CNN Prima News Valašsko

Valašsko

Výpis příspěvků ke štítku „Valašsko“

REPORTÁŽ: V Ježíše nejvíce věří v Nedašově na Valašsku. Bůh ale pomalu prohrává i tam

26. dubna 2023 07:27

Kdyby Ježíš Kristus hledal v České republice místo, kde je nejpopulárnější, největší radost by měl v Nedašově na Valašsku. Podle statistiků tam žije nejvíce římských katolíků na počet obyvatel ze všech obcí v zemi. „Bůh mi už mnohokrát pomohl, když jsem něco potřeboval,“ vypráví pro CNN Prima NEWS jeden z nedašovských věřících, 22letý Lukáš Holba. Ježíš by se ovšem v této valašské dědině dočkal i zklamání, za pouhých dvacet let tam přišel o třetinu fanoušků.

Osudová exploze. Policisty na Zlínsku upozornila na mužův sklad zbraní i nelegální pálenici

13. dubna 2023 22:08

Muž ze Zlínska bez zbrojního průkazu podle policie skladoval velké množství výbušnin, zbraní a střeliva. Kriminalisté ho obvinili z nedovoleného ozbrojování. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí dvaašedesátiletému muži šest měsíců až pět let vězení. Výčet jeho prohřešků byl ale širší. Doma měl totiž vybudovanou i nelegální pálenici.

Slovenskem otřásla smrt dvouletého hocha. Zabít ho měl nevlastní otec v nelidských podmínkách

10. března 2023 16:40

Teprve dvouletého chlapce měl utýrat k smrti jeho nevlastní otec. Tragédie se odehrála na začátku března v jedné z nelegálních osad v Košicích, kde žije asi 200 lidí. Hoch byl s mnohočetnými zraněními převezen od nemocnice, kde později na následky zranění zemřel. Pachatelem má být teprve 19letý muž, který skončil ve vazbě a hrozí mu dvanáctileté vězení.

Úžasný nález na Valašsku: V půdě kolem pařezu objevila žena se synem poklad

21. února 2022 10:57

Odborníci z Muzea regionu Valašsko zkoumají 818 stříbrných mincí a kousky hliněné pokladničky, které našla před dvěma týdny žena se synem v Loučce u Valašského Meziříčí na Vsetínsku. Po dokončení potřebných rozborů si bude moci poklad prohlédnout i veřejnost, sdělil v pondělí v tiskové zprávě zástupce muzea Jiří Koňařík.

KOMENTÁŘ: Pohraničí bojkotuje očkování. Na vině je i stát, jenž zapadákovy ignoruje

20. ledna 2022 06:15

Zapadákov, ospalá díra, konec světa či kraj, kde lišky dávají dobrou noc. Všemi zanedbávané oblasti na okrajích republiky se nyní staly i centry odporu vůči očkování. Bílá Voda v Jeseníkách hlásí jen 31 procent očkovaných alespoň první dávkou vakcíny, Vřesová v Karlovarském kraji necelých 42 procent, Horní Lomná v Beskydech 44 procent. Na vině ale nejsou jen spiklenecké teorie antivaxerů, nýbrž i dlouholetá ignorace pohraničí spojená s vylidňováním a ekonomických úpadkem.

Jesenicko, Šumpersko či Valašsko. Ve kterých regionech je nejméně proočkovaných a proč

29. října 2021 07:38

Epidemie nemoci COVID-19 v posledních týdnech znovu nabírá na síle, a to především na východě republiky, tedy v krajích s nízkou proočkovaností obyvatelstva. Ukazuje se, že především periferní a horské oblasti na okraji republiky vytvářejí celé enklávy s velmi nízkou proočkovaností, v nichž hrozí nebezpečný rozmach nákazy.

Fenka na Valašsku vyhrabala středověký poklad. Cenný nález poputuje do muzea

13. září 2021 17:50

Odborníci z Muzea regionu Valašsko nyní zkoumají jeden z nejcennějších archeologických nálezů v historii regionu. Jedná se o hliněný hrneček plný stříbrných pražských grošů ze 14. století, který se našel během procházky v obci Ústí. Poklad se podařilo najít bystré fence Máše. Její nález si bude moci prohlédnout i veřejnost.

Spolupracoval s Hapkou, hostoval u Čechomoru. Zemřel legendární valašský zpěvák

25. července 2021 10:01

Ve věku 66 let v sobotu zemřel zpěvák, herec a výtvarník František Segrado. Smutnou zprávu oznámila režisérka a scenáristka Marta Santovjáková Gerlíková, která s hudebníkem natočila celovečerní rodinný film z Valašska Děda. Segrado byl označován za renesančního člověka, jako textař a zpěvák čtyři desítky let účinkoval v nejrůznějších hudebních skupinách, znám byl také svou účastí v projektech Petra Hapky a Michala Horáčka. Své první sólové album dokončil v téměř 60 letech.