Vážná nehoda kamionů na D1: Jednoho z řidičů museli vystříhat, na D1 vytekla kyselina

Vážná nehoda dvou kamionů ve středu odpoledne zablokovala provoz na dálnici D1 těsně před Prahou ve směru do metropole. Na dálnici přistával záchranářský vrtulník a z přívěsu navíc vytekla kyselina, kterou museli hasiči neutralizovat.

Podle svědků se všechno seběhlo velmi rychle. „Jsem zastavil a už to lítalo, ten Bulhar zastavil za mnou a tamten s těma autíčkama do něj bouchnul,“ popsal jeden z řidičů.

Hasiči měli problém se na místo dostat kvůli dopravní zácpě, pak měli ale velmi složitou a těžkou práci. „Zaklíněný řidič byl po celou dobu při vědomí, vyproštění bylo náročné, protože ta deformace byla značná, používali jsme hydraulické vyprošťovací zařízení,“ uvedl pro CNN Prima NEWS vedoucí zasahujících hasičů Michal Kratochvíl.

Jakmile se podařilo řidiče kamionu vyprostit, převzali si ho do péče zdravotníci letecké záchranné služby, ty ho s vážným poraněním nohou při vědomí transportovali do vinohradské nemocnice.

Na dálnici vytekla kyselina

Jenomže vyproštěním pro hasiče práce neskončila, z nabouraného přívěsu kamionu totiž něco vytékalo. „V kontejneru se nachází kyselina dusičná v celkovém množství 1200 litrů. Po nehodě její určité množství vyteklo na komunikaci. Tato kyselina se velmi rychle odpařuje a je nebezpečná zejména při kontaktu s kůží,“ popsal Kratochvíl.

Hasiči tak po její neutralizaci museli zamířit jeden po druhém do speciálního dekontaminačního bazénku, aby se zbavili kyseliny z bot.

„V současné době se nehodou zabývají dopravní policisté, kteří budou zjišťovat míru zavinění jednotlivých účastníků,“ doplnila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. V těchto případech ale téměř vždy bývá viníkem právě ten, který nestihne dobrzdit – v tomto případě tak zřejmě zraněný řidič. Zhruba po hodině umožnili policisté jízdu po dálnici jedním jízdním pruhem.

Tagy: