázat, jak Ukrajinci zacházejí s ruskojazyčným obyvatelstvem ve své zemi“.

Dlouhé hodiny na loučení s královnou čekal i Beckham. Karel III. navštívil Wales

16. září 2022 09:33

Davy lidí se druhým dnem v Londýně loučí se zesnulou panovnicí Alžbětou II. Veřejnost se rakvi s ostatky královny může až do pondělního rána poklonit ve Westminsterském paláci. V pátek dopoledne byl však přístup do fronty pozastaven, je příliš dlouhá. Král Karel III. s královnou-manželkou navštívil poprvé jako panovník Wales a pronesl proslov v tamním parlamentu. Princ Harry dostal milost – při držení stráže u královny si smí obléknout vojenskou uniformu. Pohřbu královny se zúčastní i ukrajinská první dáma Olena Zelenská.

Harry nesmí, ale zneuctěný Andrew může? Britové nechápou zákaz uniformy na pohřbu královny

13. září 2022 16:34

Na poslední rozloučení s milovanou babičkou se princ Harry zahalí do černé – vojenskou uniformu si obléknout nesmí. Experti však rozhodnutí, které vnukovi Alžběty II. zakazuje vojenský stejnokroj obléci, odsuzují a považují jej za malichernost. Rozčiluje je i fakt, že syn královny – princ Andrew, který taktéž patří k nepracujícím členům královské rodiny a v lednu přišel o vojenské tituly – si uniformu obléci smí.

Brity čeká pod Karlem III. řada změn: Jiná hymna, nové bankovky či změna v pasech

9. září 2022 12:21

Spojené království čeká s nástupem nového krále Karla III. řada výrazných změn. Britové si musí po 70 letech zvykat například na jinou verzi hymny, dočkají se nové podoby peněz, změní se názvy některých profesí a tak dále. Některé změny se uskuteční ihned, jiné potrvají roky. Smrt panovnice tak představuje pro Brity tíživý, ale i převratný moment.

Válka očima ukrajinského novináře: Rusové si při invazi rezervovali místa v restauraci

27. srpna 2022 18:57

Novinář Ilja Ponomarenko se stal hned na počátku války na Ukrajině klíčovým zpravodajem, který v článcích a na sociálních sítích informoval o postupu ruských vojsk. Nyní pro domovský list The Kyiv Independent zhodnotil půl roku války. V prvotní fázi podle něj svět viděl sebevědomé ruské vojsko, které chtělo do pár hodin dobýt Kyjev. Karta se ale brzy obrátila.

Drsný vzkaz ukrajinských partyzánů před branami Chersonu. Už jdeme, hrozí Rusům masakrem

8. července 2022 22:50

Ukrajinci dělají vše pro to, aby na jihu země osvobodili okupovaný Cherson. Svou roli v tomto hrají i místní partyzáni, kteří se snaží ruskou armádu co nejvíce znejistit a vyděsit. Nově před branami města vyvěsili zakrvácenou uniformu ruského vojáka s typickými symboly bílých písmen „Z“ a „V“. K tomu přidali jasný vzkaz.

Kate nemohla od Williama v uniformě oči odtrhnout. Jamajčané vévodu zkritizovali

26. března 2022 05:39

Princ William s vévodkyní Kate přijeli na Jamajku. Návštěva je součástí týdenní cesty po bývalých britských koloniích. Ohlasy na chování urozené dvojice byly různé. Královští příznivci se zaměřili na láskyplné projevy královského páru a obdivovali jejich zamilovanost. Jamajská vláda se zas nebála vévodu zkritizovat za jeho údajné ignorování historické role Británie v obchodu s otroky.