Už dnes ve 20:15 začíná nový seriál ZOO s Evou Burešovou. Předtím si užijete Slunečnou

Diváci televize Prima se konečně dočkali a ve čtvrtek od 20:15 hodin se na Primě mohou těšit na první díl nového rodinného seriálu ZOO. V hlavních rolích se představí oblíbené hvězdy jako Eva Burešová, Štěpán Benoni, Veronika Freimanová či Pavla Tomicová. Objeví se i nové tváře. Tím ale novinky ani překvapení nekončí. Stejně jako každý čtvrtek totiž mohou diváci sledovat také svoji oblíbenou Slunečnou.

Pro velký divácký zájem se televize Prima rozhodla nasadit exkluzivně část premiérového dílu svého nejoblíbenějšího seriálu – Slunečné. „Diváci jsou zvyklí, že se Slunečná vysílá každé úterý a čtvrtek. Proto jsme je o jejich hrdiny ze statku nechtěli připravit, a odvysíláme tak v exkluzivním čase 19:45 další díl, na který ihned naváže první díl dlouho očekávané novinky z prostředí safari ve Dvoře Králové – ZOO,“ prozradil mluvčí seriálů Josef Ducký.

První klapka seriálu ZOO padla začátkem září. Jak z názvu vyplývá, děj se bude točit kolem zoologické zahrady, jejích zaměstnanců a lidí kolem. Diváci se mohou těšit na na známé a oblíbené tváře i hojný počet exotických zvířat.

  • Eva Burešová alias Viktorie Janečková

Jednou z hlavních tváří seriálu je herečka a zpěvačka Eva Burešová, kterou si mnozí pamatují coby Týnu Popelkovou ze seriálu Slunečná. V ZOO se však představí jako designérka Viktorie Janečková. Již dříve si mnozí mohli ve vysílání Primy všimnou krátkých upoutávek k seriálu. Burešovou v teaseru doprovází animovaná roztomilá opička. Jedná se o záměr, každý herec nového seriálu má přidělený svůj zvířecí protějšek.

„Viky Janečková je mladá holka, která má na sobě spousty dluhů a exekucí, protože ji bývalý partner, s nímž měla firmu, o všechno obral. Takže musí splácet dluhy, vyhodili ji z práce a teď, aby vše zaplatila, bere, co se dá. Přes den dělá chůvu pro velmi rozmazlené děti z bohaté rodiny, večer zpívá v baru pod maskou a v noci šije svatební šaty šťastnějším holkám,“ popsala herečka svou postavu.

Diváci se mohou těšit i na zpěváka Václava Noida Bártu, který v seriálu ztvárňuje Viky. „Hraju pianistu Evy Burešové. Zároveň jsem napsal všechny písně, které v seriálu zazní jako základy pro její zpěv. Ty všechny tvořím u sebe a mám radost, že si v seriálu můžu zahrát i fyzicky,“ uvedl Bárta.

  • Michaela Pecháčková alias Sidonie Novotná

Burešové bude v seriálu sekundovat její kolegyně Míša Pecháčková, která hraje Sidonii: dědičku sklářského impéria, která na rodinné tradice kašle a vydává se za svým snem stát se ošetřovatelkou v ZOO, a to zcela proti vůli své rodiny. Obě svede dohromady náhoda, láska ke svému povolání, ale i touha jít si za vlastními sny. Sidonii připadá žirafa, neboť v ZOO zakotví právě u dlouhokrkých zvířat.

Zatímco Sidonie místo prestižní školy v Americe uteče za svou láskou a začne bez vědomí rodičů, které hrají Sabina Laurinová (známá ze seriálu Sestřičky) a Marek Taclík, pracovat v zoologické zahradě, Viktorie zase musí vyřešit svůj osobní život a skloubit ho se svou láskou – zpíváním. Fortelnou matku sklářského rodu si pak zahraje Jana Švandová.

  • Robert Urban alias Petr Kříž

Trojici ústředních postav doplňuje Robert Urban alias Petr Kříž: mladý vdovec, soudce a otec dvou malých dětí. Coby jejich chůva nastoupí zatížená Viky (Eva Burešová) a od začátku bude jasné, že i když se ti dva škádlívají, dříve či později se mezi nimi rozvine upřímný cit. Také Robert Urban získal své zvíře, je jím zebra. V roli jeho matky se představí divákům Slunečné známá Tereza Brodská.

Další, pro mnohé dosud neznámou tváří, je herec Šimon Bilina, který ztvární chovatele plazů. Jedná se o veterána z Afghánistánu, kriminálníka, kterému se přezdívá „Haďák“. Diváci se dále seznámí s nejlepším kamarádem Viky, Markem Roklem, kterého hraje Štěpán Benoni, či ošetřovatelkami v podání Pavly Tomicové a Lucie Polišenské.

Výraznou roli sehraje také Veronika Freimanová. Coby Marie Roklová přichází po smrti ředitele do ZOO jako nová šéfka, aby zatočila s korupcí a změnila její fungování. Lehké to ale mít nebude, bude se muset potýkat s konkurentem Lubošem Brázdou, který je přesvědčen o tom, že měl zoologickou zahradu vést právě on.

Na osudy výše zmíněných postav a mnoha dalších se můžete těšit již ve čtvrtek 13. ledna. Premiérový díl sledujte od 20:15 na Primě.

Tagy: