CNN Prima News Valašsko

Valašsko

Výpis příspěvků ke štítku „Valašsko“

I mámy mohou programovat, pobízí Lenka, 5. Statečná

Když se člověk v mládí rozhoduje o své budoucí kariéře, často vůbec netuší, jaké výzvy mu nakonec život přinese. Ne každému se proto podaří ve vystudovaném oboru zůstat. To se stalo i naší 5. Statečné, Lence, která zjistila, že se svým zaměřením nenajde dobré pracovní uplatnění. Po deseti letech na rodičovské se proto rozhodla, že začne od nuly a rekvalifikuje se na programátorku. Věří, že je to pro její kariéru ten nejlepší krok. Proč si vybrala zrovna IT? A co od kurzu očekává?

REPORTÁŽ: V Ježíše nejvíce věří v Nedašově na Valašsku. Bůh ale pomalu prohrává i tam

Kdyby Ježíš Kristus hledal v České republice místo, kde je nejpopulárnější, největší radost by měl v Nedašově na Valašsku. Podle statistiků tam žije nejvíce římských katolíků na počet obyvatel ze všech obcí v zemi. „Bůh mi už mnohokrát pomohl, když jsem něco potřeboval,“ vypráví pro CNN Prima NEWS jeden z nedašovských věřících, 22letý Lukáš Holba. Ježíš by se ovšem v této valašské dědině dočkal i zklamání, za pouhých dvacet let tam přišel o třetinu fanoušků.

Osudová exploze. Policisty na Zlínsku upozornila na mužův sklad zbraní i nelegální pálenici

Muž ze Zlínska bez zbrojního průkazu podle policie skladoval velké množství výbušnin, zbraní a střeliva. Kriminalisté ho obvinili z nedovoleného ozbrojování. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí dvaašedesátiletému muži šest měsíců až pět let vězení. Výčet jeho prohřešků byl ale širší. Doma měl totiž vybudovanou i nelegální pálenici.

Slovenskem otřásla smrt dvouletého hocha. Zabít ho měl nevlastní otec v nelidských podmínkách

Teprve dvouletého chlapce měl utýrat k smrti jeho nevlastní otec. Tragédie se odehrála na začátku března v jedné z nelegálních osad v Košicích, kde žije asi 200 lidí. Hoch byl s mnohočetnými zraněními převezen od nemocnice, kde později na následky zranění zemřel. Pachatelem má být teprve 19letý muž, který skončil ve vazbě a hrozí mu dvanáctileté vězení.

KOMENTÁŘ: Pohraničí bojkotuje očkování. Na vině je i stát, jenž zapadákovy ignoruje

Zapadákov, ospalá díra, konec světa či kraj, kde lišky dávají dobrou noc. Všemi zanedbávané oblasti na okrajích republiky se nyní staly i centry odporu vůči očkování. Bílá Voda v Jeseníkách hlásí jen 31 procent očkovaných alespoň první dávkou vakcíny, Vřesová v Karlovarském kraji necelých 42 procent, Horní Lomná v Beskydech 44 procent. Na vině ale nejsou jen spiklenecké teorie antivaxerů, nýbrž i dlouholetá ignorace pohraničí spojená s vylidňováním a ekonomických úpadkem.