reklama

Vážná nehoda sanitky u Soběsuk. Pohotový svědek řidiče zachránil

Velké štěstí měli v úterý po poledni řidič a pacient sanitky, která havarovala v zatáčce nedaleko Soběsuk u Plzně. Řidič totiž podle všeho následkem jízdy na mokré silnici nezvládl řízení při průjezdu pravotočivou zatáčkou, sanitka dostala smyk, vyletěla z vozovky a převrátila se. Vozidlo navíc skončilo na boku pod úrovní silnice, tudíž pro auta jedoucí ze Soběsuk bylo téměř neviditelné.

reklama

Danou trasou projížděl v onu chvíli kaskadér a testovací jezdec Josef Šiler. „Jel jsem zrovna z práce, když jsem tou zatáčkou projížděl, všiml jsem si stop po smyku auta končících na krajnici. Žádné auto jsem neviděl, ale když jsem ze zatáčky vyjel, nedalo mi to a podíval jsem se do zrcátka. Až v tu chvíli jsem tu ještě svítící sanitku na boku viděl pod svahem, takže jsem okamžitě zastavil, zacouval k ní a běžel zjistit, co se stalo,“ popsal pro Krimi-Plzeň svědek. Dále uvedl, že jako prvního viděl řidiče v bezvědomí, ihned tedy volal záchranáře. Vzadu byl další člověk, ten však komunikoval a byl v pořádku.

Muž dále popsal, že chvíli po něm na místě zastavil německý řidič, se kterým se jim podařilo otevřít dveře sanitky a probrat řidiče. Ten s nimi začal komunikovat, z vozu se jim ho ale dostat nepodařilo. „Byl to obrovskej chlap a nohy měl zkroucené pod přístrojovou deskou, nemohli jsme s ním hnout, tak jsme s ním mluvili, aby znovu neomdlel. Pak dorazily záchranné složky a začaly se o něj perfektně starat.“

Pro vyproštění řidiče museli hasiči vyříznout čelní sklo dodávky a poté se ho již mohli ujmout záchranáři, jejichž vozy a vrtulník na místo v krátké době dorazily.

„Devětatřicetiletý muž utrpěl pohmožděniny hrudníku a byl leteckou cestou transportován na akutní zónu fakultní nemocnice,“ doplnila tisková mluvčí záchranářů s tím, že pacient, kterého sanita převážela, zranění neutrpěl a byl předán do jiného převozového sanitního vozu, kterým byl transportován domů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Pokuta pro Hamáčkovo ministerstvo. Má zaplatit 800 tisíc za nákup samopalů bez tendru

Antimonopolní úřad potrestal ministerstvo vnitra, které řídí vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), pokutou 800 tisíc korun za uzavření smlouvy na nákup pušek a samopalů pro Policii ČR bez tendru. Letos v lednu už úřad zakázal plnění jedné ze smluv. Rozhodnutí je pravomocné, potvrdil jej předseda ÚOHS Petr Mlsna, který zamítl podaný rozklad. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek přibylo téměř 500 nových případů covidu. Situace se dál horší v Praze

Testy ve čtvrtek odhalily v Česku 488 případů nákazy koronavirem, to je o 60 méně než před týdnem. Reprodukční číslo kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním epidemie. Nemocniční péči vyžadovalo 164 lidí s nemocí COVID-19, stejně jako před týdnem, z toho 27 pacientů bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama