reklama
CNN Prima News islám

islám

Výpis příspěvků ke štítku „islám“

Allahu Akbar, křičel 11letý chlapec při pietě ve Francii. Otec hrozí učitelům smrtí

22. října 2021 07:55

Francouzské školství se nadále potýká s agresí islámských extremistů. Ve městě Valence při nedávné pietě za učitele Samuela Patyho, kterému loni terorista usekl hlavu, vykřikoval 11letý žák arabskou frázi Allahu Akbar. Jeho otec se za něj neomluvil, naopak hrozí vyučujícím smrtí. Výhrůžky chodí i dalším učitelům po celé Francii.

V Kolíně nad Rýnem bude znít svolávání muslimů k modlitbě. Část místních se bouří

17. října 2021 09:19

Hlasité svolávání věřících. V německém Kolíně nad Rýnem bude pravidelně znít hlas muezzinů. Tamní radnice na znamení úcty a respektu k muslimským spoluobčanům svolila, aby je do mešity svolávali k hromadné modlitbě tak, jak je tomu v islámských zemích zvykem. Zatím se budou muezzinské zpěvy linout městem jednou týdně, a to před páteční polední modlitbou. Zatímco kolínská starostka je svým nápadem nadšená, mnohým obyvatelům se to nelíbí.

Smrt politika Amesse policie šetří jako teroristický čin. Johnson přišel uctít památku

16. října 2021 14:36

Policie označila páteční smrtelný útok nožem na britského konzervativního poslance Davida Amesse za teroristický čin. Počáteční vyšetřování odhalilo „možnou motivaci spojenou s islámským extremismem“, uvedla. Na místě činu byl zadržen 25letý muž, který je podle televize Sky News britským občanem somálského původu. Politici útok označili za útok na demokracii. Na místo incidentu v sobotu dorazil britský premiér Boris Johnson.

Pili alkohol, tak je surově bili rákoskami. Záběry trestaných studentů šokovaly Nigérii

12. října 2021 23:44

Sociálními sítěmi se začalo šířit znepokojivé video z Nigérie, na kterém mladí muži bijí rákoskami studentku muslimské školy. Měl to být trest za údajné pití alkoholu, které není v souladu s náboženskými předpisy. Pobouření nevyvolaly jen záběry násilí, ale také vyjádření rodičů, kteří trest schválili, informoval britský web BBC. Ředitel byl dle místních médií odvolán, o případ se zajímají státní orgány.

Zatočím s migranty, slibuje Francouzům Zemmour. V průzkumech už šlape na paty Macronovi

8. října 2021 06:30

Už v květnu ve Francii rozhodnou ve volbách o novém šéfovi Elysejského paláce a současný prezident Emmanuel Macron rozhodně nemá obhajobu jistou. V září totiž nepřímo ohlásil kandidaturu pravicový ultranacionalista Éric Zemmour, který se za pouhý měsíc v průzkumech vyšvihl těsně za Macrona. Rétorika Zemmoura je jasná – chce Francii očistit od islámu.

Vykopnou vás a zastavíte se na schodech. Hamáček sepsul Okamuru kvůli Afghánistánu

22. září 2021 20:58

Nedávné události v Afghánistánu se staly předmětem hádky mezi Tomiem Okamurou a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Šéf SPD zkritizoval přijetí afghánských a muslimských migrantů a uvedl, že by byl pro nulovou toleranci islámu. Na jeho slova reagoval předseda sociálních demokratů s tím, že by ho za to vykopli z jednání, zaznělo ve speciálu 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS.

Burka, nikáb, burkiny, čádor či hidžáb. Jak poznat rozdíly v oděvech muslimek?

19. září 2021 10:51

Odívání muslimských žen prošlo nejen v evropském prostředí sérií bouřlivých diskuzí. Nyní se téma vrátilo na stůl především v souvislosti s děním v Afghánistánu. Společně s tím se nicméně vrátil také zmatek v pojmech. V muslimském světě totiž existuje hned několik forem zahalování, které se v evropském prostředí navzájem zaměňují. Jak poznat rozdíly mezi burkou, nikábem, čádorem a hidžábem?

Hasič, který 11. září zachraňoval životy: Na katastrofy jsme teď připraveni jako nikdy

11. září 2021 16:28

Před dvaceti lety aktivně zasahoval při teroristickém útoku na budovy Světového obchodního centra společně s dalšími hasiči. Přežil, všichni ale takové štěstí jako on neměli. Zesnulé kolegy mu nyní připomínají jejich děti, uvedl ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS náčelník hasičského praporu v newyorské části Queens James Manahan.

reklama