Úspěšný rok zdaleka nekončí: CNN Prima NEWS na podzim chystá řadu novinek

CNN Prima NEWS se od začátku roku 2022 daří. Díky skvělému pokrytí války na Ukrajině, kdy měla multiplatforma ve válečných oblastech několik týdnů minimálně dva štáby, se podařilo navýšit diváckou základnu. Přízeň lidí u obrazovek si CNN Prima NEWS udržela a zůstává stabilně nad hranicí 1,5 procenta podílu sledovanosti v cílové skupině 15+.

Podzim na CNN Prima NEWS

  • Co na to vaše peněženka

„S námi si lépe pohlídáte svoje peníze“

Úspěšný pořad, který se snaží jasnou a srozumitelnou formou podávat složitá ekonomická témata s přímým vlivem na životy diváků, dostane větší prostor ve vysílání.

Nově od pondělí do čtvrtka od 18:00

Spolu s experty vám poradíme, jak ušetřit v domácnosti, a vyzpovídáme politiky, kteří mohou těžkosti obyvatel přímo řešit. Moderují Petr Suchoň, Lucie Hrdličková a Petr Musil.

  • Komunální a senátní volby

„S námi volby rozhodnete“

CNN Prima NEWS chystá mimořádně obsáhlé zpravodajství k podzimním volbám, které spustí na začátku září 2022.

Unikátní průzkum: Víme, co lidi doopravdy trápí. Díky spolupráci se střediskem empirických výzkumů STEM jsme rozdělili obce v Česku do šesti kategorií podle kvality života. Ukážeme, jak je na tom vaše obec a kde se žije lépe.

  • Rozšířené Zprávy z regionů

Regionální redakce v čele s Markétou Fialovou připravuje rozsáhlý vhled do života obyvatel všech ze šesti typů obcí. Co je trápí? Nabídnou komunální volby řešení? Zprávy z regionů vysíláme každý všední den od 16:55.

  • Předvolební superdebaty

Stejně jako u parlamentních voleb nabídne CNN Prima NEWS i nyní sérii superdebat s diváky ve studiu. O vítězi rozhodne hlasování přes QR kódy.

  • 11. 9. a 18. 9. – debaty se zástupci politických stran s celorepublikovým dosahem (rozdělení dle preferencí), moderuje Terezie Tománková a Petr Suchoň.
  • 21. 9. – Bitva o Prahu (debata lídrů pražských uskupení), moderuje Pavlína Wolfová a Michal Půr.
  • Kampaně „Budu na Primě“ a „Prvovoliči k volbám“

CNN Prima NEWS chce do vysílání zapojit i své diváky a voliče, kteří se k urnám dostanou letos úplně poprvé. A proto vyzýváme: „Natočte, co vás štve a na co jste hrdí ve své obci.“ Divácká videa budeme přijímat přes QR kód v TV, web nebo sociální sítě.

Tagy:
CNN Prima NEWS volby Terezie Tománková Volby do Senátu Parlamentu České republiky ruská invaze na Ukrajinu

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:20

Ukrajinci překvapili nic netušící okupanty

21:32

Zelenskyj mluvil s papežem Františkem

20:31

Tranzit ropy do ČR ropovodem Družba byl ve 20:00 obnoven, uvedla firma Mero. Ukrajina dodávky zastavila minulý týden, když nedostala z Ruska peníze.

19:53

Vůdci Nočních vlků na Slovensku hrozí zmrazení majetku

Spisovatel Rushdie byl pobodán. Islamisté mu kvůli jeho Satanským veršům vyhrožují smrtí

Britský spisovatel indického původu Salman Rushdie byl ve čtvrtek napaden při vystoupení v New Yorku. Podle reportéra agentury AP, který byl na místě, na pódium vtrhnul muž a zaútočil na Rushdieho. Podle policie spisovatel zřejmě utrpěl bodnou ránu do krku a byl vrtulníkem převezen do místní nemocnice. Nyní podstupuje operaci, oznámil poté Rushdieho literární agent. Útočníka policisté zadrželi, je ve vazbě.

Horák: Francouzská kauza Babiše neohrozí. Jeho voliči na to nemají rozlišovací schopnosti

Čerstvá informace, že na expremiéra Andreje Babiše (ANO) si chce posvítit francouzská justice kvůli akvizicím jeho nemovitostí na Francouzské riviéře, jeho sílu nijak neohrozí. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl marketingový expert Jakub Horák. Podle něj totiž Babišovi voliči nemají dostatečné rozlišovací schopnosti na to, aby kauzu pochopili. Jeho odpůrci zároveň nevnímají offshorové společnosti, přes jednu z nichž měl Babiš nemovitosti koupit, jako něco špatného.

Sledujte Partii s Pekarovou a Schillerovou: Rozděluje společnost vláda, nebo opozice?

Kde se nachází hranice mezi relevantním politickým dialogem a co už je za hranou? Osvědčila se vláda premiéra Petra Fialy (ODS) v boji proti zdražování? O těchto tématech budou mimo jiné v nedělní Partii diskutovat předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Ve druhé hodině vystoupí ekonomové Lukáš Kovanda a Jana Matesová. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Živě
ON-LINE: Další tvrdý úder Ukrajinců na jihu. Rusové přišli o sklad zbraní i vojáky

Generální tajemník OSN António Guterres vyzval k ukončení bojů v okolí Záporožské jaderné elektrárny. Ukrajinci hlásí další úspěšný úder na ruské pozice na jihu země. Ruští občané mezitím houfně prchají z poloostrova Krym. Rusové pokračují v ostřelování ukrajinského území, jen Sumská oblast čelila nejméně 10 útokům. Volodymyr Zelenskyj slíbil Rusům odplatu za ostřelování obce Marhanec, při kterém zahynulo 13 lidí.

Domácí zpravodajství

Hasiči po 20 dnech zdolali ohnivou hydru v Českém Švýcarsku a předali poslední hašená místa

Hasiči po 20 dnech uhasili požár v Českém Švýcarsku. Správě národního parku v pátek v 15:00 předali poslední hašené území. Nejrozsáhlejší lesní požár v České republice se rozhořel v neděli 24. července. Nyní už podle hasičů nikde viditelně nehoří, a proto mohla správa oblast převzít. Skrytá ohniska, která se stále mohou objevovat, hlídají jednotky dobrovolných hasičů. Na Twitteru to uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Mlejnka v souvislosti s kauzou Dozimetr neprověřujeme, tvrdí GIBS

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odmítla, že by prověřovala ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petra Mlejnka kvůli úniku informací v kauze Dozimetr. Prověřování s ním prý nemá nic společného. GIBS to v pátek uvedla v tiskové zprávě. O Mlejnkovi se začalo hovořit kvůli jeho opakovaným kontaktům s podnikatelem Michalem Redlem, který měl být podle policie hlavou zločinecké skupiny v případě korupce v pražském dopravním podniku.