reklama

Případ mizejících koček na Ústecku: Muž chytal zvířata do pastí a odvážel je do lesa

Případ mizejících koček v obci Úštěk na Ústecku, o kterém CNN Prima NEWS nedávno informovala, má své rozuzlení. Potvrdilo se podezření paní Michaely, že za ztrátou jejího mazlíčka stojí soused. Ten měl na své zahradě pasti a odchycené kočky odvážel za ves do lesa, protože mu prý škodily na pozemku.

reklama

Paní Michaela z Úštěku se se ztrátou své milované kočky Miy nechtěla smířit, a tak po ní soustavně pátrala. Vyrazila i do okolních vesnic. „Sebrali jsme se a ráno jsme se jeli podívat směrem, jak říká pán, že vozí ty zvířátka, a Miunku jsme našli,“ popsala paní Michaela.

Jedna z chatařek místní toulavé kočky krmí a ty k ní taky pravidelně chodí. Jenže potom prý zamíří i  na zahradu pana Josefa a tu podle jeho slov znečišťují. V druhé polovině srpna tuto chatařku zničehonic přestala jedna z potulných koček navštěvovat. O tom, že ji pan Josef odvezl, nepochybuje. „On nám to sám řekl do očí, že ty kočky vozí na pole nebo do lesa,“ uvedla paní Ivana.

„Nějak v únoru, březnu jsem chytil poslední,“ řekl pan Josef a přiznal, že na odchyt nemá licenci. „U nás může odchytávat pouze odborně způsobilá osoba,“ vysvětlila Dagmar Kubištová, předsedkyně Ligy na ochranu zvířat ČR. „Já to nechytám za nějaký peníze, já to chytám, protože to bylo na mým pozemku,“ vysvětlil dále pan Josef. Prý neměl v úmyslu zvířatům jakkoli ubližovat, pouze chtěl chránit svou zahradu.

Podle právníka Václava Cidliny byl jeho postup špatný. „Dle mého názoru by neměl jednat svépomocně. Tím myslím zejména to, že by neměl například sám odchytávat nebo klást dokonce nějaké pasti,“ uvedl Cidlina. Měl by prý zavolat nejlépe městskou policii a nahlásit, že má na pozemku nezvaného návštěvníka.

Majitelé zvířat mají ale také své povinnosti. „Majitel, který chová zvířata, musí zajistit, aby neunikaly. To se dokonce může považovat jako týraní zvířat, že unikají nebo že páchají jiné škody,“ popsal Cidlina. Za škody, které mazlíčci na své cestě za dobrodružstvím napáchají, zodpovídají právě jejich majitelé.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování
Rusko

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování

Rusko za posledních 24 hodin zaznamenalo 34 303 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvyšší denní přírůstek od počátku pandemie. Vykázalo rovněž 997 úmrtí spojených s nemocí COVID-19. Počet nových úmrtí tak pouze nepatrně klesl oproti předchozímu dnu, kdy poprvé překonal hranici jednoho tisíce. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů ruských úřadů.

Vystrčil: Mám pochybnosti, zda Zeman ví, co vše říká jeho kancelář. Důkazy nemám

Způsob, jakým aktuálně vystupuje Kancelář prezidenta republiky, příliš nesedí k Miloši Zemanovi. Otázka je, zda vůbec prezident ví, jak komunikují jeho spolupracovníci, uvedl šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Dodal, že nemá tuto myšlenku podloženou ani potvrzenou, jde o jeho osobní pocit. Podle něj by se ale Zeman tímto způsobem nechoval, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Rozpočet přepracujeme a pomůžeme lidem v nouzi, slibuje Vondra. Nereálné, říká Havlíček

Návrh státního rozpočtu na rok 2022, který už schválila dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO), zřejmě dozná změn. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to avizoval místopředseda ODS Alexandr Vondra. Zároveň ale chce pomoci domácnostem, které jsou vystaveny na milost a nemilost aktuálnímu dění na energetickém trhu. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) ale považuje za nereálné skloubit úspory v rozpočtu s tím, že stát bude chtít lidem ceny energií kompenzovat.

Do Pekingu jen s očkovanými hráči. Pro nás žádný problém, říká manažer nároďáku Nedvěd

Daleko přísnější režim než v Tokiu. Pokud na zimní olympijské hry v Pekingu zamíří neočkovaný sportovec, musí napřed v Číně do třítýdenní karantény. Na nadcházejícím sportovním svátku bude vysoce sledovaný hokejový turnaj, na který zavítají hvězdy z NHL. V celé elitní zámořské lize jsou však jen čtyři hráči ze 700, kteří za sebou nemají vakcinaci. A mezi ně Češi nepatří. Vysoká proočkovanost je i v tuzemské extralize, a tak trenérovi národního týmu Filipu Pešánovi při skládání nominace nepřibydou zbytečné vrásky.

Podivnosti kolem Zemanovy hospitalizace: Neobvyklý podpis i Babiš stepující v nemocnici

V posledních dnech se ohledně hospitalizace prezidenta Miloše Zemana odehrávají podivné věci. Lidé spekulují o tom, jestli je podpis prezidenta pod rozhodnutím o svolání schůze Sněmovny pravý nebo proč hlava státu ležící na JIP dostává k obědu klobásu. Neobvyklé bylo i setrvání premiéra Andreje Babiše (ANO) v Ústřední vojenské nemocnici poté, co byl naočkován třetí dávkou vakcíny proti covidu.

reklama

Domácí zpravodajství

Nacisty zabavené zvony se vrací do Česka. Göring jich chtěl uchovat jen deset

Odčinění historických křivd má mnoho podob. Zbrojní průmysl nacistické říše spolykal na 100 tisíc kostelních zvonů zrekvírovaných v Německu a v okupovaných zemích. Válku přežilo jen několik z nich, do Československa nebo Polska se ale nevrátily a byly zavěšeny na německé chrámy. „V naší diecézi máme šest desítek takových zvonů, všechny jsme se je teď rozhodli vrátit,“ oznámil v Píšti na Opavsku německý biskup Gebhard Fürst. Do obce o víkendu přivezl zrekvírovaný zvon z roku 1649.

Senioři by bez pomoci vnučky platili Bohemia Energy dál. Za energie teď dají 30 tisíc ročně

Ukončení činnosti společnosti Bohemia Energy (BE) způsobilo doslova paniku v téměř milionu českých domácností. Zasáhlo i mladou maminku Lucii a její prarodiče. Ze dne na den se jim zvýšily výdaje na energie z 12 tisíc na 30 tisíc ročně a nikdo z nich stále neví, jestli ještě někdy peníze od krachující společnosti uvidí. Devadesátiletí senioři z Prahy by navíc bez pomoci vnučky platili firmě dál.

Události kolem Zemana? Strašné, jde o obrovskou krizi důvěry ve stát, říká Fiala

Je strašné, co se děje kolem prezidenta Miloše Zemana, nelíbí se lídrovi vítězné koalice Spolu Petru Fialovi. V Otázkách Václava Moravce na České televizi prohlásil, že se mu nelíbí, že kolem zdravotního stavu prezidenta nejsou žádné informace a jde o obrovskou krizi důvěry ve stát. Podle Fialy je potřeba respektovat, že je Zeman nemocný, ale do 8. listopadu musí být jasné, zda je schopen vykonávat svou funkci.

reklama