Loni v italském městečku kočičí gang ovládl vánoční stromek, letos bydlí v betlému

V italském městečku Lucera měli v loňském roce netradiční strom. Původně měl vyslat symboliku solidarity obyvatel během pandemie COVID-19, nakonec se stal něčím daleko větším – domovem tamní kočičí rodiny. Letos si vyhlídla vánoční betlém.

Loňský netradiční strom si objednalo kulturní sdružení A Cuperte de Natale. Ozdoby ve tvaru domků, které pokrývaly celý strom, měly symbolizovat soudržnost obyvatel a jejich solidaritu během pandemie covidu, kdy zůstávali doma i o vánočních svátcích, aby zpomalili šíření nemoci.

Už během stavby ale strom upoutával pozornost tamních pouličních obyvatel – kočičí rodinky, o kterou se obyvatelé Lucery starají. Ta ve stromku spatřila něco více než jen pouhou symboliku. Kočky na stavbu pečlivě dohlížely a výsledek se jim podle fotografií zamlouval.

Ihned ho pojaly za svůj a obyvatelé Lucery z toho měli velkou radost, což se málokde vidí, většinou jsou kočičí kolonie z centra měst vyháněny.

„Strom byl postaven, aby vyslal zprávu o časech, kterým čelíme. Ale pak se stal úkrytem a zábavním parkem pro kočky," řekl Luigi Conte. „Jsou hlavními hrdiny Vánoc, díky nim strom ožívá. Byl to perfektní výsledek."

Jak můžete vidět na videu, kočky a jejich hravé způsoby tvoří ty nejrozkošnější vánoční ozdoby:

En diciembre del 2020, una asociación italiana llamada A Cuperte de Natale decidió hacer un hermoso gesto para los gatos sin hogar de la provincia de Foggia en el sur de Italia, al elaborar un magnífico árbol de Navidad muy particular para dar visibilidad a los gatos sin hogar el cual contenía 70 casitas de madera que sirvieron para dar refugio a los gatos de la ciudad. Su iniciativa dió la vuelta al mundo.😻

Posted by Noticiero gatuno on Sunday, December 12, 2021

Letos město zvolilo na náměstí strom s klasickými ozdobami, kočky ale na ocet nezůstaly. Dopřály si vánoční pohodu jako praví Ježíšci. „Kočky jsou u nás ve městě oblíbené a momentálně bydlí v betlému," řekl nám Luigi Conte, prezident La Coperta association.

Tagy: