CNN Prima News kočky

kočky

Výpis příspěvků ke štítku „kočky“

Největší herní akce světa? V pořadu CNN Prima Gaming zamíříme na Gamescom i do metaversa

17. září 2022 12:22

Metaverse má být revoluční záležitostí, svět, jaký jsme dosud neviděli. Zatím se ale stále jeví jako velmi vzdálená hudba budoucnosti. Celému tématu se věnuje další díl pořadu CNN Prima Gaming, se kterým se dále podíváte do německého Kolína nad Rýnem na největší videoherní veletrh Gamescom. Dále si ukážeme reakce koček na cyberpunkovou adventuru Stray. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Soutěžte se Showtimem o balíček produktů značky Shelma pro vaše kočky

28. června 2022 19:54

Showtime společně s prémiovými krmivy Shelma pro vás mají soutěž, která tentokrát potěší hlavně vaše domácí mazlíčky. Vyhrát totiž můžete měsíční zásobu krmiva. Balíček obsahuje chytrou kombinaci prémiových granulí a kapsiček Shelma. Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka!

Šanghaj stíhá hladomor. Lidé v lockdownu křičí z oken, úřady mají zabíjet kočky a psy

11. dubna 2022 15:36

Čínská 25milionová metropole Šanghaj proslula jako město luxusu a nejmodernějších technologií. Teď tam ale místní spojuje jediné – hlad. Úřady totiž 5. dubna vyhlásily nečekaný a totální lockdown kvůli přibývajícím případům covidové nákazy. Jenže mnozí občané Šanghaje si ani nestihli nakoupit a už týden nesmějí z domu. Místním tak dochází trpělivost.

Nezodpovědnost a nezájem nahrávají kočičí kalamitě, útulky praskají ve švech

28. ledna 2022 09:00

Hromadné kastrace, pořadníky na příjem do útulku a odmítání desítek lidí, kteří hlásí kočky v nouzi – to je realita kočičích útulků a spolků v Česku. Zájem o adopce není ani zdaleka takový, jaký je příjem nemocných a bezprizorních zvířat. A nezájem obcí řešit problematiku kočičích kolonií na jejich území celou situaci jen zhoršuje.

Ve Varšavě zaútočila srna na lidi. Ve městě a okolí řádí vzteklina, případů přibývá

13. ledna 2022 05:38

Srna nakažená vzteklinou napadala kolemjdoucí ve čtvrti Wilanów na okraji Varšavy. Nemoc zcela změnila chování jinak plachého zvířete. Situace se stala natolik vážnou, že vládní úřady vyslaly varováním občanům před vzteklinou v okolí hlavního města, uvedl na svém webu list Gazeta Wyborcza. Situaci podle něj komplikují odpůrci očkování mezi majiteli psů a koček.

Psa, 11 koček a andulky v garáži bezdomovkyně stále vykrmují čtenáři CNN Prima NEWS

11. ledna 2022 06:58

Takový blahobyt asi dosud nezažily. „Už ty granule nechtějí žrát,“ směje se 49letá bezdomovkyně Dagmar Paláková, která se za plechovými vraty ostravské garáže stará o 11 koček. Čtenáře CNN Prima NEWS z celé republiky totiž osud ženy a jejích zvířecích přátel zaujal natolik, že do Ostravy posílají balíky s potravinovou pomocí. „Další žrádlo. A pro mě citrony, ty se mi teď hodí, jsem hodně nachlazená,“ raduje se paní Dagmar nad pondělní zásilkou.

Ženu žijící v garáži s 11 kočkami obdarovaly na silvestra čtenářky CNN Prima NEWS

31. prosince 2021 23:15

Nebývalou vlnu solidarity vyvolal osud 49leté bezdomovkyně Dagmar Palákové, která už 15 let žije v ostravské garáži. S 11 kočkami, psem Rexem a papoušky Fifinkou a Pepíkem. „Příběh paní Dagmar mě chytil za srdce. Přivezla jsem jí pelety na topení, jídlo i granule pro kočky a pejska. Na ten dar díky sociálním sítím přispělo i několik dalších hodných lidí,“ vypráví Silvie Skiminová. Pomoc pro paní Dagmar byla předána na silvestra, poslední den roku tak žena z garáže s překvapením zjistila, že dobří lidé ještě žijí.