reklama

Hidžáb jako součást uniformy v Británii. Model navrhla muslimská policistka

Policistka Uzma Amireddyová a její šéf Arfan Rahouf
Zdroj: facebook.com

V anglickém Severním Yorkshiru policistka pomohla navrhnout hidžáb, který se stane součástí uniformy. Muslimský šátek, který jí poskytla policie, byl při výkonu její práce nepohodlný a v některých situacích i nebezpečný. Strážnice teď doufá, že inspiruje další muslimské ženy, aby se k bezpečnostním složkám připojily.

reklama

Změnu navrhla policistka Uzma Amireddyová spolu s kolegou Arfanem Rahoufem. Pomohl jim jeden z místních dodavatelů. Nový hidžáb má například odnímatelné části kolem hlavy a krku. Pokud by ženu někdo chytil a začal za šátek tahat, nebude se jí stahovat kolem krku.

„Vypadá to profesionálně, elegantně. Je to bezpečné, cítí se v tom krásně, pohodlně a také oceněna organizací, protože jí poskytla něco, co prezentuje její víru,“ řekl o své podřízené pro Daily Mail Rahouf.

„Začlenění a rozmanitost je klíčovou složkou policejní služby. Musíme být více reprezentativní pro komunity, kterým sloužíme, abychom byli inkluzivní pracovní silou a poskytovali lepší služby všem našim komunitám,“ sdělil tiskový mluvčí policie v Severním Yorkshiru.

Chci, aby mě vnímali jako policistku, ne muslimku

Hidžáb měla Amireddyová ve službě poprvé v pondělí. „Když jsem vyšla do ulic Severního Yorkshiru – a vím, že je to jen jedna směna a nevím, co bude v budoucnosti – šlo to opravdu dobře,“ uvedla policistka. „Nechci být středem pozornosti. Chci, aby mě lidé viděli jako lidskou bytost a člověka, který dělá práci, co má rád. Viděli mě jako policistu, ne jako někoho z muslimského prostředí –⁠ a to jsem chtěla,“ dodala.

Policistka Uzma Amireddyová.
Policistka Uzma Amireddyová.
Zdroj: facebook.com

Amireddyová má kamarádku, která také uvažovala o dráze policistky. Nechala ji proto svůj hidžáb vyzkoušet a líbil se jí. „Byla jsem hrozně pyšná, že jsem udělala radost muslimské ženě tím, že jsem se stala členkou policie,“ řekla.

Hidžáb jako součást uniformy na Novém Zélandu

„Byli jsme pozváni k celonárodním rozhovorům, abychom zjistili, zda lze tento šátek začlenit jako standardní hidžáb pro policejní složky v celé zemi,“ dodal Rahouf.

Uniforma muslimských žen se přitom neřeší pouze ve Velké Británii. Hidžáb se stane její součástí také na Novém Zélandu. Země doufá, že se jim tímto krokem podaří přilákat více muslimek k práci u policie.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Pokud bude situace dobrá, mohlo by se 26. dubna rozvolnit, prohlásil v neděli ve svém tradičním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj jsou prioritou děti a sport. Předseda vlády také oznámil, že koncem příštího týdne by se mohla začít očkovat i věková kategorie lidí nad 60 let. A koncem července by podle něj Češi měli žít normální život.

Rusko

První oficiální reakce Ruska: Provokaci potrestáme. Předvolalo si českého velvyslance

První oficiální reakce Ruska: Provokaci potrestáme. Předvolalo si českého velvyslance

  • Aktualizováno

Rusko přijme odvetná opatření proti rozhodnutí České republiky vyhostit 18 diplomatů, uvedlo v neděli tamní ministerstvo zahraničí. Ruská diplomacie za krokem české vlády vidí americký vliv a vnímá ho jako provokaci. Zároveň si předvolala českého velvyslance Vítězslava Pivoňku. Obvinění z podílu ruských tajných služeb na výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích z roku 2014 považuje Moskva za absurdní a nepodložená.

Drama v Imole. Při deštivé velké ceně F1 vlály červené vlajky, vyhrál Verstappen
Roztržka s Moskvou bude na dlouho, říká Zemanův muž pro vztahy s Ruskem
Hanbu Rusku, křičí desítky demonstrantů před ruskou ambasádou v Praze
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně
Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
Další články
reklama
reklama