reklama

Požár haly v Polici nad Metují se dál nešíří. Hasiči mají situaci pod kontrolou

V Polici nad Metují hoří plocha o rozloze asi 500 metrů čtverečních. Škoda podle odhadů přesáhne 100 milionů korun. Na místě je i nadále 12 hasičských jednotek. Po 9 hodinách mají hasiči situaci pod kontrolu a požár se už dál nešíří. Oheň budou likvidovat zřejmě až do večera.

reklama

„Požár je nyní lokalizován,“ potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová. Škody, které oheň způsobil v tovární hale rodinné firmy Hauk, podle ní přesáhnou 100 milionu korun.

Nyní je na řadě rozebírání konstrukcí. „Nemám informace o tom, že by byl někdo zraněn,“ dodala. Příčinu vzniku ohně určí až vyšetřovatel, který se ale na místo dostane nejdříve odpoledne.

Firma Hauk, kterou požár zachvátil, sídlí v ulici 17. listopadu. Na místě je 12 hasičských jednotek, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu. Dorazit by měla také mobilní chemická laboratoř, která měří koncentraci zplodin v ovzduší v okolí místa požáru.

Nevětrejte, radí se občanům

Dopoledne se začaly v tovární hale hroutit stropy, takže již nešla hasit zevnitř. „K hašení jsme museli nasadit především výškovou techniku. Na místě máme dva automobilové žebříky a plošinu. Především se od požáru snažíme ochránit okolní objekty,“ řekla mluvčí.

Radnice vydala rozhlasem lidem preventivní doporučení, aby nevětrali. „Naštěstí sloup dýmu jde nahoru a vítr jej odnáší mimo město do volné přírody,“ řekl ČTK starosta Jiří Beran. Na místo požáru dorazila mobilní chemická laboratoř, která měří koncentraci zplodin v ovzduší v okolí místa požáru.

Kvůli požáru policie uzavřela silnici z Police nad Metují směrem na Bezděkov nad Metují. Řidiči se do Police nad Metují dostanou po hlavní silnici přes Velké Petrovice.

Rodinná firma Hauk vyrábí díly pro automobilový průmysl. Kovové lisované díly například dělá pro automobilku Škoda Auto a další značky koncernu Volkswagen. Výrobní areál v ulici 17. listopadu má rozlohu pět hektarů, uvádí firma na svém webu.

Tagy: požár hasiči automobily továrna Police nad Metují plameny

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová
Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem
Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
Němci poskytnou Česku rychlotesty na covid. Babiš je chronický lhář, zlobí se opozice
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama