reklama
CNN Prima News epidemiolog

epidemiolog

Výpis příspěvků ke štítku „epidemiolog“

Počet pacientů roste pomaleji, do lockdownu ale stejně vlítneme, soudí Flegr

24. listopadu 2021 23:47

Počet pacientů na jednotkách intenzivní péče podle veřejných statistik roste o něco pomaleji, možná je to známka něčeho příznivého, soudí evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr. Stále to ale znamená, že v nemocnicích přibývají vážně nemocní lidé s covidem, země tak nejspíše stejně skončí v lockdownu, dodal v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Epidemiolog Jiří Beran nevěří, že by opatření prezentovaná budoucím premiérem Petrem Fialou (ODS) dokázala zastavit současnou vlnu.

Koalice Spolu představila své odborníky na řešení epidemie. Povede je vakcinolog Chlíbek

28. října 2021 17:20

Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) vytvořila osmadvacetičlennou odbornou skupinu pro řešení epidemie covidu. Národní institut pro zvládnutí pandemie vede předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek, tvoří ho členové Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), praktičtí lékaři nebo zástupci státních institucí.

Imunolog: Flegrovy návrhy mi přijdou absurdní. Chce lockdownem zavírat lidi

22. října 2021 23:59

Počet nakažených v Česku rapidně stoupá. Podle epidemiologa Jaroslava Flegra vláda nejedná dostatečně rychle a měla by přijmout ráznější opatření. Imunolog Jiří Šinkora se proti jeho tvrzení ostře ohradil. Flegr podle něj zbytečně straší veřejnost. „Dosud vám nevyšla žádná z předpovědí,“ vyčetl mu v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM Nového dne: Opatření rozvolňovat, nebo zpřísňovat? Odpoví Roman Prymula

30. září 2021 07:59

Šest milionů – tolik je v Česku na začátku podzimu proočkovaných lidí starších 12 let. Jedná se o jeden ze signálů pro návrat do normálu? Ve čtvrtek navíc přichází v platnost další rozvolnění. Volnější pravidla si například užijí děti na výletech nebo na školách v přírodě. Jak se k aktuální situaci staví bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO)? Sledujte pořad Nový den na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Prymula: Až patnáct tisíc lidí nemuselo zemřít, kdybychom přijali tvrdší opatření

7. září 2021 08:18
Aktualizováno

Podle epidemiologa Romana Prymuly (za ANO) až patnáct tisíc lidí nemuselo zemřít, kdyby zde byla přijata přísnější opatření. Stejně tak je toho názoru, že se limit 75 procent proočkovaných občanů v Česku nenaplní. „Jsme někde na 57 procentech. Posun u lidí, kteří očkování odmítají nebo váhají, je nelehký,“ uvedl v pořadu Interview na ČT24.

Roušky mohou bránit dětem ve vývoji. Za tu minimální ochranu to nestojí, varuje lékař

4. září 2021 19:19

Lékař Vinay Prasad z Kalifornské univerzity v San Francisku se ohradil proti nařízení Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), aby všichni žáci nosili ve škole roušky. Podle něj by to mohlo bránit vývoji dítěte. Také upozornil na stanovisko Světové zdravotnické organizace (WHO), která doporučuje roušky až dětem od 12 let. Podle odborníka může navíc přílišný tlak na roušky lidi odradit od očkování.

Imunita je tikající bomba. Musíme dál očkovat, jinak zeslábne, apeluje Prymula

26. srpna 2021 07:50

Poměrně velká část populace v Česku už nákazu COVID-19 prodělala. Proto jsme si vytvořili relativně dobrou imunitu, a v současnosti tak nevidíme výrazný nárůst případů jako v některých jiných zemích. Neměli bychom to ale považovat za konečnou výhru. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula. Je to podle něj tikající bomba.

reklama