reklama

V Prostějově byl nalezen mrtvý pár. Podle policie muž zastřelil ženu a pak sebe

Čtyřiadvacetiletou ženu, jejíž tělo našli policisté v sobotu v jednom z prostějovských bytů, zastřelil podle kriminalistů s největší pravděpodobností její o rok mladší přítel. Muž poté spáchal sebevraždu. Úmrtí obou lidí policisté nadále vyšetřují, případ však bude s největší pravděpodobností odložen, sdělil v pondělí ČTK mluvčí krajské policie Libor Hejtman.

reklama

Tragédie se stala v sobotu. Na policisty se po poledni obrátila rodina dívky, která nepřišla do zaměstnání a nebylo možné ji kontaktovat. „Policisté vyjeli prověřit místo bydliště ženy. Následně otevřeli byt, který měla žena pronajatý v Prostějově, a uvnitř našli dvě těla bez známek života,“ uvedl policejní mluvčí.

K tématu

Případ si na místě převzali krajští kriminalisté a začali ho vyšetřovat jako vraždu. „Na základě podrobného ohledání místa činu, zajištěných stop a zjištěných informací je důvodné podezření, že v sobotu ráno třiadvacetiletý muž zastřelil svou čtyřiadvacetiletou přítelkyni a sám následně spáchal sebevraždu legálně drženou pistolí,“ doplnil Hejtman. K motivu činu policie bližší okolnosti neuvedla s tím, že není znám. „Muž nebyl v minulosti trestně stíhán,“ dodal policejní mluvčí.

Krimi případy z Olomouckého kraje

Případ kopíruje tragickou událost z loňského podzimu v Olomouci, kde policisté našli v bytě v Partyzánské ulici mrtvou třicetiletou ženu a o tři roky staršího muže. I tehdy zjistili, že muž nejprve ženu zavraždil a poté spáchal sebevraždu. Kriminalisté tehdy vyloučili, že by se na případu podílel někdo třetí.

V Olomouckém kraji jde letos o třetí případ vraždy. Na začátku února podle policie zabil sekáčkem na maso majitele bytu v Bedihošti na Prostějovsku devětadvacetiletý nájemník, skončil ve vazbě. V dubnu policisté dopadli sedmačtyřicetiletého muže podezřelého z brutální vraždy jedenapadesátileté ženy, která jela na kole po polní cestě v okrajové části Olomouce. Násilník si ženu náhodně vybral a zaútočil. Mrtvou cyklistku policisté našli ležet několik stovek metrů od polní cesty.

V Olomouckém kraji se loni stalo osm vražd či pokusů o ni. V meziročním srovnání je to méně, předloni policisté vyšetřovali 11 těchto případů. Zatímco v roce 2018 se jim podařilo všechny objasnit, z loňska zůstává jedna vražda nevyřešená. Jde o nález novorozence u Lhotky u Přerova.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
Kotleba měl pozitivní test. Jak je to možné, když tvrdí, že covid není? ptá se Matovič
Vláda jedná chaoticky. Působení Hřiba v Praze je hrůzostrašné, nešetřil Klaus kritikou
Komplikace pro české pendlery. Bavorsko od pátku vyžaduje negativní testy na koronavirus
Nej sestřička 2020 Marcela Prayerová: Už loni jsme věděli, že něco přijde
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

Forejt o zrušení ceremoniálu: Prázdný sál by byl depresivní. Možná bude projev na dálku
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Ve čtvrtek přibylo zatím 7511 případů nákazy. Za jediný den zemřelo 108 lidí s covidem
Další články
reklama
reklama