reklama

Ve věku 83 let zemřel Václav Šorel, legendární tvůrce komiksů a vystřihovánek

Ve věku 83 let zemřel Václav Šorel, muž, na jehož knihách, encyklopediích a komiksech vyrostlo několik generací českých i slovenských modelářů. Mezi jeho nejznámější počiny patří Tvrz, Galaxia, Vzpoura mozků nebo Operace Jericho. Kladný vztah k letectví se odrážel v jeho celoživotní tvorbě.

reklama

Slavný spisovatel sci-fi zemřel v sobotu 12. září, jen pár dní po svých 83. narozeninách, jak bylo oznámeno na jeho oficiálních webových stránkách. Václav Šorel utrpěl v lednu letošního roku mozkovou příhodu, po které zůstal upoután na lůžko. Několik měsíců procházel náročnou rehabilitací, jeho pobyt v rehabilitačním ústavu byl však finančně nákladný. Jeho fanoušci tak uspořádali sbírku, díky které se vybralo 700 tisíc korun.

Václav Šorel se stal držitelem Ceny Syndikátu novinářů, jmenovitě Klubu leteckých novinářů za dvoudílnou Encyklopedii českého a slovenského letectví, a Ceny Prahy 18 za kulturní činnost. Za přínos českému letectví obdržel i poděkování Parlamentu České republiky.

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Advokátka: Prymulovi jako politikovi hrozí vyšší sankce než běžným lidem
Zázračný beton v Neapoli. Alkmaar si připsal skalp i bez 13 nakažených fotbalistů
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Byla to moje chyba, kaje se Faltýnek. S Prymulou probírali v restauraci misi zdravotníků

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Papaláši, kteří myslí, že pro ně pravidla neplatí, píše Kalousek o Prymulovi a Faltýnkovi
Další články
reklama
reklama