reklama

V Česku přibylo podruhé za sebou přes 100 nakažených COVID-19. Více než ve čtvrtek

Ministerstvo zdravotnictví k pátku eviduje 126 nově nakažených koronavirem, ve čtvrtek jich bylo o osm méně. Jsou to sice nejvyšší přírůstky od 21. dubna, podle pátečního vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) jsou tato čísla dána novými případy na Frýdecko-Místecku a Karvinsku.

reklama

V pátek podruhé za sebou přibylo více než 100 nových případů koronaviru. Celkově bylo od začátku epidemie potvrzeno 10 406 případů nakažených, aktuálně se v zemi s nemocí léčí 2 598 lidí, vyplynulo ze sobotních údajů na webu ministerstva. V tuto dobu aktualizuje i další údaje, včetně zemřelých. Podle dosavadních údajů s nemocí COVID-19 zemřelo 335 lidí.

Podle epidemiologů má nyní koronavirus jen lokální ohniska, vedle dvou oblastí v Moravskoslezském kraji je to Praha. V hlavním městě hygienici mimo jiné vyhledávají kontakty primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN), u kterého se nákaza potvrdila v úterý. V karanténě je celé vedení města a desítky dalších politiků, úředníků či hasičů, s nimiž se radní setkal.

Laboratoře v pátek provedly 3 050 testů, což ale bylo zhruba o 1 000 méně než v předchozích dnech. Poměr nakažených k počtu testovaných tak stoupl na 4,13 procenta, o den dříve činil vzhledem k vyššímu počtu testů 2,71 procenta.

Na Moravě se nárůst počtu nových případů týká Frýdecko-Místecka, kde je ohnisko nákazy v Domově Důstojnost v Nýdku a Dole Darkov na Karvinsku. V jeho spojitosti tam v posledních týdnech onemocněly stovky lidí, podle hygieniků se ale situace zklidňuje.

U většiny pacientů má nemoc mírný průběh, hospitalizováno je s ní 140 osob, v těžkém stavu je devět z nich. V pátek podle dosavadních údajů ministerstva nezemřel žádný nakažený, ve čtvrtek ale zemřeli dva, celkový počet zemřelých s COVID-19 je tedy 335. Nejvíce jich ministerstvo eviduje v Praze, a to 99. Naopak nejméně, tři, ve Zlínském kraji.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn
Kultura

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

Djokovič přiletěl do Bělehradu jako hrdina. Za skandování ho přivítal velký dav

Aktualizováno

Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Hráč prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později přistál v rodném Bělehradě. Rychle prošel letištní halou s tenisovou taškou na zádech a zamířil do prostoru pro vyzvednutí dalších zavazadel. Lidé před terminálem vytrvale a hlasitě skandovali „Novak, Novak“.

reklama

Domácí zpravodajství

Vládní koalici drží především strach z Babiše u moci, říká komentátor Fischer

Největším spojujícím prvkem vládní koalice je Andrej Babiš (ANO), řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor a novinář Petr Fischer. „A tím zůstane po celé volební období. Koalici nedrží nic jiného než strach z toho, že by se Babiš vrátil k moci,“ prohlásil. Politolog Lukáš Valeš k tomu dodal, že bývalému premiérovi začínají ve Sněmovně zlaté časy.

Dívky utekly z dětské psychiatrie v Lounech, policie po nich pátrá. Mohou být i v Praze

Policisté pátrají po dvou mladistvých pacientkách dětské psychiatrické léčebny v Lounech. Dívky ve věku 16 a 17 let v neděli společně utekly při návratu z vycházky, od té doby jsou nezvěstné. Je možné, že se po útěku rozdělily, pohybovat se mohou po Praze ve velkých obchodních centrech a jejich okolí. V tiskové zprávě to uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

reklama