reklama
CNN Prima News emigrace

emigrace

Výpis příspěvků ke štítku „emigrace“

Byla v nejhorším místě, nic se z ní nenašlo. Synovec vzpomíná na Češku zesnulou 11. září

11. září 2021 12:56

Mezi téměř třemi tisíci obětí teroristických útoků z 11. září byli lidé ze 77 zemí celého světa. Dva z nich měli český původ – Lukáš Rambousek a Alena Sešínová. CNN Prima NEWS získala exkluzivní rozhovor se synovcem Aleny Sešínové, vyučené telefonní mechaničky, která emigrovala po roce 1968. Ve Spojených státech si dodělala školu a získala práci v oblasti informačních technologií.

Pákistánští pohraničníci stříleli na afghánské uprchlíky. Zemřeli nejméně tři lidé

27. srpna 2021 19:31
Aktualizováno

Při střelbě u hraničního přechodu Torcham mezi Afghánistánem a Pákistánem zemřeli nejméně tři lidé. Napsala to v pátek agentura DPA, podle níž stříleli příslušníci pákistánské pohraniční stráže na skupinu Afghánců, kteří se násilím pokoušeli proniknout na pákistánské území. Davy lidí se dál tísní i u hraničního přechodu Spínbuldak na jihu Afghánistánu, který je podle listu The Guardian dál otevřený a kudy do Pákistánu denně proudí desetitisíce lidí.

Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí

4. srpna 2021 07:10

V ukrajinském Kyjevě bylo nalezeno tělo běloruského aktivisty Vitala Šyšova. Úřady prověří všechny verze úmrtí, včetně pokusu zamaskovat vraždu jako sebevraždu. Šyšov byl po emigraci z Běloruska šéfem nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá uprchlým Bělorusům hledat ubytování, práci a poskytuje jim právní poradenství. CNN Prima News mluvila s běloruským politologem žijícím v Polsku Pavelem Usovem. Ten je přesvědčen, že šlo o politickou vraždu.

Vdova po slavném zpěvákovi Olga Matušková: Waldemar mě dostal jako dárek k narozeninám

27. července 2021 14:01

Na začátku července by Waldemar Matuška se svou manželkou Olgou oslavili 45. výročí svatby. Přestože už od zpěvákovy smrti uplynulo12 let, vdova na společně strávené roky stále s láskou vzpomíná. Jakou měli veselku? Jak se vypořádala se zástupem jeho ctitelek? A proč se rozhodli emigrovat do USA? To vše prozradila CNN Prima NEWS.

reklama