reklama

V Mexiku našli novináře se setnutou hlavou. Země je pro ně jednou z nejnebezpečnějších

Mexický novinář Chulo Valdivia, který psal o násilné trestné činnosti gangů zmítající pobřežním státem Veracruz, byl ve středu nalezen se setnutou hlavou. O zatím poslední děsivé vraždě reportéra v jedné z pro novináře nejnebezpečnějších zemí informovala agentura Reuters.

reklama

Tělo čtyřiačtyřicetiletého Valdivia bylo nalezeno ve vzdálené obci Tezonapata, zhruba sto kilometrů od hlavního města tamního státu Veracruz. Novinář se specializoval na žurnalistiku označovanou v Mexiku jako „nora roja“ (červená/rudá sdělení), která se zaměřuje na násilnou kriminalitu, nehody či přírodní katastrofy.

V letošním roce v Mexiku už čtvrtý zavražděný novinář

K tématu

Zaměstnanec tamního deníku El Mundo, pro který zavražděný novinář pracoval, uvedl, že původní podezření, že Valdivia mohl přejet vlak, státní zastupitelství vyloučilo. „Valdivia byl nalezen poblíž železnice, mučen a sťat,“ uvedl člen redakce, který si nepřál být identifikován.

Podle mexických médií se jedná už o čtvrtého zavražděného novináře v letošním roce. V roce 2019 podle Komise pro ochranu novinářů na Mexiko připadala polovina ze všech celosvětově zavražděných novinářů.

Tamní vláda na Twitteru vraždu žurnalisty odsoudila. Skupina na ochranu médií známá jako CEAPP informovala, že Valdivia nedisponoval žádnými zvláštními bezpečnostními opatřením, protože neoznámil, že by čelil jakékoliv bezpečnostní hrozbě.

Tagy: Mexiko vražda novinář úmrtí kriminalita gangy

Další hlavní zprávy

Školství

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Vláda reálně uvažuje o tom, že by se děti v listopadu odvezly na školy v přírodě. V pondělí to na tiskové konferenci na dotaz CNN Prima NEWS uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). S návrhem na improvizované školy v přírodě přišli minulý týden zástupci odborů a v tomto týdnu by měli podrobnosti ministrům představit. Jde podle nich o variantu, jak bojovat proti šíření koronaviru a nenakazit rodiče. Dopad do rozpočtu by byl podle odborů až dvě miliardy korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dodala, že děti jsou velká priorita a bude o tom jednat.

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

reklama
Nezničitelného Ibrahimovice COVID-19 nepřibrzdil a stále řádí. Milán má Boha, řekl Švéd
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Pod vlivem pervitinu dceru ubodala nůžkami a schovala do pračky. Žena si odpyká vysoký trest
Další články
reklama
reklama