reklama

Vampola: Netečný Pešán je jako hromosvod, který snímá tlak z hráčů. Klukům to pomáhá

Netečnost kouče Filipa Pešána při zápasech mistrovství světa může být ve skutečnosti geniální tah. V pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS to naznačil bývalý reprezentant Petr Vampola. „Všimněte si: Díky tomu, že se tolik mluví o tom, jak klidný je na střídačce, vůbec neřešíme hráče. Vzal to na sebe, kluci jsou tím pádem bez tlaku,“ řekl mistr světa z roku 2010.

reklama

Je to proslulá taktika fotbalového trenéra Josého Mourinha: Chová se natolik výrazně, že úplně odpoutává mediální i fanouškovskou pozornost od svých svěřenců. Jakmile se řeší pouze extravagantní kouč, fotbalisté jsou ušetřeni stresu z obvyklého tlaku veřejnosti.

Petr Vampola naznačuje, že stejný efekt může mít i chování současného šéfa střídačky české hokejové reprezentace. Fanouškovský národ Filipu Pešánovi vyčítá, že je při utkáních světového šampionátu absolutně bez emocí. Že vypadá úplně stejně, ať už Češi gól vstřelí, nebo jej dostanou.

Před klíčovým čtvrtečním utkáním proti Švédsku se právě tohle proměnilo v téma číslo jedna. Což může podle Vampoly národnímu týmu pomoci.

„Pešán je teď jako hromosvod. V zásadní chvíli vzal pozornost na sebe, to může být pro kluky výhoda,“ řekl světový šampion z roku 2010 v pořadu Co Čech, to trenér!

Reprezentace se dostala do kritické pozice. Před duelem proti Švédsku (čtvrtek, 19:15) se ocitla na posledním místě skupiny A, bojuje o samotný postup do čtvrtfinále. Ne každý je nyní přesvědčen, že právě Pešán představuje správného muže pro tak náročnou misi.

Tím spíš, když své svěřence přímo při hokejových bitvách ani nepovzbudí, ani nesrovná křikem. Když nehne ani brvou.

„Jenže v tom to není,“ odmítal ve zmíněném pořadu bývalý brankář Ondřej Pavelec, další mistr světa z roku 2010. „Vždyť já zažil trenéry, kteří na střídačce na hráče řvali, ve finále to na ně ovšem mělo negativní účinek.“

S tím souhlasí i Vampola.

„Když šel Pešán k nároďáku, už za sebou měl nějaké výsledky. Sám jsem ho poznal v Liberci a vím, že je to kvalitní trenér,“ tvrdil. „Navíc – co jsem poslouchal rozhovory s hráči, stojí za ním. To je důležité. Nikdo přece nevíme, co se děje v kabině. Jsem zastáncem toho, aby se hodnotilo, až bude dohráno,“ dodal.

Vampola s Pavelcem se shodují, že proti Švédsku bude klíčové, jak český výběr k utkání přistoupí. Sebevědomě? Nebo ušláple? Opatrně, nebo směle? V roce 2010 na šampionátu v Kolíně nad Rýnem taky zažili kritickou chvíli – po sérii proher se slabšími protivníky se zdálo, že na čtvrtfinále mohou zapomenout, nakonec však postup přece jen vyválčili, a posléze se dokonce stali mistry světa.

„Proti Švédům rozhodne naše mentální stránka. Nebude to ani tak záležitost hokeje jako spíš chtíče,“ mínil Vampola. „Kluci se musí semknout, udělat pro úspěch maximum. Všichni jim určitě budeme držet palce.“

Tagy:
Ondřej Pavelec hokej Filip Pešán Petr Vampola Co Čech, to trenér! MS v hokeji 2021

Hlavní zprávy

Kňažko: Když získáte moc, slovo má sílu kulometu. Mečiara to dohnalo až k paranoie
Volby 2021

Kňažko: Když získáte moc, slovo má sílu kulometu. Mečiara to dohnalo až k paranoie

Slovenský herec a bývalý ministr Milan Kňažko v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že politici by měli být v boji o moc opatrní. Během voleb a při dalších vypjatých okamžicích má slovo podle něj sílu kulometu. Kňažko v této souvislosti vzpomíná, jaký byl zblízka Vladimír Mečiar nebo Alexander Dubček, co vedlo k dělení federace. A taky co s Čechy a Slováky udělalo, že je i dlouho po revoluci komandují komunisté a estébáci.

To, co si dlouhodobě dovoluje prezidentův mluvčí, nemá v Evropě obdoby, říká Štěch

Bývalý šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) se ostře pustil do chování Kanceláře prezidenta republiky. Podle něj je to, co si dovoluje tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček, nemá v Evropě obdoby, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové. Do ustavující schůze Poslanecké sněmovny není ze strany Miloše Zemana nic potřeba, problém by ale nastal ve chvíli, pokud by nebyl schopný přijmout demisi současné vlády, dodal na CNN Prima NEWS.

Vystrčil: Mám pochybnosti, zda Zeman ví, co vše říká jeho kancelář. Důkazy nemám

Způsob, jakým aktuálně vystupuje Kancelář prezidenta republiky, příliš nesedí k Miloši Zemanovi. Otázka je, zda vůbec prezident ví, jak komunikují jeho spolupracovníci, uvedl šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Dodal, že nemá tuto myšlenku podloženou ani potvrzenou, jde o jeho osobní pocit. Podle něj by se ale Zeman tímto způsobem nechoval, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Ze streamovací služby Twitch unikla data. Kolik si vydělaly české internetové celebrity?

Nejpopulárnější streamovací platforma Twitch se již dlouhodobě potýká s řadou problémů, od autorských práv po nevhodný obsah. V nedávné době čelila i útoku hackerů, po kterém se na veřejnost dostalo obrovské množství citlivých dat, od záloh diskuzí po zašifrovaná hesla. Na povrch unikly i výdělky všech streamerů od roku 2019. Kolik peněz vygenerovaly české internetové celebrity?

Podivnosti kolem Zemanovy hospitalizace: Neobvyklý podpis i Babiš stepující v nemocnici

V posledních dnech se ohledně hospitalizace prezidenta Miloše Zemana odehrávají podivné věci. Lidé spekulují o tom, jestli je podpis prezidenta pod rozhodnutím o svolání schůze Sněmovny pravý nebo proč hlava státu ležící na JIP dostává k obědu klobásu. Neobvyklé bylo i setrvání premiéra Andreje Babiše (ANO) v Ústřední vojenské nemocnici poté, co byl naočkován třetí dávkou vakcíny proti covidu.

reklama

Domácí zpravodajství

Nacisty zabavené zvony se vrací do Česka. Göring jich chtěl uchovat jen deset

Odčinění historických křivd má mnoho podob. Zbrojní průmysl nacistické říše spolykal na 100 tisíc kostelních zvonů zrekvírovaných v Německu a v okupovaných zemích. Válku přežilo jen několik z nich, do Československa nebo Polska se ale nevrátily a byly zavěšeny na německé chrámy. „V naší diecézi máme šest desítek takových zvonů, všechny jsme se je teď rozhodli vrátit,“ oznámil v Píšti na Opavsku německý biskup Gebhard Fürst. Do obce o víkendu přivezl zrekvírovaný zvon z roku 1649.

Senioři by bez pomoci vnučky platili Bohemia Energy dál. Za energie teď dají 30 tisíc ročně

Ukončení činnosti společnosti Bohemia Energy (BE) způsobilo doslova paniku v téměř milionu českých domácností. Zasáhlo i mladou maminku Lucii a její prarodiče. Ze dne na den se jim zvýšily výdaje na energie z 12 tisíc na 30 tisíc ročně a nikdo z nich stále neví, jestli ještě někdy peníze od krachující společnosti uvidí. Devadesátiletí senioři z Prahy by navíc bez pomoci vnučky platili firmě dál.

Události kolem Zemana? Strašné, jde o obrovskou krizi důvěry ve stát, říká Fiala

Je strašné, co se děje kolem prezidenta Miloše Zemana, nelíbí se lídrovi vítězné koalice Spolu Petru Fialovi. V Otázkách Václava Moravce na České televizi prohlásil, že se mu nelíbí, že kolem zdravotního stavu prezidenta nejsou žádné informace a jde o obrovskou krizi důvěry ve stát. Podle Fialy je potřeba respektovat, že je Zeman nemocný, ale do 8. listopadu musí být jasné, zda je schopen vykonávat svou funkci.

reklama