reklama

Ve věku 83 let zemřel Václav Šorel, legendární tvůrce komiksů a vystřihovánek

Ve věku 83 let zemřel Václav Šorel, muž, na jehož knihách, encyklopediích a komiksech vyrostlo několik generací českých i slovenských modelářů. Mezi jeho nejznámější počiny patří Tvrz, Galaxia, Vzpoura mozků nebo Operace Jericho. Kladný vztah k letectví se odrážel v jeho celoživotní tvorbě.

reklama

Slavný spisovatel sci-fi zemřel v sobotu 12. září, jen pár dní po svých 83. narozeninách, jak bylo oznámeno na jeho oficiálních webových stránkách. Václav Šorel utrpěl v lednu letošního roku mozkovou příhodu, po které zůstal upoután na lůžko. Několik měsíců procházel náročnou rehabilitací, jeho pobyt v rehabilitačním ústavu byl však finančně nákladný. Jeho fanoušci tak uspořádali sbírku, díky které se vybralo 700 tisíc korun.

Václav Šorel se stal držitelem Ceny Syndikátu novinářů, jmenovitě Klubu leteckých novinářů za dvoudílnou Encyklopedii českého a slovenského letectví, a Ceny Prahy 18 za kulturní činnost. Za přínos českému letectví obdržel i poděkování Parlamentu České republiky.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama