reklama

V brněnské zoo se poprvé narodilo mládě pandy červené. Jméno vyberou návštěvníci

Jméno mláděti pandy červené, které se na jaře narodilo v brněnské zoo, vyberou návštěvníci. Na výběr jsou tři, to vítězné bude známo ve druhé polovině září. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí zahrady Michal Vaňáč. Mládě přišlo na svět už na konci května, matka ho ukázala chovatelům a návštěvníkům až v polovině srpna. Zoo Brno chová pandy červené od roku 2013, až dosud ale bez mláďat.

reklama

Malý samec pandy červené podle mluvčího stále častěji vyráží prozkoumávat venkovní expozici a návštěvníci tak mají stále více příležitostí ho spatřit. Jméno mu mohou vybrat prostřednictví facebookového a instagramového profilu zoo. Na výběr jsou tři, a to Joshua, Siddhi nebo Bhoomi. Hlasovat mohou zájemci do neděle 13. září. „Výsledek ankety oznámíme na křtu, který se uskuteční 19. září ve 14:00 v rámci Mezinárodního dne pand červených,“ doplnil mluvčí.

View this post on Instagram

Hledáme jméno pro malého samce pandy červené! 🐾 Pomůžeš nám, prosím? Na výběr jsou: 👉 JOSHUA 👉 SIDDHI (dosažení dokonalosti) 👉 BHOOMI (Země) Svou volnu napiš do komentáře do neděle 13. září do 12 hodin. Dva z vás pak vybereme a věnujeme jim dvě vstupenky na křest, který se uskuteční 19. září ve 14 hodin. Děkujeme a těšíme se! . . . 📷 -mv- . . . Adoptivním rodičem pand červených v Zoo Brno je firma SPP. „Samozřejmě, že se také zapojíme do výběru jména, ale jako hrdí adoptivní rodiče budeme plně respektovat výsledek hlasování. A hlavně doufáme, že malou pandu u návštěvníků brněnské zahrady čeká velký úspěch,“ poznamenal Juraj Ondris, generální ředitel SPP pro Českou republiku, společnosti, která je dodavatelem zemního plynu a elektřiny.

A post shared by Zoo Brno (@zoobrno) on

Mládě se narodilo v porodní boudě, později si ho matka přenesla do výše položené skrýše. Před všemi ho ukrývala asi tři měsíce, chovatelé ho za tuto dobu jen několikrát na krátkou chvíli zkontrolovali.

Panda červená je menší stromová šelma, o něco větší než kočka domácí. Pandě velké není blízce příbuzná, má pouze podobný způsob života. Jejím domovem jsou horské lesy a džungle v podhůří Himálaje.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
reklama
reklama
Co bude s Prymulovou pozicí vládního zmocněnce? Vláda prý bude hledat jeho nástupce

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Děláme vše pro bezpečí voleb, uvedl Hamáček. Podle něj se nejhorší scénář zatím nenaplňuje
Na kurzarbeitu jsme se shodli, oznámila Maláčová. O platech politiků koalice nejednala
Další články
reklama
reklama