reklama
CNN Prima News epidemiolog

epidemiolog

Výpis příspěvků ke štítku „epidemiolog“

Prymula: Protilátky by měly být brány v potaz. V létě za mě stačí klasické roušky

Vláda by měla brát v potaz hodnoty protilátek. Jejich vysoká hladina stačí k tomu, aby se lidé znovu nenakazili, důkazů je dostatek, myslí si exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Stejně by ocenil, kdyby se v létě mohly vyměnit respirátory za klasické roušky, řekl v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Vláda kromě toho schválila placené volno pro očkované státní zaměstnance, podle opozičních politiků by se ale spíše měla zaměřit na fakt, že očkování u praktiků je pomalé.

Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky

Ministerstvo zdravotnictví na Slovensku zveřejnilo alarmující statistiky. Uvádí, že z osob, které byly v posledních dvou týdnech pozitivní na COVID-19, jich 76 procent nebylo očkováno proti koronaviru. Podle uznávaného epidemiologa Martina Pavelky v zemi začala třetí vlna pandemie, která postihuje neočkované. Varianta delta je podle něj nakažlivější a nebezpečnější i pro mladší věkové kategorie.

Sledujte ZÁZNAM Zpráv PLUS: Jak na olympijský „skandál“ pohlížejí Maříková a Špičák?

Národní ostuda. Tak mnozí označují šest případů pozitivně testovaných členů posádky českého speciálu, který zamířil do Tokia. Prvním nakaženým se stal neočkovaný lékař Vlastimil Voráček a lidé ho označují za zdroj nákazy. Voráček se však hájí, že je vakcinace pouze dobrovolná. Jak na „český skandál“ v Tokiu pohlížejí epidemiologové Roman Prymula (za ANO) a Jiří Beran? Sledujte Zprávy PLUS ŽIVĚ v tomto článku nebo na CNN Prima NEWS.

Odpírači vakcíny jsou černí pasažéři, prohlásil Kubek. Očkování by podle něj mělo být povinné

„Očkování je řešení epidemické krize,“ řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek ve vysílání CNN Prima NEWS, kde se shodl s epidemiologem Petrem Pazdiorou, že je problém v neproočkovanosti stále velkého množství populace. Ideálním scénářem by podle šéfa ČLK bylo, kdyby se zavedlo očkování proti covidu jako povinné. Kubek také označil odpírače vakcíny za černé pasažéry.

Sledujte ŽIVĚ: Bude se kvůli novým mutacím zpřísňovat? Situaci hodnotí Roman Prymula

Počty případů covidu v Česku v posledních týdnech opět mírně stoupají. Přibývá také nakažených mutací delta. Světem se šíří i nová varianta koronaviru. Lambda, jak je označována, opět vyvolává obavy. Vyskytla se navíc už i v Česku. Hrozí zpřísnění opatření? A budou stačit dvě dávky očkování? Na CNN Prima NEWS odpoví epidemiolog Roman Prymula.

Epidemioložka: Stačí, aby neočkovaný prošel kolem člověka s delta mutací a nakazí se

Epidemiologové a lékaři z celého světa mají obavy z mutací covidu, které sužují mnohé země. Vrásky jim dělají především varianty delta a nově i lambda. „Stačí, aby člověk s variantou delta prošel kolem neočkovaného. V okamžiku se nakazí,“ varuje epidemioložka Alexandra Bražinová. Podle vědců z německého institutu Roberta Kocha je nutné, aby se proočkovalo více lidí, než se předpokládalo.

Prymula: Mladé musíme přesvědčit k očkování. Cílené promořování nefunguje

Je potřeba přesvědčit mladé lidi, aby se nechali očkovat proti koronaviru. Cílené a přirozené promořování populace nefunguje, lepší je vakcinace, myslí si epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Třebaže velká část Čechů už prodělala nemoc COVID-19, nebo má za sebou alespoň první dávku očkování, na rozdíl od loňského roku se na scéně objevila mnohem nakažlivější varianta koronaviru, dodal v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM 360°: Čeká nás kvůli delta variantě koronaviru zpřísnění opatření?

Tečka za koronavirem je stále v nedohlednu, místo toho panují obavy z šíření nakažlivější delta varianty. Jak se s tím popasuje Česká republika? Sledujte speciální vysílání pořadu 360° s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO), Vlastimilem Válkem (TOP O9), epidemiology Petrem Smejkalem, Romanem Prymulou, Jiřím Beranem a biochemikem Zdeňkem Hostomským. Pořad můžete sledovat živě od 20:15 na CNN Prima NEWS nebo přímo zde v článku.

reklama