reklama

Vdova po slavném zpěvákovi Olga Matušková: Waldemar mě dostal jako dárek k narozeninám

Na začátku července by Waldemar Matuška se svou manželkou Olgou oslavili 45. výročí svatby. Přestože už od zpěvákovy smrti uplynulo12 let, vdova na společně strávené roky stále s láskou vzpomíná. Jakou měli veselku? Jak se vypořádala se zástupem jeho ctitelek? A proč se rozhodli emigrovat do USA? To vše prozradila CNN Prima NEWS.

reklama

S legendárním zpěvákem se herečka a zpěvačka Olga (za svobodna Blechová) poprvé seznámila, když jí bylo 15 let. A to díky bratrovi, který Waldemarovi zvučil koncert v Liberci. Podali si ruce, představili se, ale tím to celé skončilo. Setkání s o 16 let starším umělcem v té době nevěnovala zvláštní pozornost.

„Až zpětně, teprve nedávno, jsem se od bratra dozvěděla, že mu Walda tehdy řekl, že si na mě počká. Samozřejmě si myslel, že je to vtip a dělá si jen legraci,“ zavzpomínala s úsměvem Olga.

Nezapomenutelná veselka

Partnery se stali až o několik let později, když se jejich cesty střetly v divadle Rokoko. Přeskočila pomyslná jiskra a zamilovali se do sebe. Po sedmi letech svoji lásku stvrdili svatbou. Symbolicky se brali v den zpěvákových narozenin.

„I po těch letech se mi z toho dne vybaví úplně všechno. Snad nikdy tady nebylo takové horko jako tenkrát, bylo snad 40 stupňů. Obřad jsme měli na Staroměstské radnici a pak jsme jeli slavit na Babu do Dejvic. Převlékli jsme se do plavek a naskákali do bazénu. Měli jsme asi 60 hostů, ale žádný zasedací pořádek neexistoval, všechno probíhalo spontánně. Stoly byly plné jídel, točila se Plzeň, prostě nezapomenutelná veselka,“ vybavila si Olga.

Rok nato se jim narodil syn Waldemar a rodinné štěstí bylo dokonáno. Zpěvák plnil vzorně úlohu otce a na milostné úlety, jež ho během mládí provázely, už si ani nevzpomněl. „To už měl všechno za sebou, já už žádné problémy neměla. Ale samozřejmě s nevraživostí některých zhrzených žen, které o nás roznášely všelijaké nesmysly, jsem se musela vyrovnat,“ přiblížila vdova po zesnulém hudebníkovi.

Přestože byl v roce 1980 Waldemar jmenován zasloužilým umělcem a úřady mu povolily vystupovat i v zahraničí, komunistický režim mu byl proti srsti a nehodlal v něm dál se svou rodinou žít. O šest let později proto emigrovali do USA. Odjeli tam na dovolenou, z které se už nevrátili, a podali si tam žádost o azyl.

Matuška se neztratil, nikdy neměl nos nahoru

Jejich novým domovem se stala Florida. „Walda o tom rozhodl až na místě. A když se pro něco rozhodl, tak to tak bylo. S tou myšlenkou jsme ale koketovali delší čas, jen jsme nebyli rozhodnutí na sto procent,“ prozradila Olga.

V zemi neomezených možností tak začínali v podstatě od nuly. Brzy se však zpěvák dokázal znovu dostat na vrchol. Oblíbené se staly především koncerty pro české krajany.

„Musím říct, že mě velmi mrzelo, když se po naší emigraci v Čechách psalo, že Walda zpívá v Americe po hospodách pro 20 lidí. Pravda ovšem byla taková, že se neztratil a měl velké úspěchy. Chodily za ním zástupy lidí, kteří mu děkovali, jak jim jeho písničky pomohly po jejich odchodu z Československa v nejtěžších dobách,“ uvedla Matušková, která na svém muži oceňovala řadu vlastností. I když byl slavný a měl tisíce fanoušků po celém světě, nikdy neměl nos nahoru.

„Skromnějšího člověka jsem nepoznala. Ať už to bylo v Praze, nebo v USA, nikdy neměl žádné požadavky. Byl nenáročnou hvězdou,“ poznamenala.

Na všechny koncerty jezdívali společně, Olga mu zpívala vokály. Přestože spolu byli téměř nepřetržitě, nezevšedněli si. „Celou tu dobu jsme spolu byli čtyřiadvacet hodin, ale nikdy jsme se nehádali a náš vztah byl úžasný,“ vylíčila Olga.

Rozdělila je až Matuškova smrt v roce 2009. „I když je to už poměrně dlouhá doba, jeho odchod nikdy nepřebolí. Ze začátku jsem pořád čekala na to, že se třeba stane zázrak a někde se objeví. Po čase se ale člověk smíří s tím, že to prostě změnit nedokáže. Je však pravda, že čím dál víc jsem schopná na něj vzpomínat vesele. Čas od času to na mě ale padne... Neexistuje den, abych ho neměla v hlavě. Mám ho všude. V domě visí jeho fotografie, mám všechny jeho věci. Nic jsem nevyhodila a ani vyhazovat nebudu,“ prohlásila zpěvákova manželka.

Nová láska v jejím životě

Po jeho smrti byla přesvědčená o tom, že už tak spřízněnou duši nikdy nepotká. Nikoho nehledala a žila ze vzpomínek. Nakonec to ale osud zařídil jinak. Když jejich skoro až rodinnému příteli Jiřímu Plannerovi, který rovněž žil v USA, zemřela manželka, sblížili se ještě víc.

Sice spolu nežijí, ale ve vztahu jim to klape i na dálku. „Jiří bydlí v Kalifornii, já na Floridě – a tak to asi už zůstane. Vyhovuje nám to tak. Jsou chvíle, kdy si chybíme víc, někdy si zase pro samou práci ani nestačíme zavolat. Po telefonu dokážeme propovídat dlouhé hodiny. Máme mnoho společných vzpomínek. Naše rodiny se velice přátelily odjakživa. Pro mě je příjemné, že takového člověka mám. Je mi oporou a snad já i trochu jemu. Když mám nějaký splín, vždycky mě z něho dostane,“ uzavřela Olga Matušková.

Tagy:

Hlavní zprávy

Benda tepe zákon o předjíždění: Cyklisté si myslí, že chrání svět před smrdícími auty

Poslanec Marek Benda (ODS) nesouhlasí s novinkou o předjíždění cyklistů. Jsou přeci ti správní, kteří chrání svět před smrdícími auty, rýpl si do zákona, který ve čtvrtek schválila Sněmovna. Podle Bendy není potřeba na veškeré lidské chování legislativa, stačí zdravý rozum. Pirátský poslanec Ondřej Profant ale podotkl, že zákon se schválil kvůli malé aktivitě policistů.

V Rusku začaly volby do Dumy. Hlasuje se i na Ukrajině, Navalnému zrušili aplikaci

Voliči v Rusku v pátek prvním dnem hlasují v parlamentních volbách, které skončí v neděli. Kvůli rozdílným časovým pásmům se jako první otevřely volební místnosti na Kamčatce, o devět hodin později pak v Kaliningradské oblasti. Očekává se, že po represích vůči opozici si většinu ve Státní dumě (dolní komoře parlamentu) udrží strana Jednotné Rusko, kterou podporuje prezident Vladimir Putin. Jeho vězněnému odpůrci Alexeji Navalnému mezitím internetoví giganti Google a Apple smazali aplikaci, která má pomoci uspět opozici.

Očkování nám rozhodilo menstruaci. Na změny po vakcinaci si stěžují desetitisíce žen

Více než 30 tisíc žen oznámilo, že po očkování vakcínou proti COVID-19 došlo k narušení jejich menstruačního cyklu. Změny ale byly „krátkodobé“, uvedla lektorka reprodukční imunologie na Imperial College London Victoria Maleová. Podle ní se většina žen po jednom cyklu vrátí k normálu. Neexistují zatím ani žádné důkazy, že by očkování ovlivňovalo plodnost.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Netolický: Lhůty od stavebního zákona jsou šibeniční, reforma bude stát spoustu peněz

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) je i nadále kritický k novému stavebnímu zákonu z dílny ministerstva pro místní rozvoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že například lhůty na vyřízení stavebních povolení jsou od nového zákona „šibeniční, až nerealizovatelné“. A měl i další výtky. Proti těm se staví šéfka zmíněného resortu Klára Dostálová (za ANO).

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

reklama

Domácí zpravodajství

Dostane žhář z Bohumína doživotí? Obviněný trest přijal, rozhodne soud

Muž obviněný ze způsobení loňského požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zahynulo 11 lidí, by měl ve vězení strávit zbytek života. Jeden ze zmocněnců poškozených, Petr Kausta, to v pátek během jednání v budově krajského soudu řekl novinářům. Podle Kausty se obviněný doznal ke všem skutkům, tedy k vraždě a obecnému ohrožení, z nichž byl obviněn. Přijal také nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Hasiči se vrátili na místo, kde ztratili kolegy. Výbuch poškodil i sousední domy

Jeden z rodinných domů v sousedství budovy v Koryčanech na Kroměřížsku, kterou zničil středeční výbuch, je podle statika neobyvatelný. Po explozi má poškozenou konstrukci, hasiči proto zajistili stabilizaci objektu. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. Exploze si vyžádala životy dvou zasahujících dobrovolných hasičů, další čtyři lidé utrpěli zranění.

Na D7 se převrátil kamion do příkopu. Dálnice už u Nezabylic jede jedním pruhem

Aktualizováno

Dálnice D7 u Nezabylic na Chomutovsku je po více než třech hodinách průjezdná jedním pruhem. Na místě je odtahová služba, která stále vyprošťuje směrem na Chomutov kamion, který se převrátil na bok. Nikdo nebyl zraněn. Událost se obešla bez větších kolon, protože v době úplného uzavření dálnice mohli řidiči využít objízdné trasy. Před příjezdem odtahové služby bylo místo průjezdné s opatrností, řekla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

reklama