reklama

V hlavní roli drogy: Jeden měl sebevražedné sklony, druhý okrádal na náměstí sochy

Muž pod vlivem amfetaminu chtěl ukrást pozlacené kopí ze sousoší ve Svitavách.
Zdroj: Městská policie Svitavy

Policisté museli zasahovat kvůli šestnáctiletému mladíkovi v Hradci Králové. Po požití drog začal mít sebevražedné sklony a útočil i na lidi okolo. Další muž pak pod vlivem amfetaminu zkoušel okrást sochu. Toužil po pozlaceném kopí ze sousoší ve Svitavách.

reklama

V sobotu pozdě v noci vyjížděla hlídka policistů do Medkovy ulice v Hradci Králové k mladistvému muži, který začal zničehonic napadat ostatní obyvatele domu. Ukázalo se, že je zdrogovaný. Zdravotníci se k němu ale nemohli bezpečně dostat.

„Vyjížděli jsme k případu teprve šestnáctiletého mladíka, který se intoxikoval neznámou nelegální látkou, kterou, jak později uvedl, si dopředu obstaral. Zároveň se choval hodně agresivně, proto policisté využili donucovacích prostředků, aby ho mohli předat do péče lékařů,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

muž pod vlivem amfetaminu chtěl ukrást pozlacené kopí ze sousoší ve Svitavách.
muž pod vlivem amfetaminu chtěl ukrást pozlacené kopí ze sousoší ve Svitavách.
Zdroj: Městská policie Svitavy

Podle policistů měl mladík i sebevražedné sklony, bil sám sebe, narážel do zdí a napadal každého, kdo mu přišel do cesty. Za své jednání dostal prozatím blokovou pokutu. Rozborem drogy v laboratoři se bude muset teprve prokázat, o jakou látku vlastně šlo. Kriminalisty by mohl zajímat její původ.

Na náměstí se snažil okrást patrony města

To další zdrogovaný muž, tentokrát ve Svitavách, měl úplně jiné úmysly. V úterý večer pod rouškou tmy vylezl na náměstí na Mariánský sloup se sochami svatých, odkud vytrhl pozlacenou berlu a snažil se vytáhnout ještě dlouhé kopí s praporem. To už ale na místo mířili strážníci a v dalším okrádání patronů města mu zabránili.

Výši škody, kterou muž na historickém sousoší způsobil, budou muset odhadnout památkáři.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

Hokej

Sparta velký obrat nedokonala. Do finále hokejové extraligy míří liberečtí Bílí Tygři

Sparta velký obrat nedokonala. Do finále hokejové extraligy míří liberečtí Bílí Tygři

Vítěz základní části hokejové extraligy Sparta Praha nepřeměnila svoji stíhačku v semifinále play-off ve fantastický obrat. V sérii s Bílými Tygry z Liberce zvládla vymazat vedení Severočechů 3:0 na zápasy a vynutila si sedmé utkání. Rozhodující klání v pražské O2 Areně ale dopadlo lépe pro svěřence trenéra Patrika Augusty, kteří postupují do finále po výhře 2:1. O vítěznou trefu se ve druhé třetině postaral Adam Najman.

Tak tu radioaktivní vodu vypijte, vzkazuje Čína. Japonci chtějí Fukušimu vypustit do moře
Další rebelující základka: V Jiříkově se žáci mohou testovat doma před odchodem do školy
Pohádkové tažení za Ligou mistrů a tučnou prémií. Souček s Coufalem bojují o miliony
reklama
reklama
Máme učit, ne testovat. Ředitel semilské školy si stojí za svým, hrozí mu odvolání

Školství

Domácí zpravodajství

Šéf bramborářů: Prodáváme výrazně pod cenou, řada z nás na kompenzace nedosáhne
Další články
reklama
reklama