reklama

Vážná nehoda sanitky u Soběsuk. Pohotový svědek řidiče zachránil

Velké štěstí měli v úterý po poledni řidič a pacient sanitky, která havarovala v zatáčce nedaleko Soběsuk u Plzně. Řidič totiž podle všeho následkem jízdy na mokré silnici nezvládl řízení při průjezdu pravotočivou zatáčkou, sanitka dostala smyk, vyletěla z vozovky a převrátila se. Vozidlo navíc skončilo na boku pod úrovní silnice, tudíž pro auta jedoucí ze Soběsuk bylo téměř neviditelné.

reklama

Danou trasou projížděl v onu chvíli kaskadér a testovací jezdec Josef Šiler. „Jel jsem zrovna z práce, když jsem tou zatáčkou projížděl, všiml jsem si stop po smyku auta končících na krajnici. Žádné auto jsem neviděl, ale když jsem ze zatáčky vyjel, nedalo mi to a podíval jsem se do zrcátka. Až v tu chvíli jsem tu ještě svítící sanitku na boku viděl pod svahem, takže jsem okamžitě zastavil, zacouval k ní a běžel zjistit, co se stalo,“ popsal pro Krimi-Plzeň svědek. Dále uvedl, že jako prvního viděl řidiče v bezvědomí, ihned tedy volal záchranáře. Vzadu byl další člověk, ten však komunikoval a byl v pořádku.

Muž dále popsal, že chvíli po něm na místě zastavil německý řidič, se kterým se jim podařilo otevřít dveře sanitky a probrat řidiče. Ten s nimi začal komunikovat, z vozu se jim ho ale dostat nepodařilo. „Byl to obrovskej chlap a nohy měl zkroucené pod přístrojovou deskou, nemohli jsme s ním hnout, tak jsme s ním mluvili, aby znovu neomdlel. Pak dorazily záchranné složky a začaly se o něj perfektně starat.“

Pro vyproštění řidiče museli hasiči vyříznout čelní sklo dodávky a poté se ho již mohli ujmout záchranáři, jejichž vozy a vrtulník na místo v krátké době dorazily.

„Devětatřicetiletý muž utrpěl pohmožděniny hrudníku a byl leteckou cestou transportován na akutní zónu fakultní nemocnice,“ doplnila tisková mluvčí záchranářů s tím, že pacient, kterého sanita převážela, zranění neutrpěl a byl předán do jiného převozového sanitního vozu, kterým byl transportován domů.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje

Na svátek 28. října se v Praze uskuteční další demonstrace. Organizátoři „Manifestace za svobodu a pravdu“ chtějí protestovat proti vládním opatřením, ale neplánují se omezovat nařízenými pravidly o rozestupech a maximální účasti sta lidí. Jeden z organizátorů, ekonom Luděk Tesař, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS potvrdil své obavy z provokatérů a mluvil také o údajném vyhrožování ze strany magistrátu.

Prezidentské volby v USA 2020

ŽIVĚ Finální střet Trumpa a Bidena: Sledujte dabovanou debatu i on-line reportáž

ŽIVĚ Finální střet Trumpa a Bidena: Sledujte dabovanou debatu i on-line reportáž

V noci na pátek se spolu naposledy střetnou v předvolební debatě kandidáti na prezidenta USA – Donald Trump a Joe Biden. Řečnické klání startuje v pátek ve 3:00 středoevropského času. Televize CNN Prima NEWS bude vysílat dabovanou debatu a po jejím skončení chystá mimořádné vysílání s experty. Na našem webu vám pak bude po celou dobu k dispozici on-line reportáž.

reklama
Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem
Kotleba měl pozitivní test. Jak je to možné, když tvrdí, že covid není? ptá se Matovič
Vláda jedná chaoticky. Působení Hřiba v Praze je hrůzostrašné, nešetřil Klaus kritikou
Komplikace pro české pendlery. Bavorsko od pátku vyžaduje negativní testy na koronavirus
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

Forejt o zrušení ceremoniálu: Prázdný sál by byl depresivní. Možná bude projev na dálku
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Ve čtvrtek přibylo zatím 7511 případů nákazy. Za jediný den zemřelo 108 lidí s covidem
Další články
reklama
reklama