reklama

Případ mizejících koček na Ústecku: Muž chytal zvířata do pastí a odvážel je do lesa

Případ mizejících koček v obci Úštěk na Ústecku, o kterém CNN Prima NEWS nedávno informovala, má své rozuzlení. Potvrdilo se podezření paní Michaely, že za ztrátou jejího mazlíčka stojí soused. Ten měl na své zahradě pasti a odchycené kočky odvážel za ves do lesa, protože mu prý škodily na pozemku.

reklama

Paní Michaela z Úštěku se se ztrátou své milované kočky Miy nechtěla smířit, a tak po ní soustavně pátrala. Vyrazila i do okolních vesnic. „Sebrali jsme se a ráno jsme se jeli podívat směrem, jak říká pán, že vozí ty zvířátka, a Miunku jsme našli,“ popsala paní Michaela.

Jedna z chatařek místní toulavé kočky krmí a ty k ní taky pravidelně chodí. Jenže potom prý zamíří i  na zahradu pana Josefa a tu podle jeho slov znečišťují. V druhé polovině srpna tuto chatařku zničehonic přestala jedna z potulných koček navštěvovat. O tom, že ji pan Josef odvezl, nepochybuje. „On nám to sám řekl do očí, že ty kočky vozí na pole nebo do lesa,“ uvedla paní Ivana.

„Nějak v únoru, březnu jsem chytil poslední,“ řekl pan Josef a přiznal, že na odchyt nemá licenci. „U nás může odchytávat pouze odborně způsobilá osoba,“ vysvětlila Dagmar Kubištová, předsedkyně Ligy na ochranu zvířat ČR. „Já to nechytám za nějaký peníze, já to chytám, protože to bylo na mým pozemku,“ vysvětlil dále pan Josef. Prý neměl v úmyslu zvířatům jakkoli ubližovat, pouze chtěl chránit svou zahradu.

Podle právníka Václava Cidliny byl jeho postup špatný. „Dle mého názoru by neměl jednat svépomocně. Tím myslím zejména to, že by neměl například sám odchytávat nebo klást dokonce nějaké pasti,“ uvedl Cidlina. Měl by prý zavolat nejlépe městskou policii a nahlásit, že má na pozemku nezvaného návštěvníka.

Majitelé zvířat mají ale také své povinnosti. „Majitel, který chová zvířata, musí zajistit, aby neunikaly. To se dokonce může považovat jako týraní zvířat, že unikají nebo že páchají jiné škody,“ popsal Cidlina. Za škody, které mazlíčci na své cestě za dobrodružstvím napáchají, zodpovídají právě jejich majitelé.

Tagy:

Hlavní zprávy

Omikronová vlna v Česku nabírá na síle. Co odborníci čekají od příštích týdnů?
Koronavirus

Omikronová vlna v Česku nabírá na síle. Co odborníci čekají od příštích týdnů?

V neděli v Česku převládne varianta omikron, varoval již koncem uplynulého týdne ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), zda je tomu tak, ukážou data z následujících dnů. Jedno je však jisté, omikronová vlna už v České republice nabírá na síle, což dokazují počty nově nakažených z posledních dní. Co tedy od nadcházející vlny očekávají čeští odborníci?

Sledujte ŽIVĚ přílet Djokoviče do Srbska: Jakého se mu dostane přivítání?
Tenis

Sledujte ŽIVĚ přílet Djokoviče do Srbska: Jakého se mu dostane přivítání?

 • Aktualizováno
 • Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Hráč prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později přistál v rodném Bělehradě. Rychle prošel letištní halou s tenisovou taškou na zádech a zamířil do prostoru pro vyzvednutí dalších zavazadel.

  Hlasování mezi polévkou a rizotem či čtení pejska a kočičky. Co padlo v nedělní Partii

  Hlasování o důvěře vlády mezi polévkou a rizotem či ministři, kteří si nemohli ani odskočit na toaletu. Jaké nejlepší hlášky zazněly v nedělní Partii Terezie Tománkové? V první části debaty se střetl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) s předsedou ČSSD Michalem Šmardou. Ve druhé části zase diskutovali místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN), bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob. A kritikou či ostrými slovy nešetřili.

  Blažkův náměstek Daňhel zpracovával účetnictví firmě zapojené do daňových podvodů

  Radomír Daňhel, politický náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), zpracovával účetnictví firmě, která byla zapojená do stamilionových daňových podvodů. Podnikatelé Hussein Rekhem a Saman El-Talabani za ně loni dostali několikaleté tresty. Daňhel v kauze figuroval jen jako svědek. O podvodech podle svého vyjádření nevěděl. Podle odborníků si ale podezřelého jednání svých klientů všimnout musel. Uvedly to Hospodářské noviny (HN) a server Aktuálně.cz.

  Z vyhnanství do kraje, kde je milován. Srbové natěšeně očekávají přílet Djokoviče

  Na začátek roku 2022 rozhodně nebude Novak Djokovič vzpomínat v dobrém. Mise Australian Open se u neočkovaného tenisty zvrtla dávno před startem turnaje. Bylo mu sebráno vízum a u Australanů se stal od příletu veřejným nepřítelem. To u Srbů se status miláčka národa vzhledem ke strastem, které v posledních dnech prožil, ještě posílil. A deportované světové jedničce chtějí přichystat co nejlepší návrat do vlasti.

  Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace

  Inflace v Česku je nejvyšší od roku 2008. Inflace znehodnocuje úspory a snižuje kupní sílu mezd. Rozumně vysoká inflace je pro ekonomiku zdravá. Inflace je přijatelnější než deflace, ale zase se nesmí vymknout kontrole. O inflaci koluje celá řada omylů, polopravd a mýtů, a tak je třeba uvést různá tvrzení na pravou míru. Co je její příčinou, kdy vadí a kdy naopak může prospívat?

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Ministr Baxa položil funkci primátora Plzně. Nástupcem je dosavadní náměstek Šindelář

  Novým primátorem Plzně se v pondělí stal jednačtyřicetiletý dosavadní technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Primátora volili zastupitelé poté, co předtím na funkci rezignoval dosavadní primátor, ministr kultury Martin Baxa (ODS). Podle koaliční dohody post v čele čtvrtého největšího města v Česku připadá ODS. Šindelář byl jediným navrženým kandidátem. V tajné volbě dostal 33 z 37 hlasů.

  Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

  Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

  reklama