CNN Prima News kočky

kočky

Výpis příspěvků ke štítku „kočky“

Životně důležitý ekosystém a útočiště podmořského života v ohrožení

Korálové útesy tvoří jeden z nejrozmanitějších ekosystémů na planetě. Pro spoustu Evropanů symbolizují exotickou podívanou v turisticky atraktivních oblastech, v nichž se kocháme pohledem na křišťálově čisté a pestrobarevné moře. Korálové útesy však mají mnohem důležitější úlohu. Slouží jako útočiště obrovského množství mořských živočichů a hrají zásadní roli v prosperování života jak v moři, tak na zemi. Jaké kroky můžeme podniknout, abychom zamezili jejich úplnému vyhynutí?

Bezdomovkyně z garáže prodloužila vlčákovi život o měsíce. Teď marně shání jiného hlídače

Slum v garážích v ostravských Mariánských Horách přišel o letitého psího starousedlíka. „Prodloužila jsem Rexovi život o tři měsíce, paní z útulku ho chtěla nechat utratit už na začátku března,“ vypráví 51letá Dagmar Paláková. V garáži bez oken a s plechovými vraty žije skoro 17 let, německý ovčák jí dělal společnost přes 10 roků. „Když teď Rexík zemřel, bez psa mám v garáži strach, v poslední době tu přibývá narkomanů. Zatím štěně vlčáka nemůžu sehnat,“ stýská si. A případného dárce ujišťuje: „Nebojte se, u mě se bude mít každý pes dobře, dám mu první i poslední.“

Krutý osud bezdomovkyně Dagmar. Po smrti manžela přichází i o milovaného Rexe a prosí o pomoc

Přestal žrát a stěží se napije vody. „Poprosila jsem paní z útulku, aby se na Rexe podívala. Vzala nás k veterináři, je to rakovina, nádor na slezině velký jako pěst. Doporučili mi psa utratit,“ svěřuje se 50letá Dagmar Paláková z Ostravy, která žije v garáži. S kočkami, andulkami a deset roků i s Rexem. „Bez psa si to v garáži neumím představit, tak už radši sháním štěně. V útulku ale žádné nemají.“

Po roce u vdovy z garáže: Minus 15, bez dřeva a uhlí, hřejí ji kočky, pes a peřina

Poslední noc byla krutě mrazivá. „Teploměr ukazoval minus 15, topit jsem moc nemohla, nemám uhlí. A dřevo se teď pod závějemi sněhu hledá strašně těžko,“ vypráví 50letá Dagmar Paláková z Ostravy. Vdova bez adresy a milovnice toulavých koček a psů, s nimiž žije v garáži. Reportér CNN Prima NEWS ji poprvé navštívil loni ve vánočním čase. Co se změnilo po roce?

Největší herní akce světa? V pořadu CNN Prima Gaming zamíříme na Gamescom i do metaversa

Metaverse má být revoluční záležitostí, svět, jaký jsme dosud neviděli. Zatím se ale stále jeví jako velmi vzdálená hudba budoucnosti. Celému tématu se věnuje další díl pořadu CNN Prima Gaming, se kterým se dále podíváte do německého Kolína nad Rýnem na největší videoherní veletrh Gamescom. Dále si ukážeme reakce koček na cyberpunkovou adventuru Stray. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Šanghaj stíhá hladomor. Lidé v lockdownu křičí z oken, úřady mají zabíjet kočky a psy

Čínská 25milionová metropole Šanghaj proslula jako město luxusu a nejmodernějších technologií. Teď tam ale místní spojuje jediné – hlad. Úřady totiž 5. dubna vyhlásily nečekaný a totální lockdown kvůli přibývajícím případům covidové nákazy. Jenže mnozí občané Šanghaje si ani nestihli nakoupit a už týden nesmějí z domu. Místním tak dochází trpělivost.

Ve Varšavě zaútočila srna na lidi. Ve městě a okolí řádí vzteklina, případů přibývá

Srna nakažená vzteklinou napadala kolemjdoucí ve čtvrti Wilanów na okraji Varšavy. Nemoc zcela změnila chování jinak plachého zvířete. Situace se stala natolik vážnou, že vládní úřady vyslaly varováním občanům před vzteklinou v okolí hlavního města, uvedl na svém webu list Gazeta Wyborcza. Situaci podle něj komplikují odpůrci očkování mezi majiteli psů a koček.