reklama

V Mexiku našli novináře se setnutou hlavou. Země je pro ně jednou z nejnebezpečnějších

Mexický novinář Chulo Valdivia, který psal o násilné trestné činnosti gangů zmítající pobřežním státem Veracruz, byl ve středu nalezen se setnutou hlavou. O zatím poslední děsivé vraždě reportéra v jedné z pro novináře nejnebezpečnějších zemí informovala agentura Reuters.

reklama

Tělo čtyřiačtyřicetiletého Valdivia bylo nalezeno ve vzdálené obci Tezonapata, zhruba sto kilometrů od hlavního města tamního státu Veracruz. Novinář se specializoval na žurnalistiku označovanou v Mexiku jako „nora roja“ (červená/rudá sdělení), která se zaměřuje na násilnou kriminalitu, nehody či přírodní katastrofy.

V letošním roce v Mexiku už čtvrtý zavražděný novinář

K tématu

Zaměstnanec tamního deníku El Mundo, pro který zavražděný novinář pracoval, uvedl, že původní podezření, že Valdivia mohl přejet vlak, státní zastupitelství vyloučilo. „Valdivia byl nalezen poblíž železnice, mučen a sťat,“ uvedl člen redakce, který si nepřál být identifikován.

Podle mexických médií se jedná už o čtvrtého zavražděného novináře v letošním roce. V roce 2019 podle Komise pro ochranu novinářů na Mexiko připadala polovina ze všech celosvětově zavražděných novinářů.

Tamní vláda na Twitteru vraždu žurnalisty odsoudila. Skupina na ochranu médií známá jako CEAPP informovala, že Valdivia nedisponoval žádnými zvláštními bezpečnostními opatřením, protože neoznámil, že by čelil jakékoliv bezpečnostní hrozbě.

Tagy: Mexiko vražda novinář úmrtí kriminalita gangy

Další hlavní zprávy

Vláda

Omezení obchodů a služeb bude platit. Vláda znovu schválila zrušené opatření

Omezení obchodů a služeb bude platit. Vláda znovu schválila zrušené opatření

Vláda v pátek dopoledne během 15minutového on-line zasedání schválila opatření o omezení obchodu. Reagovala tak na čtvrteční zrušení opatření Nejvyšším správním soudem (NSS). Informoval o tom mluvčí kabinetu Vladimír Vořechovský. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) už ve čtvrtek uvedl, že plánuje nahradit normu novou verzí opatření proti šíření covidu. V novém opatření chybí například omezení maximálního počtu účastníků demonstrací na 100.

reklama
reklama
Ostravský hotel byl pro ruské agenty ideální. Doporučila jim ho jejich oběť z Vrbětic?

Reportáž

Domácí zpravodajství

Volební model: Piráti a STAN vedou před ANO a Spolu. Šlachta si jde pro státní příspěvek
Korupce na magistrátu? Kauza se točí kolem politika TOP 09 a pravé ruky Pospíšila
Další články
reklama
reklama