CNN Prima News vánoční ozdoby

vánoční ozdoby

Výpis příspěvků ke štítku „vánoční ozdoby“

Brokolice nebo mrakodrap na vánočním stromku? Největší sbírku ozdob najdete v Jablonci

31. prosince 2022 13:25

Vánoce jsou tady a s nimi i vánoční ozdoby. Každý z nás má ty svoje oblíbené – koule, zvonky, ptáčky, ale i nejrůznější figurky. Ve světě si ale na stromek věší například skleněnou brokolici, klauny nebo mrakodrapy. Přesvědčit se o tom můžete v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie, kde mají největší sbírku vánoční ozdob na světě.

Vánoční svátky u ukrajinských uprchlíků: Čekání na Dědu Mráze, papírové ozdoby i slzy a stesk

24. prosince 2022 16:44

Ljubov a její rodinu čekají první vánoční svátky mimo milovanou rodnou půdu. Kvůli zuřící válce na Ukrajině musela se svými dětmi a maminkou opustit Mykolajiv, díky českým dobrovolníkům se pak dostala do Prahy. Na svůj domov Ljubov vzpomíná se slzami v očích. „Už nemáme dům. Zbyla z něj jen krabice,“ svěřila se reportérům CNN Prima NEWS. K Vánocím ale vzhlíží s optimismem, stráví je v bezpečí a po boku svých nebližších. A její děti? Ty měly po celou dobu naší návštěvy radosti na rozdávání.

Žena kradla vánoční ozdoby ze zahrad. I přes malou škodu jí hrozí tříleté vězení

27. prosince 2021 23:41

Policie objasnila krádeže vánoční výzdoby na Královéhradecku. Ze stromků na zahradách rodinných domů i dalších míst se během adventu ztratily vánoční ozdoby, světýlka nebo adventní věnce. Na ženu, kterou zachytila bezpečnostní kamera, upozornili policisty všímaví občané. Osmatřicetiletá žena se přiznala a hrozí jí teď nejen pokuta, ale i vězení.

Vánoční cesta: Hradec Králové má hned dva vánoční stromy, ozdoby září i na autobusech

10. prosince 2021 09:00

V českých městech se navzdory pandemii a opatřením proti ní připravují na vánoční svátky. Pozadu nezůstává ani Hradec Králové. Dříve královské město pro své obyvatele připravilo překrásnou výzdobu. Vánoční ozdoby a světla visí nejen na stromech či budovách města, ale i na místech a objektech, kde by člověka překvapily. Hradečtí navíc připravilo hned dva vánoční stromy. Sváteční atmosféra je zkrátka v Hradci Králové jasně znát.

Vánoční cesta: Liberec láká na pohyblivý betlém. Chloubou města je i tramvaj „Sněhurka“

8. prosince 2021 08:00

Většinu adventního programu museli zrušit také pořadatelé v Liberci. Přesto se město pokusilo alespoň částečně vánoční atmosféru zachovat. Na náměstí před libereckou radnicí se tak můžete těšit na pohyblivý betlém či vyhlídkové adventní kolo. Spoustu zajímavostí na vás čeká také v rámci kulturního programu.

Vánoční cesta: Vánoční duch zavítal i do Prahy. Město zkrášluje tradiční výzdoba i tramvaje

6. prosince 2021 17:00

Duch Vánoc se nese také pražskou metropolí. Ulice města zkrášluje tisíce vánočních ozdob a světýlek, sváteční náladu dokreslují speciálně nazdobené tramvaje, které se prohánějí Prahou. A přestože byly letošní vánoční trhy kvůli pandemii koronaviru a vládním protikoronavirovým opatřením zrušeny, naleznete v této metropoli místa, která nařízení obešla.

Vánoční cesta: Vánoční dům v Karlových Varech je jediný svého druhu v celé ČR

1. prosince 2021 09:00

Navodit pravou vánoční atmosféru vám pomůže Vánoční dům v Karlových Varech. V okouzlujících prostorách zámečku Doubí na vás čeká nepřeberné množství vánočních ozdob, stromečků a také světýlek. Těšit se můžete na muzeum medvídků či kouzelné městečko. Výstavu si zaručeně užijete nejen vy, ale také vaše ratolesti.