CNN Prima News uniforma

uniforma

Výpis příspěvků ke štítku „uniforma“

Korunovace řečí módy: Kate zářila se šperky po Alžbětě a Dianě, nechyběla podpora Ukrajině

Westminsterské opatství zaplnili hosté z řad světových politiků, monarchů, církevních hodnostářů i celebrit, kteří se do Londýna sjeli na korunovaci krále Karla III. Tento ceremoniál lze také vnímat jako velkolepou módní přehlídku, jež bude ještě řadu dní zaměstnávat komentátory tradičních i internetových médií. Hosté při příchodu do opatství předváděli šaty a klobouky od slovutných módních návrhářů i vojenské uniformy – a vyjadřovali i podporu Ukrajině, napsal zpravodajský server The Telegraph. Pozornost na sebe strhla i princezna Kate, která zářila s náhrdelníkem po královně Alžbětě II. a v náušnicích po princezně Dianě.

Komplikace pro ukrajinské vojáky. Ruští okupanti se chlubí „neviditelnými plášti“

Okupanti na frontě začali používat speciální obleky s prvky tepelně izolačního materiálu. Tvrdí to alespoň ruská média. Vojenská uniforma ze zmíněné látky výrazně ztěžuje vidění člověka v noci přes termokameru, kterou využívají ukrajinští snipeři i operátoři bezpilotních letounů. Zbraně vybavené termokamerou Ukrajině dosud poskytují určitou převahu na bojišti.

Brutální video ukazuje, jak Rusové řezají zajatci hlavu. Ukrajina slibuje krvavou odplatu

Na internetu se šíří mimořádně násilné video, na němž lidé v uniformách s bílými stužkami – které na Ukrajině používá ruská invazní armáda – uřízli hlavu živému člověku v uniformě s ukrajinskými znaky. Přišlo tak ani ne týden po záběrech ukazujících mrtvá těla ukrajinských vojáků se setnutými hlavami a pravděpodobně i bez rukou. Některá ukrajinská média píší, že ruští invazní vojáci takto zavraždili válečného zajatce. Ukrajinský ministr zahraničí přirovnal Rusko k takzvanému Islámskému státu. Podle Kremlu je video „strašné“ a je třeba zkontrolovat jeho pravost. Okolnosti záběrů nelze v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Vzpoura na britských školách. Studentům se bouří proti zákazu sukní a zavírání záchodů

Britští středoškoláci zorganizovali sérii protestů kvůli novým pravidlům nošení školních uniforem a zákazu používání toalet během vyučovacích hodin. Do školy v Banbury v hrabství Oxfordshire byla v pátek povolána policie kvůli vzpouře žactva, kterému se nelíbil nově zavedený zákaz nošení sukně coby součásti uniformy. Na střední škole Penrice Academy v Cornwallu zase studenti převraceli lavice, aby vyjádřili nesouhlas se zákazem používat záchody během vyučování, napsal list The Times.

Konec dětských rukavic a onucí místo ponožek. Ruští vojáci mají dostat nové uniformy

Vojáci válčící na Ukrajině dostanou nové uniformy, slíbilo veřejně ruské ministerstvo obrany. Potvrdilo tak spekulace, které se objevily před několika dny. Řada Rusů je totiž podle zpráv z bojiště vybavena velmi špatně, mnoho mobilizovaných mužů nedostalo od armády žádné oblečení a museli si ho shánět sami. Někteří branci údajně dostali pouze kusy látky místo ponožek. Nové ošacení i boty si zachovají původní vzhled a budou ze stejných materiálů, zpracování by však mělo být kvalitnější.

Pytel na hlavě a mrtvý divák. Ruská propaganda panuje i mezi herci, „zastřelili“ návštěvníka

Hosté divadla v ruském městě Kaluga byli svědky těžko uvěřitelné scénky. Vešli mezi ně ozbrojenci v ukrajinských uniformách a několik osob vytáhli na pódium, některým dali pytel přes hlavu. Jednoho přítomného pak naoko zastřelili. Šlo o výstup herců, kteří údajně chtěli „ukázat, jak Ukrajinci zacházejí s ruskojazyčným obyvatelstvem ve své zemi“.

Dlouhé hodiny na loučení s královnou čekal i Beckham. Karel III. navštívil Wales

Davy lidí se druhým dnem v Londýně loučí se zesnulou panovnicí Alžbětou II. Veřejnost se rakvi s ostatky královny může až do pondělního rána poklonit ve Westminsterském paláci. V pátek dopoledne byl však přístup do fronty pozastaven, je příliš dlouhá. Král Karel III. s královnou-manželkou navštívil poprvé jako panovník Wales a pronesl proslov v tamním parlamentu. Princ Harry dostal milost – při držení stráže u královny si smí obléknout vojenskou uniformu. Pohřbu královny se zúčastní i ukrajinská první dáma Olena Zelenská.

Harry nesmí, ale zneuctěný Andrew může? Britové nechápou zákaz uniformy na pohřbu královny

Na poslední rozloučení s milovanou babičkou se princ Harry zahalí do černé – vojenskou uniformu si obléknout nesmí. Experti však rozhodnutí, které vnukovi Alžběty II. zakazuje vojenský stejnokroj obléci, odsuzují a považují jej za malichernost. Rozčiluje je i fakt, že syn královny – princ Andrew, který taktéž patří k nepracujícím členům královské rodiny a v lednu přišel o vojenské tituly – si uniformu obléci smí.