CNN Prima News islám

islám

Výpis příspěvků ke štítku „islám“

Popravě vrahů v Afghánistánu přihlížely tisíce lidí. Rodiny obětí dostaly šanci udělit milost

Tálibánské úřady ve čtvrtek veřejně popravily dva muže odsouzené za vraždu. Před davem tisíců diváků jim bojovníci hnutí prostřelili záda. Na místě byli přítomni také rodinní příslušníci odsouzených, kteří odmítli nabídku udělit vrahům milost. Od roku 2021, kdy se tálibánští teroristé v Afghánistánu opět chopili moci, v zemi platí přísný výklad muslimského práva šaría, včetně známého „oko za oko“.

Češka z Jemenu: Jak se žije v zemi Hútiů, padajících bomb, statisíců mrtvých a hladomoru?

Její země už téměř deset let trpí válečnými hrůzami, cholerou a hladomorem, kvůli nimž zemřely stovky tisíc lidí. Přesto se ve světě píše o Jemenu až teď, když se Američané a Britové pustili do bombardování Hútíů. Češka Sabina Addailamy to všechno vidí hodně zblízka, v Jemenu je doma už 30 let. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak přežít tváří v tvář bolesti a beznaději.

„Povýšená likvidace Gazy“. Kázání v pražské mešitě ostře kritizují Izrael, chtějí jeho prohru

Obyvatelé Gazy čelí kolektivní likvidaci ze strany Izraele, zaznělo v jednom z kázání v mešitě na Černém Mostě v Praze. Někteří představitelé tuzemské muslimské komunity tak kromě běsnění na začátku loňského října, kdy Hamás napadl izraelské příhraniční oblasti, zpochybňují i další aspekty palestinsko-izraelského konfliktu. Ozývají se dokonce i extrémní teorie o tom, že za smrtí izraelských občanů stojí samotná armáda židovského státu. Se zjištěním přišel web iDnes.cz.

Nizozemské volby ovládl radikál Wilders. Chce vystoupit z EU, tvrdě brojí proti Islámu

V nizozemských parlamentních volbách zvítězila s velkým náskokem krajně pravicová populistická Strana pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse, která získala 23,5 procenta hlasů a zřejmě 37 křesel ve 150členném parlamentu. Ukázaly to čtvrteční výsledky hlasování po sečtení výrazné většiny hlasů. Wilders je známým odpůrcem islámu a podle mnohých expertů by v roli šéfa vlády otřásl evropskou politikou.

Chalífát Evropa. Západ selhal, jen ve Francii je zaděláno na desítky Pásem Gazy, říká expert

Za náměstí plná propalestinských křiklounů v Berlíně, Londýně nebo Paříži může i evropský fanatismus. Ten, který odmítá připustit, že islamisté vedou proti Západu hybridně-vlivovou válku. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl publicista Marian Kechlibar, jenž se ve svých knihách a analýzách dlouhodobě věnuje tématu migrace na starý kontinent.

Velký zátah v Německu: Policie prohledala desítky objektů Islámského centra v Hamburku

Německá policie ve čtvrtek prohledala 54 objektů v sedmi spolkových zemích v souvislosti s vyšetřováním Islámského centra v Hamburku (IZH). To už delší dobu sleduje německá civilní kontrarozvědka, Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV), a je klasifikováno jako islamistické, sdělila německá ministryně vnitra Nancy Faeserová. Podle agentury DPA by vyšetřování mohlo vyústit v zákaz IZH.

GLOSA: Snaha o celosvětový chalífát je v DNA islámu. Z muslima ateistu nevyrobíte

Německo, Francie, Švédsko, Belgie a další evropské země si až kvůli střetu mezi palestinskými Araby a Izraelem všimly, že mají ve společnosti silnou muslimskou komunitu, kterou se nedaří integrovat, protože o to její podstatná část nestojí. Překvapivé zjištění je to ale pouze pro politické elity, které se domnívaly, že z muslimů půjde vyrobit ateisty a pohodové plátce daní. Kdo islám trochu zná, ten se nediví.