reklama

Hidžáb jako součást uniformy v Británii. Model navrhla muslimská policistka

Policistka Uzma Amireddyová a její šéf Arfan Rahouf
Zdroj: facebook.com

V anglickém Severním Yorkshiru policistka pomohla navrhnout hidžáb, který se stane součástí uniformy. Muslimský šátek, který jí poskytla policie, byl při výkonu její práce nepohodlný a v některých situacích i nebezpečný. Strážnice teď doufá, že inspiruje další muslimské ženy, aby se k bezpečnostním složkám připojily.

reklama

Změnu navrhla policistka Uzma Amireddyová spolu s kolegou Arfanem Rahoufem. Pomohl jim jeden z místních dodavatelů. Nový hidžáb má například odnímatelné části kolem hlavy a krku. Pokud by ženu někdo chytil a začal za šátek tahat, nebude se jí stahovat kolem krku.

„Vypadá to profesionálně, elegantně. Je to bezpečné, cítí se v tom krásně, pohodlně a také oceněna organizací, protože jí poskytla něco, co prezentuje její víru,“ řekl o své podřízené pro Daily Mail Rahouf.

„Začlenění a rozmanitost je klíčovou složkou policejní služby. Musíme být více reprezentativní pro komunity, kterým sloužíme, abychom byli inkluzivní pracovní silou a poskytovali lepší služby všem našim komunitám,“ sdělil tiskový mluvčí policie v Severním Yorkshiru.

Chci, aby mě vnímali jako policistku, ne muslimku

Hidžáb měla Amireddyová ve službě poprvé v pondělí. „Když jsem vyšla do ulic Severního Yorkshiru – a vím, že je to jen jedna směna a nevím, co bude v budoucnosti – šlo to opravdu dobře,“ uvedla policistka. „Nechci být středem pozornosti. Chci, aby mě lidé viděli jako lidskou bytost a člověka, který dělá práci, co má rád. Viděli mě jako policistu, ne jako někoho z muslimského prostředí –⁠ a to jsem chtěla,“ dodala.

Policistka Uzma Amireddyová.
Policistka Uzma Amireddyová.

Amireddyová má kamarádku, která také uvažovala o dráze policistky. Nechala ji proto svůj hidžáb vyzkoušet a líbil se jí. „Byla jsem hrozně pyšná, že jsem udělala radost muslimské ženě tím, že jsem se stala členkou policie,“ řekla.

Hidžáb jako součást uniformy na Novém Zélandu

„Byli jsme pozváni k celonárodním rozhovorům, abychom zjistili, zda lze tento šátek začlenit jako standardní hidžáb pro policejní složky v celé zemi,“ dodal Rahouf.

Uniforma muslimských žen se přitom neřeší pouze ve Velké Británii. Hidžáb se stane její součástí také na Novém Zélandu. Země doufá, že se jim tímto krokem podaří přilákat více muslimek k práci u policie.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Názory

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Vláda

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Prodlouží se nouzový stav a protiepidemická opatření? Vláda bude v pátek mimořádně jednat formou videokonference. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) chce navíc představit aktualizovanou tabulku opatření navázaných na protiepidemický systém PES. Bude navrhovat, aby platila od 1. února. Sledujte tiskovou konferenci živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 8:30.

Blatný: Pokud kvůli britské mutaci všechno selže, musí přijít nestandardní zásah
Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Dám ti facku, opičáku! Čeští poslanci si rozbíjejí nosy od konce 19. století
Další články
reklama
reklama