Vážná nehoda sanitky u Soběsuk. Pohotový svědek řidiče zachránil

Velké štěstí měli v úterý po poledni řidič a pacient sanitky, která havarovala v zatáčce nedaleko Soběsuk u Plzně. Řidič totiž podle všeho následkem jízdy na mokré silnici nezvládl řízení při průjezdu pravotočivou zatáčkou, sanitka dostala smyk, vyletěla z vozovky a převrátila se. Vozidlo navíc skončilo na boku pod úrovní silnice, tudíž pro auta jedoucí ze Soběsuk bylo téměř neviditelné.

Danou trasou projížděl v onu chvíli kaskadér a testovací jezdec Josef Šiler. „Jel jsem zrovna z práce, když jsem tou zatáčkou projížděl, všiml jsem si stop po smyku auta končících na krajnici. Žádné auto jsem neviděl, ale když jsem ze zatáčky vyjel, nedalo mi to a podíval jsem se do zrcátka. Až v tu chvíli jsem tu ještě svítící sanitku na boku viděl pod svahem, takže jsem okamžitě zastavil, zacouval k ní a běžel zjistit, co se stalo,“ popsal pro Krimi-Plzeň svědek. Dále uvedl, že jako prvního viděl řidiče v bezvědomí, ihned tedy volal záchranáře. Vzadu byl další člověk, ten však komunikoval a byl v pořádku.

Muž dále popsal, že chvíli po něm na místě zastavil německý řidič, se kterým se jim podařilo otevřít dveře sanitky a probrat řidiče. Ten s nimi začal komunikovat, z vozu se jim ho ale dostat nepodařilo. „Byl to obrovskej chlap a nohy měl zkroucené pod přístrojovou deskou, nemohli jsme s ním hnout, tak jsme s ním mluvili, aby znovu neomdlel. Pak dorazily záchranné složky a začaly se o něj perfektně starat.“

Pro vyproštění řidiče museli hasiči vyříznout čelní sklo dodávky a poté se ho již mohli ujmout záchranáři, jejichž vozy a vrtulník na místo v krátké době dorazily.

„Devětatřicetiletý muž utrpěl pohmožděniny hrudníku a byl leteckou cestou transportován na akutní zónu fakultní nemocnice,“ doplnila tisková mluvčí záchranářů s tím, že pacient, kterého sanita převážela, zranění neutrpěl a byl předán do jiného převozového sanitního vozu, kterým byl transportován domů.

Tagy: