reklama

První fotbalová liga končí kvůli koronaviru bez dohrání skupiny o záchranu, nesestupuje se

Nadstavbová skupina o záchranu v první fotbalové lize se nedohraje a do druhé ligy nikdo nesestoupí. Podle Ligové fotbalové asociace znemožnil dokončení skupiny výskyt nového koronaviru v týmu Slezský FC Opava, hráči musejí být dva týdny v karanténě.

reklama

V šestičlenné skupině o záchranu Fortuna ligy zbývala sehrát dvě kola, která byla už na začátku července odložena kvůli několika případům koronaviru v týmu Karviné. Tři zápasy se měly hrát dnes a tři v neděli. Nález nemoci COVID-19 u jednoho hráče Opavy ale dokončení sezony znemožnil. Vzhledem k dvoutýdenní karanténě Slezanů by se skupina o záchranu nestihla dohrát do 2. srpna, který byl nejzazším termínem.

K tématu

Žádný z trojice týmů Karviná, Opava a Příbram, jimž hrozil pád do druhé ligy, tak nesestoupí. Do nejvyšší soutěže prošly vítězné Pardubice a na základě rozhodnutí Ligové fotbalové asociace (LFA) též druhá Zbrojovka Brno, třetí Dukla Praha nepostoupí, protože není možné sehrát baráž mezi týmy první a druhé ligy. Příští ročník první ligy bude hrát 18 týmů.

LFA zatím zbylá dvě kola odložila. Mandát k ukončení soutěže má ligový výbor, který zasedne v nejbližších dnech, zřejmě hned v pátek. „S ohledem na nemožnost dohrát všechna utkání první ligy ve stanoveném nejzazším termínu do 2. srpna bude ligový výbor v nejbližších dnech nucen učinit rozhodnutí o ukončení soutěžního ročníku první ligy bez určení konečného pořadí družstev,“ uvedla LFA v prohlášení.

Zbylé dvě nadstavbové skupiny o titul a o Evropu se dohrály. Konečné pořadí sice nakonec nebude určeno, Slavia Praha ale o obhajobu mistrovského primátu nepřijde.

Hráč Slezského FC Opava má pozitivní test na COVID-19

Nákazu koronavirem u jednoho hráče v opavském týmu oznámila jen pár hodin před čtvrtečním plánovaným domácím zápasem s Olomoucí ředitelka krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. Nejmenovaný fotbalista podle ní začal mít zdravotní problémy v úterý nebo ve středu, do té doby trénoval s týmem.

„Všichni musejí jít do karantény, všichni na testy. Pak budou 14 dní v karanténě, potom půjdou znovu na testy. Také nařizujeme dezinfekci celého stadionu včetně masáží, rehabilitací, šaten,“ popsala Svrčinová.

Pro mě je to opravdu velké překvapení. Nakaženému hráči přeji brzké uzdravení. Další komentář je zbytečný.

Ve skupině o záchranu měly už před plánovanou dohrávkou jistotu udržení Olomouc, Teplice a Zlín. Karviná měla náskok dvou bodů na předposlední Opavu a poslední Příbram. Nález v Opavě všem třem ohroženým klubům pomohl, v případě dohrání soutěže by totiž nejhorší z nich sestoupil.

„Nakaženým je hráč A-mužstva, který nás v úterý odpoledne po tréninku telefonicky informoval, že se necítí dobře. Doporučili jsme mu kontaktovat obvodního lékaře, který jej následně odeslal na testy. Testům se podrobil ve středu dopoledne a ve čtvrtek dopoledne ho kontaktoval jeho lékař s tím, že výsledky byly pozitivní. Od úterního tréninku nebyl hráč s nikým v kontaktu a zůstal doma. Byl vytvořen seznam epidemiologicky významných kontaktů - tyto osoby musí absolvovat testy a s okamžitou platností jim byla nařízena karanténa,“ řekl pro klubový web opavský ředitel Jaroslav Rovňan.

K tématu

Vedení druholigové Dukly Praha se smiřuje s tím, že se letos do první ligy nevrátí. „Pro mě je to opravdu velké překvapení. Nakaženému hráči přeji brzké uzdravení. Tímto zůstává FK Dukla Praha s největší pravděpodobností ve druhé lize, další komentář je asi zbytečný. Mám pouze obavy o příští soutěžní ročník, bude to jeden velký zmatek,“ uvedl na sociální síti výkonný a sportovní ředitel Dukly Pavel Vandas ještě předtím, než LFA oficiálně oznámila, že sezonu nepůjde dokončit.

„Velice mě mrzí reakce některých lidí, které jsou dle mého názoru za hranou zdravého rozumu. Nyní si nepřejeme nic jiného, než aby byli všichni ostatní zdraví a dotyčný hráč brzy v pořádku,“ reagoval Rovňan na vyjádření sportovního ředitele Dukly Vandase.

Teplický tým zastihla zpráva o tom, že se dnes nebude hrát, už cestou k utkání. „Mužstvo vyráželo v půl desáté. Dostali jsme zprávu, že se máme otočit. Takže jsme obraceli autobus někde na půli cesty,“ řekl tiskový mluvčí teplického klubu Martin Kovařík.

Skupinu o záchranu už na začátku července zkomplikovalo několik pozitivních případů v týmu Karviné. Kontrolní test v minulém týdnu již měli všichni hráči negativní a mohli se vrátit do tréninku. V květnu při restartu ligy po dlouhé pauze od poloviny března měli po jednom nakaženém hráči ve Slavii a v Mladé Boleslavi, to ale tehdy obnovení sezony nezhatilo.

Další hlavní zprávy

Domácí

 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Přírůstek nových případů koronaviru v neděli v ČR po pěti dnech klesl pod deset tisíc – bylo jich 7 301. Přesto je to nejvyšší nedělní nárůst od března. Nedělní čísla bývají nižší než v jiných dnech, protože se obvykle méně testuje. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Aktuálně je v zemi 158 515 nakažených. U většiny z nich má nemoc mírný průběh, hospitalizovaných i obětí ale v poslední době výrazně přibývá.

Sport

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Nemluví se o něm tak často jako o jiných českých cyklistech – Zdeňku Štybarovi nebo Romanu Kreuzigerovi. Josef Černý ale svoji vlast na Giru d´Italia reprezentoval více než skvěle. Slavný „růžový“ závod zakončil šestým místem v časovce, tedy přesně tak, jak do něj vstoupil. Zatím nemá podepsanou smlouvu na další rok, ovšem po třech týdnech v Itálii, během kterých oslavil i vítězství, by brzy měl mít angažmá zajištěné.

reklama
Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?
KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Další články
reklama
reklama