reklama

Senior srazil a zabil holčičku. Ten de*il má život za sebou, vzkazují mu lidé

Ostrá kritika se snesla na řidiče, který vjel na chodník v Tatcích na Kolínsku, srazil ženu s dvojčaty, přičemž teprve tříletou holčičku zabil. Lidé na sociálních sítích nešetří urážkami. Mnozí z nich si myslí, že pro seniory by měla platit zpřísněná pravidla pro řízení aut. Dopravní experti s tím ale nesouhlasí.

reklama

Minulý pátek se v Tatcích na Kolínsku stala tragédie, na kterou místní jen tak nezapomenou. „75letý muž, který seděl za volantem osobního vozu Škoda Fabia, vjel na chodník a srazil tam maminku s tříletými dvojčátky,“ popsala nehodu policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Jedna z dívek zemřela. Žena a druhé dítě skončily s vážnými zraněními v nemocnici. Kriminalisté vyšetřování nehody stále neuzavřeli. Připravená mají obvinění hned ze dvou trestných činů – těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a usmrcení z nedbalosti. Senior při výslechu řekl, že za volantem usnul.

Arogantní senioři

Lidé na sociálních sítích muže ostře zkritizovali. „Ten de*il má život za sebou a připravil o to malinkaté děťátko. Proč ho nedají do ruky tatínkovi, ten by hned z fleku věděl, co s ním,“ napsal jeden z uživatelů Facebooku. „Senioři se mi poslední dobou zdají strašně arogantní a vše můžou, protože se vším ohání, ale toto už holčičce život nevrátí,“ pokračoval další.

Někteří si myslí, že senioři by se měli od určitého věku přezkoušet v silničním provozu. To podle expertů ale nemá smysl. „Jsou schopni jezdit bezpečně, protože jsou zodpovědní, vozidlo ovládají, je zbytečné je znovu hnát do autoškoly a někde je učit se rozjíždět nebo řešit křižovatky. Spíš jde o to, aby se se seniory pracovalo, aby se jim nabízely zdokonalovací kurzy, kterých se mohou zúčastnit dobrovolně,“ vysvětlil dopravní expert Roman Budský.

Zkušenosti, ale pomalejší reakce

Faktem ale zůstává, že starší lidé mají za volantem pomalejší reakce, což může sehrát fatální roli při každé situaci a na každé křižovatce. Rozdíl je už v obyčejném rozhlížení. „Mladý člověk je schopen zareagovat tak, že šestkrát periferně zkontroluje jednu i druhou stranu, co se tam odehrává. Kdežto starší člověk prostě z toho zvládne jenom polovinu,“ uvedl mluvčí Ústředního automotoklubu České republiky Igor Sirota.

Experti ovšem také tvrdí, že senioři horší kondici za volantem kompenzují zkušenostmi a zodpovědností. Ostatní řidiči by se k nim v každém případě na silnici měli chovat s respektem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket
Liberecký kraj

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

Mráz a teploty pod nulou koncem týdne vystřídá oteplení. Přetrvá až do vánočních svátků?

Česko čeká tento týden zimní počasí, bude mrznout i sněžit. V dalších týdnech včetně vánočních svátků se ale zřejmě mírně oteplí. Maximální teploty se v tomto týdnu budou pohybovat kolem nuly a noční minimální teploty většinou kolem minus čtyř stupňů Celsia. Při malé oblačnosti a sněhu pak budou teploty klesat ještě níže. Na Facebooku to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Když Sověty chtěli zbít maďarští fanoušci. 65 let od Melbournské krvavé lázně

O sovětské okupaci své země se dozvěděli při cestě do Austrálie na letní olympijské hry. Obhajoba olympijského zlata se tak pro maďarské vodní pólisty stala symbolem boje za čest svého národa. 6. prosinec 1956 se tučným písmem zapsal do olympijské i politické historie. Pojďme si připomenout příběh „Melbournské krvavé lázně“, kdy voda v olympijském bazéně zčervenala a fanoušci Maďarska chtěli zmlátit sovětské sportovce.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama