reklama
CNN Prima News islám

islám

Výpis příspěvků ke štítku „islám“

Zemřel kreslíř Westergaard. Autor karikatury, která rozzuřila muslimy

V Kodani zemřel ve věku 86 let dánský kreslíř Kurt Westergaard, jehož karikatura proroka Mohameda spolu s dalšími satirickými obrázky vyvolala před lety rozsáhlé protesty v řadě muslimských zemí. V pondělí o tom informoval web BBC s odvoláním na místní média. Karikaturista podle nich zemřel po dlouhé nemoci 14. července, den po svých narozeninách.

Zoufalí policisté ve Francii: Chraňte nás před radikály, žádají vládu po dalším útoku

Ve Francii se množí ozbrojené útoky na policisty. Poslední z nich se odehrál v pátek, kdy devětatřicetiletý muž vážně pobodal policistku a další dva strážce zákona postřelil. Šlo o nedávno propuštěného vězně a radikálního vyznavače islámu s komplikovanou duševní chorobou. Policisté žádají vládu, aby podobným útokům věnovala větší pozornost.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, varují před občanskou válkou

Francie zažívá v posledních týdnech velmi neklidné období. Přednedávnem totiž skupina vysloužilých armádních generálů dopisem varovala prezidenta Emmanuela Macrona, aby zatočil s islamismem, jinak v zemi hrozí občanská válka. Nyní přišel další dopis, tentokrát od vojáků v aktivní službě. I ti hlavu státu upozorňují, že islamismus je pro Francii nebezpečím, ale zároveň ho obviňují ze „zbabělosti, lhaní a perverze“.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu

Otevřený dopis z řad vysloužilých generálů je pro současnou Francii stále silným tématem. S názorem bývalých armádních špiček, že je třeba zatočit s islamismem, souzní většina Francouzů a zvedá se tak vlna proti prezidentu Macronovi. Tu se aktuálně daří ve svůj prospěch využít jeho soupeřka z minulých prezidentských voleb Marine Le Penová. Její popularita nyní strmě roste.

Varovali před radikálním islámem a laxní politikou. Francouzským vojákům hrozí vězení

Skupina generálů ve výslužbě, která přišla s otevřeným dopisem varujícím před radikálním islámem a možnou občanskou válkou ve Francii, ztratí svou výsluhu a privilegia daná hodností, uvedl podle Daily Mail v pátek šéf francouzských ozbrojených sil. Osmnácti aktivním důstojníkům, kteří se pod dopis podepsali, pak hrozí v krajním případě i vězení.

Nekupoval dárky, nebral ji ven. Vztah Češky s o 42 let mladším Pákistáncem je v krizi

Vztah 23letého mladíka z Pákistánu s o 42 let starší českou učitelkou prochází krizí. Podle informací Blesku živila Češka nejen mladého muže, ale i jeho rodinu. Na oplátku však dostávala velmi málo. Abdullah ji nebral na procházky, neukázal žádné památky a už vůbec jí nekupoval dárky. Žena trávila celé dny doma, v polovině března se měla vrátit do Česka.

reklama