reklama

Loni v italském městečku kočičí gang ovládl vánoční stromek, letos bydlí v betlému

V italském městečku Lucera měli v loňském roce netradiční strom. Původně měl vyslat symboliku solidarity obyvatel během pandemie COVID-19, nakonec se stal něčím daleko větším – domovem tamní kočičí rodiny. Letos si vyhlídla vánoční betlém.

reklama

Loňský netradiční strom si objednalo kulturní sdružení A Cuperte de Natale. Ozdoby ve tvaru domků, které pokrývaly celý strom, měly symbolizovat soudržnost obyvatel a jejich solidaritu během pandemie covidu, kdy zůstávali doma i o vánočních svátcích, aby zpomalili šíření nemoci.

Už během stavby ale strom upoutával pozornost tamních pouličních obyvatel – kočičí rodinky, o kterou se obyvatelé Lucery starají. Ta ve stromku spatřila něco více než jen pouhou symboliku. Kočky na stavbu pečlivě dohlížely a výsledek se jim podle fotografií zamlouval.

Ihned ho pojaly za svůj a obyvatelé Lucery z toho měli velkou radost, což se málokde vidí, většinou jsou kočičí kolonie z centra měst vyháněny.

„Strom byl postaven, aby vyslal zprávu o časech, kterým čelíme. Ale pak se stal úkrytem a zábavním parkem pro kočky," řekl Luigi Conte. „Jsou hlavními hrdiny Vánoc, díky nim strom ožívá. Byl to perfektní výsledek."

Jak můžete vidět na videu, kočky a jejich hravé způsoby tvoří ty nejrozkošnější vánoční ozdoby:

En diciembre del 2020, una asociación italiana llamada A Cuperte de Natale decidió hacer un hermoso gesto para los gatos sin hogar de la provincia de Foggia en el sur de Italia, al elaborar un magnífico árbol de Navidad muy particular para dar visibilidad a los gatos sin hogar el cual contenía 70 casitas de madera que sirvieron para dar refugio a los gatos de la ciudad. Su iniciativa dió la vuelta al mundo.😻

Posted by Noticiero gatuno on Sunday, December 12, 2021

Letos město zvolilo na náměstí strom s klasickými ozdobami, kočky ale na ocet nezůstaly. Dopřály si vánoční pohodu jako praví Ježíšci. „Kočky jsou u nás ve městě oblíbené a momentálně bydlí v betlému," řekl nám Luigi Conte, prezident La Coperta association.

Tagy:

Hlavní zprávy

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Dosáhnete na státní podporu kvůli energiím? Jurečka představil kalkulačku pro zájemce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil plán na vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Zájemci o příspěvek na bydlení si mohou díky nově spuštěné kalkulačce spočítat, zda na státní podporu dosáhnou. Podle šéfa resortu na něj mají nárok vlastníci bytu a trvalí nájemníci, kterým na úhradu přiměřeného bydlení v Praze nestačí 35 procent celkových příjmů. V jiných oblastech činí hranice pro příspěvek 30 procent příjmů.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

reklama